Şimdi Ara

Asus ZenFone 2'yi test ettik: İşte performans değerlendirmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
6
Favori
5.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus'un merakla beklenen yeni nesil akıllı telefon modeli ZenFone 2'yi detaylı bir şekilde test ettik. Peki yeni telefon donanım seviyesinde neler sunuyor. Bu videomuzda, ZenFone 2'nin performansını masaya yatırıyor, değerlendirmesini yapıyoruz. Bu noktada unutulmaması gereken önemli bir detay ise, telefonun hem donanım hem de yazılım olarak 64-bit altyapısına sahip olmasına karşın, henüz test uygulamalarının bu dönüşümü tamamlamamış olması. İlerleyen aylarda 64-bit destekli test yazılımları ya da yazılım güncelleştirmeleri çıktıkça ZenFone 2 daha fazla kazanım sağlayacaktır.

Asus ZenFone 2'nin donanım mimarisi üzerine daha detaylı bilgi isteyenler, Ocak ayında yayınladığım bu makaleyi okuyabiliriler.  

• Kasada değişiklik yapsalardı keşke.Zenfone 6 ile aynı kasası. Asıl merak edilen soru Türkiye'de kaç liraya satılacak? Donanım olarak çok iyi durumda olduğu ve dolar kurunu gmz önünde alırsan 1200 lira gibi bir fiyat şaşırtmaz beni. Umarım bir hata yapıp sadece 2gb ramli modelini sunmazlar ülkemizde.

Fiyatı sormuşken işlemci kırpılmış modeli ile mi gelecek onu da sorsaydınız keşke. Güzel inceleme olmuş,elleriniz sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akbaba89 -- 9 Mart 2015; 11:15:00 >
  • İzleyelimm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şarz istiyoruz pil istiyoruz. Arkadaşım Z3'ünün pilinin 3 güne yakın dayandığını söyleyince şok oldum. sabah dolduruyorum Zenfone'u akşama çıkmıyor.
  • dolar 2.5+vestel vergi %15+120 harç vergisi+%18 kdv heralde bu telefon 1200 liradan aşağı çıkmaz

• 999 iyidir fazlası zarar .. Oralarda Lg G3 var nasıl olsa

• Türkiyede 1500 tl 4gblık modeli net bilgi...

• 1200 en üst sınır olmalı bence...
  • Erdi hoca biraz Lenovo ürünlerini incele özellikle shot modelini biraz değerlendirirsen sevinirim.

• kasada ufak tefek dokunuşlar yapsalardı keşke . Şu anda tabletim ve telefonumun intel işlemcili olmasından dolayı intel'den yana hiç bir şüphem yok hüzel cihaz tahminen fiyatı 1200-1400 arası olur gibi .

• cosica C kullanıcısına yanıt
    bu aylardır konuşuluyor hatta güç tassarrufu ile 9 güne kadar çıkabiliyor.
    yeni mi öğrendiniz? :)
  • Tuşlar ışıklı olacak mı?
  • Z35XX işlemciler ön kamerada maks 2.1mp çözünürlüğe izin veriyorsa Zenfone 2'nin ön kamerası nasıl 5mp?

• Umarım 2gb versiyonu Türkiye'ye gelir. Normalde 5" üstü telefon kesinlikle almak istemiyorum ama 800 lira seviyesine gelirse zenfone 2'yi alırım.

Herkes 4gb Ram bekliyor ama bence 4gb Ram gereksiz. Mesela S6 seviyesinde işlemci olsa 4gb olurdu ama bu işlemciye 4gb fazla bence.

Ayrıca hatırlarsanız 5" 720p ekranda 50k antutu alıyordu. Benim için ekran 720p olsun işlemci 3530 olsun ama 100 lira az olsun daha iyi olur :)

Tabi ihtiyaçlar kişiden kişiye göre değişiyor.

Son olarak da 4gb versiyon 300$ olursa Türkiye fiyatı 1200-1300 olur. Ondan sonra fiyatı görünce vay efendim pahalı yok efendim böyle fiyat mı olur falan demeyin.

Eğer 4gb 400$ olursa (ki bence bu ihtimal daha yüksek) o zaman Türkiye fiyatı 1600-1800 olur.

Edit: eksi verenler fiyat ortaya çıkınca görürsünüz :) biraz gerçekçi olun göz var nizam var. Biraz aşağılarda dolaşın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenomenon -- 9 Mart 2015; 19:05:16 >

• ön ekranın tasarımı rezalet

• umarım 1200 lira olur(!) düşük fiyat anlayışınıza hayranım. 200 dolarlık telefon yahu bu, dolar ne zaman 6 lira oldu ? gpu tarafında hayal kırıklığı birde fiyat şişirirlerse hiç bir şey beklemesinler. maks. 800.
    zaten tr ye gene kötü versiyonu gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waltran -- 9 Mart 2015; 12:40:41 >
  • S800 kadar performans anca var.

• Tutmaz. Bu telefon

• millete ucuz olacak diye reklam yaptılar.burası türki-ye beyler..en dandik modeller ve en pahalı modellere hazır olun...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.