Şimdi Ara

[REHBER][G3] G3 D855 LOLLIPOP ROOT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
7
Favori
5.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

G3 Lollipop rom kuruluyken artık telefonunu root'lamak mümkün. Root yapmak için Kitkat roma dönmek zorunda değilsiniz.

Aşağıda adım adım ne yapmanız gerektiği anlatılmaktadır.

• İNDİR: g3-root.zip dosyasını indirin ve C:\g3-root klasörüne açın.
    • GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERİ: Ayarlar - Telefon Hakkında - Yazılım Bilgileri - Yapım Numarası üzerine 7 kez tıklayarak Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirin.
    • USB HATA AYIKLAMA: Ayarlar - Geliştirici seçenekleri - USB Hata Ayıklama etkinleştirin.
    • USB kabloyu taktığınız zaman USB PC bağlantısından Resim Gönder (PTP) seçin. İzin penceresi çıktığında "Bu bilgisayara her zaman izin ver" onay kutusunu işaretleyip TAMAM a tıklayın.
    • Zip dosyasını açtığınız konuma gelerek (C:\g3-root) SHIFT tuşuna basılı tutarken sağ tıklayarak "Komut penceresini burada aç" menüsüne tıklayın. Aşağıdaki komutu çalıştırdığında telefonununa ait seri numarası görünmesi gerekmektedir.
      adb devices

• Root için gerekli dosyaları cihazımıza gönderin:

adb push g2_root.sh /data/local/tmp/
      adb push busybox /data/local/tmp/
      adb push UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmp/

• Telefonu download moduna alın. Telefonu kapatın. Ses yükseltme sesine basılı tutarak usb kabloyu PC ile telefon arasında bağlayın. Download mode diye yazı çıkacak.
    • Aygıt yöneticisinden "Bağlantı noktaları (COM ve LPT)" altından "LGE Mobile USB Serial Port (COMX)" bulun. Benimkinde COM6 çıktı. Sizinki farklı görünebilir. Bu numarayı aşağıdaki sayıyla değiştirin ve sırasıyla aşağıdaki komutları verin.
      Send_Command.exe \\.\COM6 
      ls

• ls komutunu verdikten sonra dosya listesi geldiyse bağlantı başarılı olmuştur.
    • Son olarak şu komutu verdiğinizde cihazını rootlanmış olacaktır.
    • sh /data/local/tmp/g2_root.sh dummy 1 /data/local/tmp/UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmp/busybox 

• En son şu çıktıyı almanız gerekiyor.

ui_print - Disabling OTA survival
      ui_print - Removing old files
      ui_print - Placing files
      ui_print - Post-installation script
      ui_print - Unmounting /system and /data
      ui_print - Done !

• Pili çıkarın ve telefonu power (güç) tuşuna basarak yeniden başlatınız. Telefonunuzda SuperSU programı göründüyse işlem başarılı olmuştur.

Orijinal Kaynak: http://blog.lvu.kr/g2-lollipop-%EC%88%9C%EC%A0%95-%EB%A3%A8%ED%8C%85/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi androidmeda -- 9 Mart 2015; 15:43:00 >

• Kore G2 Lollipop romu için de çalışmaktadır. Türkiye'ye G2 Lollipop rom geldiğinde de çalışacaktır. Bu yüzden dosyanın adı "g2_root.sh" tur. Dosyanın adını değiştirmeyin :)

Yani bu dosya özetle, hem G2 hem de G3 Lollipop romları için uygundur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi androidmeda -- 9 Mart 2015; 14:35:46 >
  • Çok bekledik ama sonunda geldi. Paylaşım için teşekkürler
  • Adım adım uyguladım :) LG G3 32 GB V20i AME Lolipop Stok Fabrika Romunda başarılı oldu. Çok teşekkür ederim. Emeğine sağlık. Bunu xda da da paylaşsana :)

Edit: ben paylaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agritux -- 9 Mart 2015; 17:25:03 >
  • bu sekılde yaparak 4.4.2 ye donmeden chupa chups rom yukleyebılır mıyız ?
  • androidmeda kullanıcısına yanıt
    Helal sana ustam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • is ile dosyalar görünüyor ama sonrası olmadı

Edit: Hallettim
     [REHBER][G3] G3 D855 LOLLIPOP ROOT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre-X -- 9 Mart 2015; 17:39:15 >
  • Root yapınca cihaz garanti dışı kalıyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emre-X kullanıcısına yanıt
    "Bu bilgisayara her zaman izin ver" seçtiniz mi? Şu iki komutun çıktısını nedir?

adb devices
    ls /data/local/tmp

(is değil "list" teki ls harfleri)
  • deepzelan kullanıcısına yanıt
    SuperSU - Ayarlar - Root Kaldırma (FULL UNROOT) yaptığınız zaman orijinale döner.
    Hallettim hocam. O soru sonradan geldi nedense. Şu an rootlu
  • adb push g2_root.sh /data/local/tmp/
    adb push busybox /data/local/tmp/
    adb push UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmp/ hocam bu komutları girdikten sonra şöyle bir hata veriyor 'more than one device and emulator' ne yapmam gerek ?
  • karel23 K kullanıcısına yanıt
    'more than one device and emulator' : usb ile birden fazla cihaz bağlı, diğer cihazı şarzdan çekin.

Hala aynı hatayı veriyorsa, adb devices komutundan sonra, komutu sadece belirli cihaza iletmek için "adb push -s SERINO KAYNAKDOSYA HEDEFDIZIN" parametresini ekleyin.
  • anlatiminizi aynen uyguladim supersu yuklendi fakat root yok wifikill calismiyor mesala

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "more than one device and emulator" hatası alıyorum dediklerinizle de sorun çözülmüyor. ne yapmam gerekiyor acaba ?
  • Arkadaslar v20i-ame-xx geldi

teşekkür ederim usta
  • root ettikten sonra neler yapabiliyoruz?
    ya da telefonu en faydalı ve stabil hale getirmek için hangi uygulamalardan yararlanıyoruz root ile?
  • V20h-TUR-XX cihazimda calisir mi?

• v20h rootladım twrp kuramadım yardım edermisiniz arkadaşlar?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.