Şimdi Ara

2644 TL Victor i7 4710MQ 240GB SSD 2GB GTX 850M 15.6' Full HD IPS 802.11AC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
4
Favori
7.746
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2644 TL Victor i7 4710MQ 240GB SSD 2GB GTX 850M 15.6" Full HD IPS 802.11AC

http://www.victor.com.tr/urunler/gamer/g451

2644 TL Victor i7 4710MQ 240GB SSD 2GB GTX 850M 15.6' Full HD IPS 802.11AC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 17 Mayıs 2015; 13:17:25 >

• Bilgisayar bakıyorum. Karar veremedim alsam mı Aslında gözüm asus n550 serisinde idi. Onda ssd yok. Fiyatı da bundan pahalı. Ama alüminyum kasa. 5-6 yıl sorunsuz götürür mü bu çakma markalar? (Monster, victor vs.)

Daha önce ssd siz 2053tl ye satılmış. Bunu görünce alasımda kaçtı

http://forum.donanimhaber.com/m_98997651/tm.htm

Asıl gönlümden geçen ise;

http://www.amazon.com/Zenbook-Quantum-Dot-Touchscreen-Display-i7-4712HQ/dp/B00NV9M6HC/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1425863869&sr=8-2&keywords=nx500

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 9 Mart 2015; 3:20:23 >

• Dolar düşüktü + SSD yoktu hocam onda çakma değil de popüler olmayan markalar demek daha doğru sanırım.Victor 'un bilg. konusunda çok fazla şikayetine denk gelmedim bu konuda vic. gaming machine daha fazla bilgiye sahip konuya davet edeyim

@Victor Gaming Machine
  • Fiyat donanıma göre oldukça iyi ama Monster, Victor gibi markaların kasaları hoşuma gitmiyor.Şu bilgisayarı görüp inceleseydim düşünmez alırdım.
    Worldpuan kampanyasıyla da iyi bir fiyata gelirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Victor G451 yerine şu harikahttp://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5024#kf ürünü düsünmez misiniz ?
    http://www.n11.com/gigabyte-p15fv2-tr002h-notebook-P31536932 :)

Victor G451'in orjinal modeli Clevo W650SJ'dir bugün Custom Gaming PC üreten hemen her markada başarı ile bu platform kullanılmaktadır.
    Üstteki markada yer alan üründe bire bir W650SJ dir. Ülkemizde Full HD IPS panel olarak satışa sunulmuştur.

Bence kendi fiyat / performans segmentine göre çok başarılı bir ürün, kendimde bir önceki seri olan Victor W500 kullanıyorum.
    Tek eksiği bence ışıklı klavyesi olmayışı.

• Nasıl bu fiyata böyle bilgisayar satabiliyorlar. Bana bu fiyat inanılmaz geldi. Asus tercih ederdim ama 4.000 altında böyle bilgisayar hayal sanırım.
  • Victor candır bence. Yaza doğru bende 2. laptopu alıcam. 5.nesil performans işlemcilerini bekliyorum. Umarım doların ateşi çok çıkmaz ben alana kadar.

Forumda bakın bir kaç kişi sorun yaşamıştır ama yaşanan sorunlar asla kalıcı olmamış ve kısa sürede çözülmüştür. Ufak tefek basit hatalar olabiliyor ama kesinlikle hatayı çözüyorlar.

Barış beye ilgisi ve samimiyeti için teşekkürler. @Victor Gaming Machine
  • Bir arkadasta benzer ozelliklerde cihaz var ama zannedersiniz celeron acayip kasiyor bir yavaslik böyle bir programlari gec açma kanser edecek düzeyde.Hele pilde hic sormayın.Sorun ne olabilir acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Klavye tasarımsal olarak Lenovo E540 a benzeyen modeliniz var mı ? yani Numpad tarafında 3 sütün değil de 4 sutun olarak ?

Böyle bir modele geçmeyi düşünyorum elimde ki Thinkpad E540 tan memnun değilim ama klavye ye alıştım ve buna uygun klavye tarzında modeller arıyorum.
  • dolar 3.5 olacak ama kararsızım......
  • Ssd haricinde hdd yok sanırım, hdd bağlamak için ne yapılabilir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seçime kadar dolar düşmez. Seçimlerden sonra gazı kaçar anca. Şimdi kullandığım 5920g 7. senesini doldurdu. 8. yılına giriyor. t9300 işlemcisi gayet iyi aslında. 1. nesil core i5 performansı veriyor. 2.7ghz e o.c yapılı hatta. Bimde sağda solda satılan tüm bilgisayarlardan hala daha performanslı. Ama yavaştan değiştirme zamanı geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 9 Mart 2015; 12:55:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

Bilgisayar bakıyorum. Karar veremedim alsam mı Aslında gözüm asus n550 serisinde idi. Onda ssd yok. Fiyatı da bundan pahalı. Ama alüminyum kasa. 5-6 yıl sorunsuz götürür mü bu çakma markalar? (Monster, victor vs.)

Daha önce ssd siz 2053tl ye satılmış. Bunu görünce alasımda kaçtı

http://forum.donanimhaber.com/m_98997651/tm.htm

Asıl gönlümden geçen ise;

http://www.amazon.com/Zenbook-Quantum-Dot-Touchscreen-Display-i7-4712HQ/dp/B00NV9M6HC/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1425863869&sr=8-2&keywords=nx500

çakma marka yakıştırması olmamış bence... tamam kasa ve donanım parçalarını üretici firmalardan alıp birleştirerek satıyor olabilirler ama bu firmalar aynı zamanda sattıkları ürünleri kendi marka garantileri altında satıyorlar... ki bilen bilir; bu iki markanın da (monster ve victor) verdikleri teknik servis kalitesi bile yeter...

notebook başlığı altındaki ilgili konulara göz gezdirmenizi tavsiye ederim...

not: doların durumunu düşünürsek şu anda bu fiyata, bu kalitede bir gaming laptop bulmak imkansiza yakın... alan kullanıcıların paşman olacağını pek sanmıyorum... sıkıntı çıkarsa da zaten en kısa sürede çözüyorlar problemi...

