Şimdi Ara

Birbirinden Çalıntı Şarkılar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
3.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Böyle bi konu daha önce açılmadı sanırım, öncüsü olmak istedim.
    Özellikle şuradaki şarkıları görünce ağladım resmen, sizden de bekliyorum.

http://www.songfornight.com/supheli-sekilde-birbirine-benzeyen-sarkilar-serisi-teoman-aslinda-yokmus

• yukarda!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrKhAn o7 -- 11 Mart 2015; 19:34:53 >
  • assi el helany - 2odam 3oyoon => tarkan - taş
  • Pamela - Istanbul Paramore - Misery Business

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Synster

Pamela - Istanbul Paramore - Misery Business

Bir Paramore dinleyicisi olarak söylüyorum ki melodilerinin alakası yok. Kaldı ki Misery Business diğerinden çok daha sonra çıkmış bir şarkı.
  • Metallica'nın Enter Sandman'i Faster Pussycat- Where There's a Whip There's a Way şarkısından çıkartılmış gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evil Chuck -- 12 Mart 2015; 4:27:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cosmic Love

quote:

Bir Paramore dinleyicisi olarak söylüyorum ki melodilerinin alakası yok. Kaldı ki Misery Business diğerinden çok daha sonra çıkmış bir şarkı.

Hocam nasıl yok, bir daha dinle
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrKhAn o7

quote:

Orijinalden alıntı: Cosmic Love

quote:

Hocam nasıl yok, bir daha dinle

Hocam gerçekten en ufak benzerlik bulamadım, istersen saniye aralığı ver o aralığa bakayım. Üşenmedim internetten baktım İstanbul'un çıkış tarihi 2004, Misery Business'ın 2007. Belki de müzikleri benziyor olabilir ama çalıntı olması mümkün değil. O değil de asıl Rihanna - Don't Stop The Music'in melodisi şarkı çıktığı zamanlar aşırı tanıdık gelmişti bir türlü bulamamıştım hangi şarkıya benzediğini. Sonra o kadar alıştık ki hangi kısmı benzettiğimi unuttum.

• Death - Spirit Crusher'ın bir kısmıyla Avenged Sevenfold'un bir şarkısının başı aynıydı ( ya da ÇOK benziyor ). Şarkının adı aklıma gelmedi şimdi.
    Opeth - Benighted'ın başı ile Camel - Never Let Go'nun başı benziyor.
    Iron Maiden - 2 Minutes To Midnight ile Mercyful Fate - Curse of the Pharaohs'un başları birbirine benziyor. Bunların yanına Budgie - Wildfire da katılıyor. Mercyful Fate'inki tokatlar geçer.
    Kreator - Terrible Certainty ile Slayer'ın galiba Kill Again'inde çok benzer bir kısım vardı.
    Metallica - The Four Horsemen ve Megadeth - Mechanix var ama onun olayı başka tabi. Kim kimden neyi çalmış, ortada hırsızlık var mı muallakta. Ama basitçe Mechanix TFH'in daha hızlısı diyebiliriz.
    Child Saint - Child Saint ile Megadeth - Rust In Peace benzer rifflere sahip.

Metalde aklıma ilk gelenler bunlar. Komple parça yerine daha çok riff benzerlikleri oluyor.

Ayshe feat. Cem Belevi - Kim Ne Derse Desin -- Athena - Macera -- Dean Martin - Sway ... bu liste çok uzar. Sway denen bu şarkıyı evire çevire herkes kullanmıştır. Şuradan bilgi sahibi olabilirsiniz -->http://tr.wikipedia.org/wiki/Sway_%28%C5%9Fark%C4%B1%29
    Athena - Köpek -- Nirvana - Breed.
    Athena - Palavra -- The Pale - Dogs With No Tails

Aklıma bunlar geldi türkçe olarak da.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aoi.

