Şimdi Ara

Sanal gerçeklik sürecine FeelReal ile bir duyu organı daha dahil edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sanal gerçeklik sürecine FeelReal ile bir duyu organı daha dahil edildi

Son dönemin en çok merak uyandıran teknolojileriden sanal gerçeklik cihazları, bildiğiniz üzere özellikle görsel ve işitsel açıdan inanılmaz bir deneyim vaat ediyor. Bazı yardımcı aksesuarlar yardımıyla sanal dünyayı hissetmemize imkan tanıyan ürünler, FeelReal ile "koku" unsurunu da devreye sokuyor.

Oculus Rift gibi sanal gerçeklik gözlüklerini tamamlayacak bir alternatif olarak hazırlanan FeelReal, yukarıda da bahsettiğimiz üzere oyunların / filmlerin ya da daha genel bir tabirle sanal dünyanın koklanmasına imkan tanıyor. Gaz maskesi gibi surata takılan ve farklı koku ile hisleri simüle etmek için tasarlanan ürün, bunu yüklenen kartuşlar üzerinden yapıyor ve örneğin sanal olarak bulunan ortam sıcak ise sıcak hava üflüyor, su buharı oluşturabiliyor ya da toz kartuşlarından yangın, okyanus, orman, ot, çiçek veya metal kokularını salgılayabiliyor. Diğer sanal gerçeklik gözlükleriyle Bluetooth teknolojisi üzerinde kablosuz olarak iletişim kuran FeelReal, pratik kullanımı nasıl olur tarzındaki birçok soru işaretiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Farklı kartuş modelleriyle beraber 249$ fiyatı bulunan FeelReal sanal gerçeklik ürünün kısa tanıtım videolarını aşağıda izleyebilirsiniz. 

Sanal gerçeklik sürecine FeelReal ile bir duyu organı daha dahil edildi

• En çok beklediğim teknolojidir koku teknolojisi. Umarım çok başarılı olur ve oyunlar/filmler de yaygın olarak gelecek dönemde kullanılmaya başlanır. Hatta gelecekte whatsapptan koku göndeririz umarım :D

• Teknoloji zehirlenmesinden ölmeyelim de.

• Çok boğucu gibi geldi, oculust riftle birleşince surata headcrab gibi yapışıyor.
  • kokuyu nasıl üretebilirsin aklım almıyor . şuan anca tüpler içinde kartuş gibi..
  • Aklıma hep böyle bir cihazın üretilip hackleneceği ve hackerların cihazdan zehirli gaz salacağı geliyo

• Mortal kombat karakterleri gibi geziniriz diyecemde,dışarda görseler ahada maske takıyo bunu alın bunu diyerekten gözaltına alınabiliriz :)

• Birkaç yıla bir şirket matrix'teki gibi tek bir port ya da benzeri üzerinden bütün duyu organlarına tam erişim yaparsa bunların hepsi anında çöpe çıkacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google'ın 1 Nisan şakası aklıma geldi.
  • Saçmalıktan başka şey değil. Tabi ki ben de teknolojinin nimetlerinden faydalanalım isterim. Ama yukarıdaki ne yaw.

Ya herkesin toplanıp osurduğu bir odaya girmişsek, o zaman gözeneklerinden ne üfleyecek çok merak ediyorum...

• Ölü yatırım. Kimse bunun kartuşlarına para vermez, ayrıca bu kartuşlardaki maddeler ne kadar sağlıklı o da ayrı bir konu.

• Bir arada tv ureticileri takmıştı bu koku olayına
    Şimdi gözlüklere dahil etmeye çalışıyorlar da
    Bana göre daha cok erken...

• Lağımdan geçerken kokusunuda duymak isteyen var mı?

• 15 sene önce benzeri vardı 1-2 kere haber oldu yok olup gitti.

• Bağlayın enseden kabloyu gitsin. Çok uğraşmaya gerek yok su fıskiyesi vs :)

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Saçmalıktan başka şey değil. Tabi ki ben de teknolojinin nimetlerinden faydalanalım isterim. Ama yukarıdaki ne yaw.

Ya herkesin toplanıp osurduğu bir odaya girmişsek, o zaman gözeneklerinden ne üfleyecek çok merak ediyorum...

Osurmakla alakalı ilk cümleyi kim kuracak merak ediyordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archelot
    Osurmakla alakalı ilk cümleyi kim kuracak merak ediyordum.

OSSSS...

..RAM ampullerini denediniz mi?
  • Sağlık açısından sorun olmaz ise,özellikle filmlerde müthiş olur bu.
    "Kanlı bir savaşın ardından, alandaki o kan ve liğme liğme doğranmış et kokusunu hissetmek".

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.