Şimdi Ara

2. DÜNYA SAVAŞI FPSLERİ ÖZLEMEDİNİZ Mİ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  2. DÜNYA SAVAŞI FPSLERİ ÖZLEMEDİNİZ Mİ?

Yaşı 15 den büyük olanlar o devri görmüştür. 90ların sonu 2000lerin başları çıkan filmler dizilerden de etkilenen FPSlerin 2. dünya savaşını anlattığı bi ara dönem vardı. Medal of Honor olsun Cod un ilk oyunları olsun Brothers in Arms olsun COD4 e kadar fpsler hep böyle devam etti sonradan bikaç oyun çıksada başarılı olan azdı. Şimdi sözüm BF VE COD serilerine. 2. dünya savaşına dönmeyeli yıllar oldu. Neden geri dönmüyorsunuz ben 2. dünya savaşlarını çok özledim şahsen ya siz? Sizde benim gibi moh gibi seriler çıksın yada cod bf serileri 2. dünya savaşına geri dönsün istemez misiniz?

• Modern savaş daha ilgi çekici geliyor insanlara. Ve sınırsız senaryo imkanı var, olmayan bir hikaye anlatabilirsin. Ama 2.dunya savaşı zaten bolca işlendi ve gerçeğin dışına çıkamazsın maalesef.
    Ama bf1942 remake yapılsa çok guzel olurdu tahminimce.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fukox

Modern savaş daha ilgi çekici geliyor insanlara. Ve sınırsız senaryo imkanı var, olmayan bir hikaye anlatabilirsin. Ama 2.dunya savaşı zaten bolca işlendi ve gerçeğin dışına çıkamazsın maalesef.

Olay şu o oynadığımız oyunlar grafik kalitesi olsun oynayış elementleri olsun atmosfer olsun aşırı eskidiler Ben şöyle next gen grafiklerle next gen oynayışla bir world at war yaşamak isterdim.
  • Oyun sektörü değişiyor. Zevkler değişiyor, Senaryo olarak bakarsan Yani dünya savaşlarını daha ne kadar çevirip süreceklerki. Artık bu saatten sonra Crysıs, Far Cry ( Sonradan yazılan Senaryo), Call of dutynin yeni versiyonları daha çok ön planda ve daha çok ilgi çekiyor. Hatta araba yarışı oyunları bile artık NFS tarzını çoktan geçti. Mesela Race Driver Grid olayı değiştirdi. Şuan ise Crew çıktı. Yani artık farklı şeyler arıyor insan.
  • Dua et 1. dünya savaşını gösterip de türkleri rezil etmiyorlar. (Kendi cephemizde galip geldiğimizi biliyorum ama bunlar hep almanya)

• Kesinlikle,o eski WW2 FPS oyunlarının verdiği zevki hiç bir oyun veremez.Call of Duty serisini hala severim ama tekrar bir WW2 oyunuyla dönse süper olurdu.
  • quote:

Modern savaş daha ilgi çekici geliyor insanlara. Ve sınırsız senaryo imkanı var, olmayan bir hikaye anlatabilirsin. Ama 2.dunya savaşı zaten bolca işlendi ve gerçeğin dışına çıkamazsın maalesef.

hocam, senaryo nasil değiştirilemiyor? fury filmini izlemenizi oneririm, cok begendigim bir filmdir ve filmde yasanan olaylar gercek degil, senaryo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OneEighty kullanıcısına yanıt
    Fury yi izledim tabi ki. Demek istediğim gerçekte olanın dışına çıkılamaz. Mesela almanların moskovaya girdiği bir senaryo yazıp ww2 diyemezsin. Alternatif tarih deyip işten sıyrılmak da mumkun ama olsun

• Valla günümüz grafikleriyle falan yapılsa yemede yanında yat.

• quote:

Fury yi izledim tabi ki. Demek istediğim gerçekte olanın dışına çıkılamaz. Mesela almanların moskovaya girdiği bir senaryo yazıp ww2 diyemezsin. Alternatif tarih deyip işten sıyrılmak da mumkun ama olsun

ww2 de geçen başka karakterlerin hikayesini oynamak hala zevkli güzel olabilir. hala ww2 den malzeme çıkabilir bence. hala film dizi çekilebiliyorlarla ww2 oyunu da hala yapılabilir bence.
  • Basollo.Bianchi kullanıcısına yanıt
    Yapılamaz demedim ki ben zaten. Senaristler ve firmalar elinde sınırsız seçenek varken ww2'yi istemiyorlar. Ki zaten ben de çok isterim yeni bir oyun yapılmasını.

• Modern savaşlar daha güzel ama arada WW 2 oyunu iyi giderdi, mesela yeni nesil grafik motoru ile DICE'dan BF 1942'nin remake'i gelseydi güzel olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 14 Mart 2015; 16:41:04 >
  • Call of duty World at War II yapılıyor.
  • Hayır.Valla şahsen bıktım Amerikan propagandasından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SüperEspri

Hayır.Valla şahsen bıktım Amerikan propagandasından.

şuanki cod da bf de türk askerini canlandırıyorsun sanki yapma gözünü seveyim :D tüm fps ler şuan amerikan askerini oynatıyor sana zaten. hem world at war 2 yi amerikan propagandası olarak nası algılıyorsun ki. sonuçta tüm dünyayı etkileyen bir savaş.
  • WW2 döneminde geçip alternatif senaryo olabilir. Wolfenstein son oyununda bunu yaptı ancak bu kadar da teknolojik olmasın. Moh ve Bf 1942 nin remake i bile yeterli olur aslında.

• B.ku çıktı artık niye özleyeyim
  • http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_World_War_II_video_games

Özleyenler şu listedeki yüzlerce oyundan birini oynayabilir, Bakın yüzlerce diyorum ! :)
  • çok eskide olmicak çok yenide olmicak ne o cod advanced warfare nin sacma sapan boş tekno zırvaları cod grafiklerini yada btfld 3 4 ü arma 3 e eklesen dünyanın en güzel simulasyonu cıkardı

şimdiki oyunlarda grafik bol bölüm az adam 50 gb oyun yapıyor 3 günde bitiyor 1 gecede bitiyor şimdikiler artık multi singleplay devri kapandı.
  • Gerçek? Tarihi kazananlar yazar ve kendi istedikleri gibi yazarlar. Soruya gelirsek atmosferi, karakterleri, hikayesi güzel WWII oyunu isteriz elbette.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.