Şimdi Ara

mevzu basit bisiklet arzular derin.. mesele tercih olunca

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • genellikle asfaltta ve hafif arazi de kullanacgımı düşündüğüm ,
    yada 1 ay sonra totom cok acıdı deyıp bırakacagım bır hevesle alınıp köşede durabilme ihtimali de olan,

bir bisikleteihtiyacım var,

gunde ortalam 10 km koşan bırıyım ,

ana kullanım maksadı,

haftasonları koşmak istediğim farklı parkurlara gıtmnek için bana arkadaş olacak bir yol arkadaşı istiyorum,

belki ileride 50, 60 100 km lık parkurlara gıdecegım kendısıyle bunu zaman gosterecek,

aradıgım benı yolda bırakmayacak bır bısıklet,

butcemde cok degıl ,

belki 400 belki 500 tl,

2. el de olabılır bır tane sedona 301 ilanı gördüm,

500 tl diyor aksesuralarıda var temız görünüyor,

işimi görürmü dersiniz ,

boyum 180 kilom 80

ben bır haftalık araştırmada bazı markaları ınceledım,

ve aşağıdakilere yoğunlaştım gibi hissediyorum,

tabi araştırmalarım devam edıyor,

carraro 224 diyen var,

ghost 1000 se dıyen var

sedona 311 ,301

decathlondakı bazı rockrıderlar :)

gibi önerilerinize ve yardımlarınıza açığım, ve rica ederim,

çok teşekkürler..

• öncelikle kararınız hayırlı olsun, ikinci olarak toto ağrırsa jel sele kılıfı alır takarsınız veya uzun turlar için jel veya pad takviyeli tayt alırsınız. Toto işi en kolayı çözülür

Haftasonları gitmek istediğiniz parkurların yolu nasıl? yokuş ve bozukluk durumu. Ona göre önermek doğru olur. Ama turlarda varsa gönlünüzde bir yerlerde o zaman şehir bisikleti uygun olacaktır. Bahsettiğiniz bütçe ile ikinci el modellere bakabilirsiniz. Sıfır isterseniz en giriş seviye 599 TL'ye Salcano City Fun 70 sabit maşalı modeli önerebilirim veya fırsatınız varsa gidip görmeye Dechatlon mağazasında;

http://www.decathlon.com.tr/original-3-ehir-bisikleti-id_8245553.html , çelik kadrolu yaklaşık 16 kiloluk şu bisiklet veya

http://www.decathlon.com.tr/vtc-original-500-ehir-bisikleti-id_8165507.html ,aliminyum kadrolu şu bisiklete bakabilirsiniz. Yalnız veriler yanlış değilse ikisi de aynı ağırlıkta gibi gözüküyor ilginç. Ancak modeller çok konforlu sürüş pozisyonuna sahip.

Bu arada bacak boyunuza göre 54 cm. veya 21 inch bisiklet almanızı öneririm. Yine de almadan önce üzerine oturabilirseniz daha sağlam olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ptahba -- 12 Mart 2015; 10:43:41 >

• Genelde asfaltta kullanacaksaniz amortisore pek gerek yok . Onun disinda yolda kalmamak icin zirhli/koruyucu katmani olan dis lastik de alirsaniz kafa rahat olur . bisiklet olarak da alu kadrolu bi sehirtur bisikleti olabilir . 2.elde kaliteli bisikletler olabilir ama cok kullanilmamis, temiz olmasina ve fiyatininda uygun olmasina dikkat edin .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.el aluminyum kadrolu bisiklet işinizi görür

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilginiz ve yorumunuz için çok teşekkurler öncelikle

haftasonu gidecegım parkurlar değişken,

yokuşta var duzlukte, genelde asfalt olacak gibi görünüyor,

net birşey diyemeekle beraber yokuş parkurların hıç olamayacagını soyleyemem sanırım,

decathlon daki bu grup bisikletlere hiç bakmamıştım ,

haftasonu gidip bir denemeli, agırlık konusunu da gittiğimde yerinde incleer sorarım,

spora cok uzak olmadıgım için zorlanacagımı düşünmüyorum çok fazla 1 kg ne kadar etkıleyebılır ki :)

salcano yu bılmıyorum ama gordugum kadarıyla giriş için en cok onerılen marka,

carraro ve ghost larında turkıyede uretıldıgı için avantajlı bır fıyatı oldugu soylenıyor,

ne alcagım konusu gercekten muamma bunca bılgı ve bılgıye çabuk ulaşılabılen dunyada :)

ben tecrubeye guvenırım kullanan ve bınıcıler en doğru bılgıyı verır dıye dusunuyorum,

ıkıncı el merıda 301 gordum temız bir bisiklet 500 tl demiş çok mu?

