Şimdi Ara

VAIO akıllı telefonunu Avrupa'da da satışa sunacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  VAIO akıllı telefonunu Avrupa'da da satışa sunacak

Sony'nin bilgisayar sektöründe yaygın olarak kullandığı ancak daha sonra Japan Industrial Partners (JIP)'e sattığı Vaio markasının hala %5 gibi ufak bir parçasına sahip. Markanın haklarına sahip olan JIP ise bir süredir akıllı telefon pazarına gireceğini gösteriyordu hatta öyle ki telefonların kutulanma aşamasına gelindiği de açıklanmıştı.

Akıllı telefonun tasarımı ve teknik özellikleri henüz açıklanmadı ancak 12 Mart'ta düzenlenecek etkinlikte bu bilgiler açıklanacak. Yunanistan da ki bir kaynağın (Techblog.gr) edindiği bilgilere göre ise cihaz Avrupa'da da satılmaya başlanacak. Bu açıdan geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşacak Vaio markası Sony kullanıcılarının da sevdiği bir marka durumunda. Akıllı telefon pazarına girmesi Sony'i veya diğer üreticileri etkilemeyi başarabilir mi merak konusu.

Ayrıca akıllı telefonun en yaygın söylentileri 5 inç ekran boyutuna sahip olacağı ve 720x1280 piksel çözünürlük sunacağı , 64 bit Snapdragon 410 çipset ile birlikte 2 GB sistem belleği ve 16GB dahili depolama alanı barındıracağı şeklinde. Bunun dışında Vaio akıllı telefonda 5 MP ön 13 MP arka kamera bulunması ve Android Lollipop 5.0 işletim sistemiyle gelmesi bekleniyor.

• söylentilere bak telefondaki gizeme bak. 2-3 sene önceki teknolojiyle dünyayı sarsacakmış gibi içi boş kutuları çekip çekip yayınlıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kojiro

söylentilere bak telefondaki gizeme bak. 2-3 sene önceki teknolojiyle dünyayı sarsacakmış gibi içi boş kutuları çekip çekip yayınlıyorlar.

64 Bit lik işlemci 2-3 sene önceki teknoloji mi ?
  • quote:

söylentilere bak telefondaki gizeme bak. 2-3 sene önceki teknolojiyle dünyayı sarsacakmış gibi içi boş kutuları çekip çekip yayınlıyorlar.

S400 değil S410

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technotronic

quote:

720p 2 sene'de değil 2006 da android 2.2 froyo ile desteklenen bir ekran teknolojisi.(akıllı telefonlar için)

Edit:(Pardon dalgınlığıma verin)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest423434424 -- 11 Mart 2015; 18:21:32 >
  • Kutusundan başka bir şey yok mu :D

• quote:

Orijinalden alıntı: BSC Haber Editörü

quote:

quote:

720p 2 sene'de değil 2006 da android 2.3 froya ile desteklenen bir ekran teknolojisi.(akıllı telefonlar için)

Merhaba,

2.3 olan android sürümü gingerbread'dir. Froya dediğiniz sürüm ise 2.2dir. Ayrıca ismi froya değil, froyo'dur..

Önemli olan son teknoloji donanımla gelmek değil, parayı basan tüm firmalar istediği donanımı satın alıp kullanabiliyor. Mesele yazılım, tasarım, fiyat ve performansı en verimli şekilde kullanmak. Vaio bir marka olarak oldukça prestijlidir. İnsanların Lenovo ile Vaio arasında kaldığında Vaio'yu tercih edeceğini düşünüyorum örneğin.

• Kutunun esprisi telefonu gölgede bırakıcak bence
  • quote:

quote:

quote:

720p 2 sene'de değil 2006 da android 2.3 froya ile desteklenen bir ekran teknolojisi.(akıllı telefonlar için)

Soruyu arkadaşa sordum ama madem sen atladın cevabını ver o zaman .64bit lik işlemci 2-3 yıl önceki teknoloji mi ?

