Şimdi Ara

Apple patent başvuruları su geçirmezlik özelliğine işaret ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple patent başvuruları su geçirmezlik özelliğine işaret ediyor

Cep telefonlarında su geçirmezlik denilince ilk akla gelen firma Sony olsa da daha sonra Samsung'un da global anlamda amiral gemilerinde su geçirmeyen telefonlar yaptığına şahit olmuştuk. Ancak Samsung son amiral gemisi modeli Galaxy S6'da bu özellikten vazgeçse de Apple'ın patent başvuruları gelecek iPhone modellerinde de su geçirmezlik olabileceğine işaret ediyor.

Yeni patent Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi (USPTO) başvurularında ortaya çıkarken başvuruda Apple'ın 1 ile 10 mikron arasında değişen kalınlıkta suyu iten bir katmanla elektronik devreleri kaplayarak bu soruna çözüm bulacağı görülüyor. 

Su geçirmezlik özelliği ilk olarak bugün tanıtılması beklenen Apple Watch modelinde karşımıza çıkabilir. Ancak bu özelliğin daha sonra iPhone veya iPad modellerine de gelmesi bekleniyor. Hangi IP sertifikasında değerlendirileceği ise henüz belli değil.

• Su gecirnezlgi Biz bulduk edemezler heralde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byturkuaz -- 9 Mart 2015; 6:58:22 >
  • Suyu ilk iten şirket biziz demezlerse ben birşey bilmiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Su geçirmez diyebilirler. Bunu görücez sony z gibi suya '' dayanıklı'' demiyor dikkat ederseniz.

• Lazim bir ozellik aslinda. Suya dusurmek dusuk bir ihtimal olsa da hayat kurtarir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Su geçirmezliği biz bulduk demezler fakat firmalar arasında yine su geçirmezlik yarışı başlatırlar.

• Apple bu. Su geçirmezliği ilk biz çıkarttık hatta ilk suyuda ilk biz ürettik patenti burda bak der bu adamlar. :)

• Kadir Has Vatan Computer mağazasın da Xperia Z3'e bakıyorum elime aldım bakarken satıcı çocuk bana dediki bu su geçirmez. Su mu geçirmez dedim eminmisin? Evet geçirmez dedi.

Dedim ki bende satış yapıyorum ama sen şu anda beni yanlış yönlendiriyorsun. Bu telefon su geçirmez değil suya dayanıklıdır ve özellikle deniz suyu bu telefon için zararlıdır.

Eğer sen su geçirmez dersen. Bunu alan kişi bunla denize girer sonra telefon patates olur gelip sana patlar ki bu bir arkadaşımın başına geldi. Denize girdi telefon su aldı ve Sony kullanıcı hatası diye kabul etmedi.

Özellikle bu konular da mağazaların ürünü satacak personele düzgün bilgi vermesi lazım aksi halde iPhone su aldı diye haberler görürüz gelecekte.

• Liquipelin zaten yıllardır yaptığı şeyin nasıl patenti alınıyor ilginç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xloud -- 9 Mart 2015; 13:40:08 >
  • Bence bu saatten sonra su geçiren cihaz olmaması lazım. Yağmur yağdığı zaman telefonu çıkartamıyorum şuan. Sony bu nokta da çok başarılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesaverde -- 10 Mart 2015; 11:08:40 >
  • Elimde z var suya da girmedik sadece 1 kere meraktan yıkadım öyle abartı da değil su aldı servis kullanıcı hatası dedi çıktı işin içinden. Geçin su suya dayanıklı Sony ayaklarını servisin geri planda ne yaptığına bakın siz adamlar nasıl ayırt edecekler sony sıvı temasını garantiye almayin dedidiyse.

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan_kolay

Kadir Has Vatan Computer mağazasın da Xperia Z3'e bakıyorum elime aldım bakarken satıcı çocuk bana dediki bu su geçirmez. Su mu geçirmez dedim eminmisin? Evet geçirmez dedi.

Dedim ki bende satış yapıyorum ama sen şu anda beni yanlış yönlendiriyorsun. Bu telefon su geçirmez değil suya dayanıklıdır ve özellikle deniz suyu bu telefon için zararlıdır.

Eğer sen su geçirmez dersen. Bunu alan kişi bunla denize girer sonra telefon patates olur gelip sana patlar ki bu bir arkadaşımın başına geldi. Denize girdi telefon su aldı ve Sony kullanıcı hatası diye kabul etmedi.

Özellikle bu konular da mağazaların ürünü satacak personele düzgün bilgi vermesi lazım aksi halde iPhone su aldı diye haberler görürüz gelecekte.

Şu anda sen insanları yanlış yönlendiriyorsun. Xperia Z3 suya dayanıklı değil su geçirmez üründür, IP68 sertifikasına sahiptir 1.5 metreye kadar su ''geçirmezdir.'' Bende Sony Xperia Z2 bulunmakta denizede 2-2.5 metre derine indim normal şartlarında üstünü zorladım, denizden çıktıktan sonra cihazın heryerini tatlı suyla yıkadım deniz suyundan eser kalmayana dek en ufak sorun çıkmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Marquis-de-Sade`

quote:

Kadir Has Vatan Computer mağazasın da Xperia Z3'e bakıyorum elime aldım bakarken satıcı çocuk bana dediki bu su geçirmez. Su mu geçirmez dedim eminmisin? Evet geçirmez dedi.

Şu anda sen insanları yanlış yönlendiriyorsun. Xperia Z3 suya dayanıklı değil su geçirmez üründür, IP68 sertifikasına sahiptir 1.5 metreye kadar su ''geçirmezdir.'' Bende Sony Xperia Z2 bulunmakta denizede 2-2.5 metre derine indim normal şartlarında üstünü zorladım, denizden çıktıktan sonra cihazın heryerini tatlı suyla yıkadım deniz suyundan eser kalmayana dek en ufak sorun çıkmadı.

Onun içinmi arkadaşımızın telefonu denizde patates oldu ve Sony kullanıcı hatası dedi. Sony bile ürünün kullanım belgesinde bunu yazıyor. Su geçirmez demek başkadır suya dayanıklılık demek başkadır. O kasa suda belli bir basınca kadar telefonu korur sonrasında su almasa bile nemlenme yapar veya içerden buhar yapar ki bu başımıza geldi.

Xperia Z2 dediğim telefon ve arkadaşada alırken su geçirmez dediler. Sonrası malum. Xperia Z3 ip68 sertifikalı ama dediğim gibi olasılıklar dahilinde evet koruyor ama insanlara yanlış bilgi verildiği zaman denize atlayıp fantazi yapacağım dediğin de olay başına patlayabilir ve Sony buna garanti vermiyor....

• görünüşe göre 6s gümbür gümbürgelicek
  • Kim kimi taklit ediyormuş acaba :)

• Sony gibi çakma su geçirmezlik garantisi vermezlerse çok iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Marquis-de-Sade`

quote:

Bende Neden Deniz'in icine illa Telefon ile girmek gibi bir lüksünüzün oldugunu anlamadim...

• Ilk biz yaptik!

• Apple yaparsa tam yapar.

Suya dayanıklı, az dayanıklı çok dayanıklı 3m, 1,5hm, 0,5 saat falan değil.

Su geçirmez diyecek olay bitecek.

Böyle yaparsa kendine yakışanı yapar.

Kimseyi de taklit etmemiş olur.

Vurur gol olur. Aynen parmak izini beceremeyenlere attığı gol gibi

• ÖCAL kullanıcısına yanıt
    güzel cevap
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.