ıkıncı el alırken nelere dıkkat edımelı?

yada yenı başlayan biri hiç bulaşmamalı mı nedersınız?

• sedona 301 olacak beynım sulandı galiba bisklet araştırmaktan :)
  • lomback L kullanıcısına yanıt
    ben ikinci bisikletimi almak için 6-7 ay dolandım o mu bu mu diye o yüzden sizi anlıyorum.

1 Kg. kime göre farkeder tartışmak gerekir. Eğer yokuşu çok yerdeyseniz o 1 kg. sizi daha fazla yorar en basitinden. Ama bu ihtiyaç meselesi, yol bisikletlerinde geçtim kg. değerleri adamlar 300 gr. hafifletmek için kürekle harcıyorlar paraları.

Bisiklette kilo önemli elbet ama bunun dışında farklı önemli konular var, örneğin kadro ne kadar rijit ki pedala bastığımda minimum güç emilimi olsun yola daha çok aktarılsın, lastikler ne kadar ince / kalın, dişli / dişsiz ki sürtünme katsayısı düşük olsun.

Burası zurnanın zırt dediği yer bence, ilk bahsettiğiniz rockrider tipi mtb bisikletlerin herşeyden önce çok kalın ve dişli lastikleri var. Bu da aynı ağırlıkta hatta aynı kadroda daha ince bir lastiğe göre aynı yolu gitmek için daha fazla güç harcayacağınız anlamına gelir. Bahsettiğiniz ihitiyaçlar doğrultusunda işinizi görecek bisiklet şehir/hibrit bisikletler olacaktır. 700*28 veya 32 lastiklerle yuvarlanma direnci mtb lere göre düşük, konforlu ve verimli olacaklardır.

Sedona 301 ne kadar eder konusu tartışmaya açık. Bisikletin kaç km. de ve ne durumda olduğuna göre değişir. Lastikler nasıl? Jantlar özellikle fren yüzeyleri ne durumda? Akord lazım mı yamuk mu? Zincir ne durumda uzama var mı gibi bir çok değişkene göre belli olur değeri. En doğrusu siz anlamıyorsanız bile varsa yakında bir bisikletçiye götürüp fikir almak olacaktır. Burda kim size eder veya etmez derse desin bilin ki sallıyordur Görmeden bilmek mümkün değil. Çok temiz olduğuna güveneceğiniz birisi değilse, bisiklete yeni başlayan ve mekaniğine uzak bir insan için en doğrusu sıfır bisiklet almaktır bana göre.

• ptahba kullanıcısına yanıt
    süper ve cok acıklayıcı yazmıssınız ,

ve zman harcadınız cok teşekkürler,

o km bir bisiklet ayrıca da decathlon ve salcano butce ve optimum işgörürlük açısından ön plana yerleşti kafamda sizinde yardımınızla,

3. bır marka onerınız var mı?

yanı 100 daha butceyı cıkarıp şunu da deneyebılrısınız dıyebılecegınız,

kafam ıyıce karışssın :)

esımede bakıyorum onada bır salcano sarajevo alayım ben en ıyısı :)

ikisini 1000 liraya kapattıkmı oldu bu iş :)

sulugu matarası falan onlara sonra bakarız :)
  • lomback L kullanıcısına yanıt
    rica ederim yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.

3. marka olarak carraro veya bianchi de önerebilirim. Hepsi yerli üretim sizi bu seviyede üzmeyecek markalardır. Ancak önceliği dechatlona veriyorum iki sebepten birincisi ömür boyu kadro garantisi ikincisi ise müşteri memnuniyetinde çok iyi olduklarından ki bunu bizzat deneyimledim.

Dehatlondaki şehir bisikletleri eşiniz için de olur zira orta direği hanımlara da uygun. Sarajevo da olur elbete sepeti ile güzel görünen bir bisiklet. Yalnız sizden ricam / önerim bırakın matarayı falan (ben kendi salcanomda baya bildiğiniz 1,5 lt. su şişesini takıyorum suluğa oldu bitti) önceliğiniz muhakkak Kask almak olsun. En önemlisi bu, arkasından bir eldiven ve muhakkak arkaya çakar ışık. Önce güvenlik.

Kişisel olarak önce dechatlona bakın sonra Salcano diye öneririm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.