Şimdi Ara

MacBook ülkemiz fiyatları belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
4
Favori
2.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• MacBook ülkemiz fiyatları belli oldu

Apple'ın bugünkü etkinliğinin yıldızlarından olan 12 inçlik Retina MacBook ülkemizde de kısa süre içerisinde piyasaya çıkacak. Hem MacBook hem de güncellenmiş diğer MacBook serilerinin fiyatları belli oldu.

12 inçlik MacBook modelinin fiyatı 4299TL'den başlıyor. 512GB SSD versiyonu ise 5299TL olarak belirlenmiş. Döviz kurlarının da etkisiyle MacBook çok uçuk bir fiyatlandırma ile karşımıza çıkıyor. Ancak bu haliyle ürün diğer MacBook ailesinden de ayrıldığını gösterdi.

Apple diğer MacBook serilerini de Broadwell tabanlı işlemcilerle güncelledi. MacBook Air serisi 1.6GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli Core i5 işlemci ve HD 6000 grafik birimi ile güncellenirken, 4GB RAM ve 128GB/256GB seçenekleri korunuyor. Yine döviz kurunda kaynaklı modellerin fiyatları da artışa geçti.

11 inçlik MacBook Air serisinde 128GB kapasiteli versiyon 2999TL, 256GB kapasiteli versiyon 3699TL olarak belirlenmiş. 13 inçlik seride ise 128GB kapasiteli versiyon 3399TL, 256GB kapasiteli versiyon 3999TL şeklinde satılacak.

MacBook Pro serisinde ise 2.7-2.9GHz saat hızlarında çalışan Core i5 çift çekirdekli işlemci, 8GB LPDDR3 bellek, Intel Iris 6100 grafik birimi yer alırken, Force Touch baskı hassasiyetli trackpad de mevcut. Fiyatlar kapasiteye göre değişiyor. 128GB kapasiteli model 4299TL, 256GB kapasiteli versiyon 4999TL, 512GB kapasiteli versiyon da 5999TL başlangıç fiyatına sahip.

• 2.el peugeot 206 var 2000 model, 512 model ssd li olan MacBook ile takas olunur.

(Zaytung gibi fiyatlar)

• Yani almayi cok istiyordum ve 3.000tl biriktirmis uzerine 1.000tl ekler alirim demistim ama bu fiyatlari gorunce kalbim yerinden firladi, uzun sure nefes alamadim, gercekten mi diye surekli sordum kendime.

• Fiyatlar çok arttı ..ayrıca sitede dikkatimi çeken vergi olayını altta yazmışlar 13" macbook air için 550tl vergi ....

• 6 Bin lira para vericem birde entegre grafik kullanıcam ? Bu bilgisayarları alanların kafasını yaşabilsem keşke.

• Fiyatlar iyiymiş bi alana bi bedava mı ? peki

• Artık parası olan alır.

iPhone 6s de.

5000 tl olsa

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne güzel bir kısır döngü oluşturmuş apple. en pahalı en iyisi mantığıyla alış veriş yap sonra en iyisi bu diye gezin

• http://www.evkur.com.tr/p/51369/hp-intel-core-i7-4510u-20ghz-%C4%B0%C5%9Flemci-8gb-ram-1tb-hdd-2gb-ekran-kartl%C4%B1-windows-81-gri-diz%C3%BCst%C3%BC-bilgisayar
    laptop dediğin budur 8*9 saat şarzı gidiyor visual studiodan accese eclipseye autocada photoshopa kadar her programı sorunsuz çalıştırıyor bunun yerine neden yukarıdaki modeli seçelim iosa uygulama yazmak için mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: tozparcasi

Yani almayi cok istiyordum ve 3.000tl biriktirmis uzerine 1.000tl ekler alirim demistim ama bu fiyatlari gorunce kalbim yerinden firladi, uzun sure nefes alamadim, gercekten mi diye surekli sordum kendime.

Surekli sordum kendime! Yoksa hamilemiyim!!!!

Neyin kafasi bu???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatlara neden bu kadar tepki var anlamıyorum. Doları yükselten Türk Lirasını değersizleştiren Apple mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: apokhan

quote:

Orijinalden alıntı: tozparcasi

Yani almayi cok istiyordum ve 3.000tl biriktirmis uzerine 1.000tl ekler alirim demistim ama bu fiyatlari gorunce kalbim yerinden firladi, uzun sure nefes alamadim, gercekten mi diye surekli sordum kendime.

Surekli sordum kendime! Yoksa hamilemiyim!!!!

Neyin kafasi bu???

Birseyin kafasi degil, 4000lira verebilcek durumdayim sadece.ama 5200 degil.

• Çok fazla ya biraz daha uygun olmalıydı
  • Core M var USB girişi yok kesinlikle adaptörü içinden çıkmaz Apple satar bunun maliyeti ne kasa altından olsa tamam ama küçüçük anakartı var zaten bu cihaz kesinlikle 1000$ altında çıkmalıydı bu seviyeyi haketmiyor bu özelliklerle birlik sadece ben zenginin bak cihazı olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: InViSiBLePLaYeR

Core M var USB girişi yok kesinlikle adaptörü içinden çıkmaz Apple satar bunun maliyeti ne kasa altından olsa tamam ama küçüçük anakartı var zaten bu cihaz kesinlikle 1000$ altında çıkmalıydı bu seviyeyi haketmiyor bu özelliklerle birlik sadece ben zenginin bak cihazı olmuş.

Ya belki işçiliği falan zordur hani güzel yapmışlar uğraşmışlar eyvallah da 4.400 tl etmez ya. El insaf yani 3 buçuk yap 3 yap
  • Hacı stres yapmayın illa yeni çıkan modeli alacaksınız diye bir kâide yok. MacBook air cihazlar kampanya falan 2300-2500₺ arası alınabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ber59

quote:

Core M var USB girişi yok kesinlikle adaptörü içinden çıkmaz Apple satar bunun maliyeti ne kasa altından olsa tamam ama küçüçük anakartı var zaten bu cihaz kesinlikle 1000$ altında çıkmalıydı bu seviyeyi haketmiyor bu özelliklerle birlik sadece ben zenginin bak cihazı olmuş.

Ya belki işçiliği falan zordur hani güzel yapmışlar uğraşmışlar eyvallah da 4.400 tl etmez ya. El insaf yani 3 buçuk yap 3 yap

Parça bazında maliyeti fazla değildir işçilik bazında fazla olabilir ama bence cihazı 1000$ fiyat seviyesinin üzerine çıkartacak kadar değildir. Tek mantıklı açıklaması cihaz içine çok fazla Ar-Ge ve yatırım yapılmiş olması ki öyle bile olsa cihaz çok özel bir şey sunmuyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ber59

quote:

Parça bazında maliyeti fazla değildir işçilik bazında fazla olabilir ama bence cihazı 1000$ fiyat seviyesinin üzerine çıkartacak kadar değildir. Tek mantıklı açıklaması cihaz içine çok fazla Ar-Ge ve yatırım yapılmiş olması ki öyle bile olsa cihaz çok özel bir şey sunmuyor.

Haklısınız vallahi ne desem bilemedim :D bunu almak yerine revize edilmiş pro düşünürüm ya

• Nereye eğiliyoduk

• quote:

Orijinalden alıntı: volcano2K

Fiyatlar çok arttı ..ayrıca sitede dikkatimi çeken vergi olayını altta yazmışlar 13" macbook air için 550tl vergi ....

O "550 tl vergi..." nerede yazılmış? Apple'ın sitesinde yazılmış gibi anladım ilk başta ama orada böyle bir belirtme yok????
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.