Senin söylediğine gelirsek zaten yukarıdaki arkadaş cevabını vermiş .Ayrıca dediğin android sürümü 2006 da değil 2009-2010 yıllarında vardı.Senin kafa gitmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technotronic -- 11 Mart 2015; 15:28:55 >

• özelliklerinden çok tasarımını merak ediyorum inşallah sony türkiye tarafından türkiye de satılır

• quote:

quote:

quote:

2.3 Froya gibi bir sürüm uydurabildiğin için tebrik ederim seni. Merak ettim ama 2.2 froyo ile mi geldi yoksa 2.3 gingerbread ile mi? Ayrıca 2006 da daha Android'i geçtim, onu tetikleyen ilk iPhone bile yoktu ortalıkta. Bahsettiğin sürümlerin ortaya çıkması ise taa 2010 yılında. Anlaşılan bu konularla alakalı pek bir geçmişin yok zira her şeyi birbirine karıştırmışsın

• quote:

F/P olursa neden dünyayı sarsmasın. Telefonların işlevleri belli. Alo demek mesaj atmak oyun internet vesaire. Bence hiçbir telefon 650$ hak etmiyor. Bu telefon 200$ seviyesine satılırsa iyi satış yapar.
    Ancak ben Türkiye'ye gelmeyeceğini düşünüyorum.

• Bundan bir yıl evvel vaio marka telefon çıkacak deselerdi hadi len derdim. Olmaz olmaz dememek lazımmış.

• Ben telefonun Windows phone 8.1 işletim sistemli olacağını umuyorum.
    Daha önce vaio Sony'deyken xperia markası android vaio markası ise Windows telefon çıkacak deniyordu. Donanım açısından bakılırsa Windows phone 8.1 ve hatta win 10 için donanım fazlası ile yeterli.
    Zaten Sony'nin laptop işinden çıkmasındaki nedenlerin biri Windows'un tüm ürünlerde Xbox'ı dayatması. e adamda playstation var, o nedenle tercihini androidten yana kullandı. Ben sony ericson psp phone çıktığında yazmıştım. Bu el konslollarının ölümü ve android telefon konsolların ve masa üstü android konsolların doğumudur diye. Sony microsoft'u rakip olarak gördü ancak android aldı yürüdü.

• Sony türkiye diyen arkadaş var hâlâ . Vaio artık sonye ait değil, başka bir japon firmaya %95i satıldı.

Vaio nun isim prestijine uygun bi telefon çıkmalıydı. 410 ile çıkarsa marka ismini basitleştirirler gibime geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: saylia

Sony türkiye diyen arkadaş var hâlâ . Vaio artık sonye ait değil, başka bir japon firmaya %95i satıldı.

Vaio nun isim prestijine uygun bi telefon çıkmalıydı. 410 ile çıkarsa marka ismini basitleştirirler gibime geliyor.

Sony Japonya resmi sitesinde sony vaio olarak değilde vaio olarak ürünler kategorisinde yer vermişler yoksa bende biliyorum japon endüstriye satıldığını

• ben orta segment telefon özellikleri için telefonu çok başarılı buldum.ben de dahil olmak üzere 720p ve 5" olayını hala çok seven insanlar var.2 gb ram de gayet yeterli bence.bataryası 3000 ve üzeri olur fiyatı da makul olursa yok satar diyorum.
  • quote:

Sony türkiye diyen arkadaş var hâlâ . Vaio artık sonye ait değil, başka bir japon firmaya %95i satıldı.

Vaiolar hicbir zaman ic donanimlariyla iddiali olmadilar ki :/ kasa kalitesi ve gorsellik adina yapilan ince detaylar,harika ekran ve ses sistemiyle geliyorlardi.. bilgisayarlarin hepsini i7 li uretmiyorlardi ki..

• quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

quote:

Vaiolar hicbir zaman ic donanimlariyla iddiali olmadilar ki :/ kasa kalitesi ve gorsellik adina yapilan ince detaylar,harika ekran ve ses sistemiyle geliyorlardi.. bilgisayarlarin hepsini i7 li uretmiyorlardi ki..

telefon piyasası, notebook yada pc piyasası gibi değil. Telefon donanımları tüketici nezdinde çabuk eskiyor. İkisi çok farklı kulvar. Demem o ki madem böyle bi marka var, bu ismin büyüklüğünü telefon pazarına entegre etmesi lazım. Pcde sağlamlık ve dizayn diyorsun, buraya geçince 3ünü bir yapması lazım (dizayn, kasa kalitesi ve donanım ), en azından ilk telefonda.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

Kutusundan başka bir şey yok mu :D

Kardeşim galiba önce kutusunu satıp sonra telefonu çıkartacaklar selam

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.