• Aynı fiyata i5 işlemcili aldığımı düşünürsek güzel fiyat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnotheRDie -- 9 Mart 2015; 13:21:08 >
  • cevo_61 kullanıcısına yanıt
    Hdd yi ister siz alıp takabilirsiniz isterseniz Victor ile görüşüp onlardan satın alıp taktırabilirsiniz. Bu laptopta 1 msata 1 sata yuvası var. Msataya ssd takıp sata hdd alıp takabilirsiniz.

Victor siz ürünü bozmadığınız için sürece kasayı açıp hdd takma ram takma ssd takma gibi işlemlerde garanti bozmaz ki bence bu çok önemli bir özellik. Diğer markalarda bu durum garantiyi bozuyor genelde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thebaboli

Hdd yi ister siz alıp takabilirsiniz isterseniz Victor ile görüşüp onlardan satın alıp taktırabilirsiniz. Bu laptopta 1 msata 1 sata yuvası var. Msataya ssd takıp sata hdd alıp takabilirsiniz.

Victor siz ürünü bozmadığınız için sürece kasayı açıp hdd takma ram takma ssd takma gibi işlemlerde garanti bozmaz ki bence bu çok önemli bir özellik. Diğer markalarda bu durum garantiyi bozuyor genelde.

Çok iyiymiş valla.
    1 Tb 7200 rpm hdd ile tam istediğim pc oluyor. Ssd'yi sistem için kullanırım hddyi depo olarak. Şarjı da 4 saat civarı giderse tadından yenmez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar marka bilinirliği ve üretici billinirliği farklı şeylerdir, bunu dikaktli algılayın.

Kısa ve en basit örnek ile; iphone foxconn tarafından üretilir ancak aynı cihazı foxconn kendi markası ile piyasaya sürse kimse almaz.

Clevo, Compal, Fic gibi markalar barebone dediğimiz kasaları üretir (anakart ve ıvır zıvır bileşenler ile pil gelir genellikle), üretici bu cihazı alır
    sonrasında işlemci, bellek,disk,gpu ekleyip (bazende ekran) satar.
    Monster ve Victor 'un yaptığı şey budur, bundan önceler de ise (2005-2010 yıllarında) genellikle Asus cihazları alıp markalayıp satarlardı (Monster, Exper vs.)

O yüzden marka bilinirliği ile üretici bilinirliğini birbirine karıştırmayın.
    En son söz olarak (bir kere daha toplamak gerekirse), Clevo ve Compal gibi markalar dünyanın en büyük üreticileridir, bu üreticiler Dell,Hp,Compaq,PB vb. markalardan daha fazla üretim yapmaktadırlar.

Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: thebaboli

Victor candır bence. Yaza doğru bende 2. laptopu alıcam. 5.nesil performans işlemcilerini bekliyorum. Umarım doların ateşi çok çıkmaz ben alana kadar.

Forumda bakın bir kaç kişi sorun yaşamıştır ama yaşanan sorunlar asla kalıcı olmamış ve kısa sürede çözülmüştür. Ufak tefek basit hatalar olabiliyor ama kesinlikle hatayı çözüyorlar.

Barış beye ilgisi ve samimiyeti için teşekkürler. @Victor Gaming Machine

Hocam doları beklmeyin sene sonuna kadar 3ü bulacak. seçimlere kadar 2.75 olur ve hazirandan sonra 2,75 barajının altına inmesi imkansız.
    eğer almaya niyetliyseniz şuanki fiyat üzerinden dolar hesabında bekletin paranızı ki bilgisayarı tl olarak hesaplamayın. %15-20 daha maliyetli olur.
    Cihaz özeliklerine göre oldukça güzel.
    Asus bilgisayar satmakla geçti 4-5 senem. 3 yıldır falan da uzağım piyasadan.
    Bu fiyat değerlendirilir oldukça makul.
    Tabii kullanıcı yorumları çok önemli... Zira kullanmadan teoride olan özelliklere aldanmamak gerekiyor. En ufağından fabrika hatası tüm iştahınızı mahvfediyor..

• sadbul S kullanıcısına yanıt
    İşlemci sayısı seçeneğini kontrol edin. Tek çekirdekli çalışmayı ayarlamıştır diğerleri çalışmadığı için çok daha yavşa çalışacaktır. Pilde de güç tasarrufu açıktır muhtemelen iyice yavaşlar. Ama iyi yönden düşünmek gerekirse pil ömrü uzar :)))
  • FaRaKaN kullanıcısına yanıt
    6 ayı aşkın süredir Victoru inceliyorum. G451 modeli de diğerleride iştah mahvedecek kronik bir sorunu yok. Beklememdeki sebeplerden biri ssd için çalıştıkları Crucial in MX200 modeli çıkarmasıydı. O tamam. Sıra 5.nesil performans işlemcisinde. O da çıksın tamam der alırım artık :)

Birde şuan için 2500 tl beni gereksiz zorlar ama haziran ayı gibi elim rahatlayacak o zaman 3000 bile versem koymaz. O nedenle dolar riskini zaten aldım artmazsa kardayım Fed densizlik edip faiz arttırmazsa dolarda edepsizlik edip 2,7 i geçmez diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.