Şimdi Ara

MSI 4GB bellekli GTX 960 GAMING 4G ekran kartını duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  MSI 4GB bellekli GTX 960 GAMING 4G ekran kartını duyurdu

Kısa bir süre önce GigaByte'ın 4GB bellekli GTX 960 varyasyonlarını duyurduğunu bu bağlantıda sizlere aktarmıştık. Bu kez ise MSI'dan benzer bir hamle geldi. Ekran kartının referans modeli 7GHz saat hızında çalışan 2GB DDR5 belleğe sahipti, MSI GTX 960 GAMING 4G modelinde aynı saat hızında çalışan 4 GB DDR5 bellek kullanmayı tercih etmiş durumda.

Kartın arka kısmı siyah metal tabaka ile kapatılırken ön kısımda bulunan Twin Frozr V soğutucusunun kartı serin tutma görevini üstlendiği görülüyor. Ekran kartı 1241 MHz saat hızında çalışabilirken Boost özelliği devreye girdiğinde bu hız 1304 MHz'e kadar yükseliyor. Ekran kartında DL-DVI-I , HDMI ve 3 adet DisplayPort bağlantısı bulunuyor, boyutlar ise 267x139x40 mm seviyesinde tutulmuş.

Ayrıca kart üzerinde MSI'ı Gaming App adını verdiği uygulaması ile de değişiklikler yapılabiliyor. Uygulama üzerinden overclock, oyun ve sessiz modları seçilebilirken oyuncuların bulundukları ortama veya isteklerine göre görüntüdeki renk seçeneklerini seçmeleri sağlanabiliyor. Ayrıca yine uygulama ile oyuncular 5 farklı LED aydınlatma seçeneğine sahip olacak, bu seçenekleri kasa tasarımlarına göre seçebilecek.

MSI 4GB bellekli GTX 960 GAMING 4G ekran kartını duyurdu

• gtx 970 3.5 gb ise bu kaç gb olur acaba
  • 2gb modellerini 800'den asagi satmazken kim bilir 4gb'yi ne kadar yapacaklar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BackPlate Gelmiş 0 Db Fanda Var ,Fiyatta Uçuk Kaçık Olmassa Alınır Taksitle
  • Amerikada 20-30 Dolar daha pahalı olur Türkiye'de 100 Liranin üzerinde pahalı olduğu zaman AMD R9 290 ve GTX 970 fiyat seviyesine çok yaklaşır aslında 960'ın fiyatı ülkemizde düştü fakat dolar yükseldiği ,.,n aynı seviyelerde geziyor hala.

• Amd reflesh serisini r9 3×× çıkarsada şu nvidia tekelinden kurtulsak. Gtx 960 900TL nedir yaa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amd elini çabuk tutmazsa daha çook nvdianın ekmeğine yağ sürer.
  • bu dolar ne zaman düşecek ya:((
  • 3.5 GB esprisi yapan arkadaşlara:

970, 980'in biraz kırpılmış versiyonu olduğu için, mimari gereği 3.5 GB problemi yaşandı.
    960 ise, özellik olarak 980'in tam yarısı olduğu için, vram sorunu ihtimali yok. 2 GB'ı tam kullanıyorsa, 4 GB'ı da tam kullanır.

Kartın durumu tabii tartışılır. Normal model ram'den kaybetti, bu da fiyattan kaybedecek. Strix 4 GB, 280X'ten 100 TL yüksek fiyatla girmiş. Daha düşük performans verdiğini düşünürsek, saçma bir fiyat.

Güç tüketimini falan düşünüp SLI yapayım desen, o da saçma. 150 lira fazla verip 980 alır, keyfine bakarsın.

960 Ti modeliyle, orta yolu bulacaklar. O da tabii, 3 GB olacağı için, çok ferah gelmeyebilir; ama ideal bir kart olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 11 Mart 2015; 18:34:16 >
  • bence 2 GB versiyonları fiyatları düşecek şuan sadece msi için konuşuyorum 820 TL ise 2gb olanı 750 TL ye kadar düşer tahminime göre 4gb olanı da fiyatı 820-850 TL arası gibi bir fiyat ile gireceğini düşünüyorum
  • moonquad kullanıcısına yanıt
    Evet. Strix 4 GB, 845 TL'ye alınabiliyor:http://www.sanalmarketim.com/asus-strixgtx960dc2oc2gd5-4gb-gddr5-128bit-16x-pcie-30/p_60065/

Edit: 2 GB modelmiş, Sanalmarketim yanlış yazmış. Kodu: Asus STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 11 Mart 2015; 18:30:55 >
  • Dediğim gibi olmuş hocam ticari kafa var bende şuana kadar ne dediysem yanılmadım msi da benzer fiyatlar da girecektir ve 2gb olanların fiyatı tahminime göre 700-750 TL arası bir fiyata düşecektir nvidia güzel ticaret yapıyor ilk önce 2gb olanını biraz pahalıya çıkardı 4gb çıkana kadar sata bildiğim kadar satayım diye baktıki satışlar kötü hemen 4gb çıkardı 2gb olanların fiyatlarını düşürmek için aslında beklediğimiz büyük ihtimalle gtx 960 4gb versiyonu olanıydı

• quote:

Orijinalden alıntı: moonquad

Dediğim gibi olmuş hocam ticari kafa var bende şuana kadar ne dediysem yanılmadım msi da benzer fiyatlar da girecektir ve 2gb olanların fiyatı tahminime göre 700-750 TL arası bir fiyata düşecektir nvidia güzel ticaret yapıyor ilk önce 2gb olanını biraz pahalıya çıkardı 4gb çıkana kadar sata bildiğim kadar satayım diye baktıki satışlar kötü hemen 4gb çıkardı 2gb olanların fiyatlarını düşürmek için aslında beklediğimiz büyük ihtimalle gtx 960 4gb versiyonu olanıydı

Bu arada, linke tekrar baktım: Asus STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5 yazıyor. Sanalmarketim 4 GB yazmış, ama kart muhtemelen 2 GB.

Strix 4 GB, Nova'ya 905 TL'den girmiş. Nova en düşük fiyatları verdiğine göre, Sanal'daki 2 GB diyebiliriz.

• ürün özelliklerine bakarsanız 4096mb yazdığını görürsünüz
  • Nvidia satış deparmanını tebrik etmek lazım iyi yoluyolar milleti biraz daha koy üzerini 200-300 gtx 970 al az enerji tüketimi var diyerekde bu kadar yolunmaz insan zaten bilerek 960 şı yüksek fiyatdan sokdular şimide bu 4gb diye daha çok para kazanaçaklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: moonquad

ürün özelliklerine bakarsanız 4096mb yazdığını görürsünüz

Sanalmarketim 4096MB yazmış olsa bile "GTX960-DC2OC-2GD5" ürün koduna sahip olan GTX 960 2GB belleğe sahip. Muhtemelen 4GB diye yanlış yazılmıştır.
    Konu hakkında form doldurdum. Bakalım ne cevap gelecek
    http://abload.de/img/capture29jyu.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firienholt -- 11 Mart 2015; 19:02:58 >
  • evet hata varsa düzeltsinler iyi yapmışsınız
  • Novada fiyatı var sanırsam.Epey yüksek bence o kart için.Biraz daha katıp r9 290 almak daha mantıklı.
  • ortalıkta dolaşan gibi 900 lü fiyatlar olursa gtx 780, r9 290 hatta indirim yakalarsan gtx 970 çok daha mantıklı olur.
  • bu kart 4 cikolayta gtx970 i dover

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.