Death - Spirit Crusher'ın bir kısmıyla Avenged Sevenfold'un bir şarkısının başı aynıydı ( ya da ÇOK benziyor ). Şarkının adı aklıma gelmedi şimdi.
    Opeth - Benighted'ın başı ile Camel - Never Let Go'nun başı benziyor.
    Iron Maiden - 2 Minutes To Midnight ile Mercyful Fate - Curse of the Pharaohs'un başları birbirine benziyor. Bunların yanına Budgie - Wildfire da katılıyor. Mercyful Fate'inki tokatlar geçer.
    Kreator - Terrible Certainty ile Slayer'ın galiba Kill Again'inde çok benzer bir kısım vardı.
    Metallica - The Four Horsemen ve Megadeth - Mechanix var ama onun olayı başka tabi. Kim kimden neyi çalmış, ortada hırsızlık var mı muallakta. Ama basitçe Mechanix TFH'in daha hızlısı diyebiliriz.
    Child Saint - Child Saint ile Megadeth - Rust In Peace benzer rifflere sahip.

Metalde aklıma ilk gelenler bunlar. Komple parça yerine daha çok riff benzerlikleri oluyor.

Ayshe feat. Cem Belevi - Kim Ne Derse Desin -- Athena - Macera -- Dean Martin - Sway ... bu liste çok uzar. Sway denen bu şarkıyı evire çevire herkes kullanmıştır. Şuradan bilgi sahibi olabilirsiniz -->http://tr.wikipedia.org/wiki/Sway_%28%C5%9Fark%C4%B1%29
    Athena - Köpek -- Nirvana - Breed.
    Athena - Palavra -- The Pale - Dogs With No Tails

Aklıma bunlar geldi türkçe olarak da.

spirit crusher-unholy confessions

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Blind Guardian'ın Skalds and Shadows şarkısının girişini bir tane türk rapçi kendi şarkısında hızlandırarak çalmıştı ama kimdi o hatırlayamadım şimdi...

Başka aklıma gelenler:

Black Sabbath-Sabbath bloody sabbath'ın girişindeki ritim gitar riffi Pentagram'ın Give Me Something To Kill The Pain şarkısının introsu ile aynı
    Judas Priest-A Touch Of Evil'in girişindeki riffi Teoman-Papatya şarkısında araklamıştı
    Şebo'nun bir şarkısının introsu Opeth-Harvest'ten araktı hatırlayamadım şarkıyı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Simge mis mis de çalıntı

• Sinan Akçıl Bate Toba Mare'yi çalmıştı. Bu kadarı da ayıp.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aerosmith in dream on parçası ile gemide filminin soundtrackini fark ettim
  • mustafa ceceli illede aşk ta çalıntı

orjinali khaled hiya hiya
  • Fedon bebeğim- duman herşeyi yak.

• Ayna- Cloud Connected

bu da In flames

Simge-mış mış mı ne o şarkının orjinali

bir de klibi çalıntı olan şarkılar var
    Serdar Ortaç Desert Rose bu gerçekten çok komik

• Türk piyasasında oturup da kendi şarkı yazan var mı bilmiyorum. Teoman'a hiç girmeyelim zaten. En ünlü ripofflar denince akla gelenler:
    The Hollies - The air that i breathe vs Radiohead - Creep
    Spirit - Taurus vs Led Zeppelin - Stairway to Heaven
    The Rolling Stones - Last time vs The Verve - Bitterweet Symphony
    Creaky Boards - The Song I didn't Write vs Coldplay - Viva la Vida

Daha bir sürü var da aklıma gelmiyor şu anda
  • Dur dur yukarda spirit crusher-unholy confessions benzerliği söylenmiş bir de ben bu iddiayı daha da genişleteyim kanıtlarla.

Death - Spirit Crusher 2:20 de başlayan kısım ile
    Avenged Sevenfold - Unholy Confessions Bunun girişi
    ve aynı zamanda
    Machine Head - Imperium bunun 4:44 te başlayan kısmı
    ve 3 tane de değil tam tamına 4 tane şarkıda neredeyse aynı riff kullanılmış, ahanda 4.sü
    Machine Head - Aesthetics Of Hate Bunun da başı birbirine benziyor.

Ben daha çok Imperium'daki 4:44 te başlayan kısım ile Spirit Crusher'daki 2:20 de başlayan kısımı birbirine benzetiyorum.
    Bir de tabi Unholy Confessions giriş - Aesthetics Of Hate giriş gerçeği var ortada. Yukarda Unholy Confessions ile Spirit Crusher'ı benzer demişsiniz. Ozaman doğal olarak bu 4 şarkıda benzer kısımlar mevcut.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.