Şimdi Ara

bu bisikleti nasıl adam ederim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Geçen hafta komşu aradı ve bisiklete binmediğini ve bana verdiğini söyledi.Bugün bisikleti aldım.Elimde 100tl var bisikletin sorunlarını yazıyorum;
    1-Frenlerinde sorun var nasıl düzeltebilirim.
    2-Tekerlekler sanki biraz ince.Doğal arazide bineceğim için 10 tl lik zırhlı lastik buldum ondan alsam olur mu?
    3-Sele sağa sola aşırı oynuyor değiştireyimmi yoksa tamir edilebilir mi ?

Son olarak bisikletin fotoğrafı;

bu bisikleti nasıl adam ederim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Okut zorla okut adam olur ama iyi bölümden okuması lazım
  • Hocam ;
    1: Frenleriniz büyük ihtimal tutmuyor pabuçlarınızı kontrol edin bitik olabilirler eğer öyleyse değiştirin ya da fren ayarlarınızla jant arasındaki boşluk fazladır bu boşluğu alın.
    2:10 Tl lik lastikten bence hiç hayır gelmez. Şuan ki lastikleriniz yine de iyi gibi. Yanlız elinizle bir kontrol edin yinede homuru sertleşmiş olabilir. Bunu anlayabilmek için de köşedeki bir dişi herhangi bir tarafa doğru zorlayın eğer yırtılılıyorsa hamuru sertlerşmiştir ama yırtılmıyorsa kullanabilirsiniz.
    3:Seleniz kelepçenin dibinden mi oynuyor yoksa direkt sele bağlantısı yerinden mi? Bunu bir kontrol edin. Oynayan yeri bulduğunuz da uygun anahtarla sıkıştırın oynaması eğer kesilmiyorsa değiştirin.
  • İç dış fren tellerini ve papucunu yenile (1.5tl iç tel,3tldış tel ,3.5tl papuç adet fiyatı)sele oynuyoderken vidası gevşemiştir illa deiştircemdersen 15tl sele akort ayarı gerekirse 10ar tlde o tutar kabaca sele dahil 55-60tlye adam olur gibi başka sorunu yoksa tabi vitesi ayarlatır zincirini göbeğini felan yağlatır mis gibi binersin bisiklet bisiklettir bedava sirke baldan tatlıdır yaptır kullan derim ben önümüz yaz

• Dostum benı yanlıs anlama ama buna para harcamanı pek ıstemem eger ılla ben para harcıcam dersen oncelıkle vıtes setınden vazgecmenı sıngle speed yapmanı tekrardan kalıtelı bırsekılde boyatmanı tavsıye ederım
  • isin turkcesi bence edemezsin her seyi tikir tikir calissa bile buyuk ihtimal boyuna uygun degildir yada cok agir hantal kaciyodur heves etmissin anliyorumda bu makineler 2-3 km de adamin iflagini keser :/

• quote:

Orijinalden alıntı: kudretozbay

Dostum benı yanlıs anlama ama buna para harcamanı pek ıstemem eger ılla ben para harcıcam dersen oncelıkle vıtes setınden vazgecmenı sıngle speed yapmanı tekrardan kalıtelı bırsekılde boyatmanı tavsıye ederım

single speed dedigin sadece frenleri olan bisikletlettir kadroda sadece frenler icin yer olur
    ayni sekilde fixie de hic bisi olmaz kontra pedaldir o yuzden aktaricilari yada frenleri cikarmak onu fixie yada single speed yapmaz sadece aktaricilari cikartilmis bir sehir bisikleti olur hadi dedigin gibi yapti 26 jant ve o mtb gidonu ne olacak :/

• O lastikler emin ol senin 10 liraya alacağım dediğin lastiklerden daha kalitelidir. Ama ömrü bitmişse değiştirmen gerekir. Lastiğin iyisini al her zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Konungariket Sverige

quote:

Dostum benı yanlıs anlama ama buna para harcamanı pek ıstemem eger ılla ben para harcıcam dersen oncelıkle vıtes setınden vazgecmenı sıngle speed yapmanı tekrardan kalıtelı bırsekılde boyatmanı tavsıye ederım

single speed dedigin sadece frenleri olan bisikletlettir kadroda sadece frenler icin yer olur
    ayni sekilde fixie de hic bisi olmaz kontra pedaldir o yuzden aktaricilari yada frenleri cikarmak onu fixie yada single speed yapmaz sadece aktaricilari cikartilmis bir sehir bisikleti olur hadi dedigin gibi yapti 26 jant ve o mtb gidonu ne olacak :/

Cevabın için teşekkürler, şöyle bir hatan var fixie ile contra cok ayrı seylerdir 2 yıldır fixie kullanmaktayım.Ss ile fixie arasındaki farkı biliyorum sadece bu kadro ile fixie yapılmıcagını bildigim icin,arkadasında kullanma istegi oldugundan ss yapmasını tavsiye etmiştim.

• quote:

quote:

quote:

Cevabın için teşekkürler, şöyle bir hatan var fixie ile contra cok ayrı seylerdir 2 yıldır fixie kullanmaktayım.Ss ile fixie arasındaki farkı biliyorum sadece bu kadro ile fixie yapılmıcagını bildigim icin,arkadasında kullanma istegi oldugundan ss yapmasını tavsiye etmiştim.

kontra pedal ile fixed geardaki durdurmanin farki nedir acaba ??

• quote:

quote:

quote:

quote:

kontra pedal ile fixed geardaki durdurmanin farki nedir acaba ??

Öncelikle kontra normal freewheel gibidir yani normal bisiklet gibi,tek farkı fren sisteminin arka göbeğin içinde bulunması.Kontra göbeklere dikkat ettiyseniz kadroya kelepçe ile sabitlenmis kısımları vardır.Bu kelepce, biz pedala geri bastıgımızda lastigin butun gucunu kadroya aktarır ve tekerı durdur,bu esnada bacagınıza hiç yük binmez.Fixie ise aşırı değişik çalısır.Fixie göbekte herhangi bir bosluk soz konusu degıldır, arka teker döndügü sürece siz pedalları cevırmesenız bıle pedallarda dönmeye devam eder.Gelelim fixie nasıl durdurulur sorusuna.Öncelikle ayaklarınızın pedallar ile sabitlenmis olması gerekiyor(spd,kalpiye,strap).Daha sonra donme momentumu kazanmıs ve gıderek hızlanan pedalları durdurmak ıcın ıkı uc adet durdurma yontemımız var.İlk yöntem skid,bu yöntemde vucut agırlıgı one verılır ve bacaklarınızdan kuvvet alarak pedalları durdurmaya calısırsınız pedalları en kolay durdurma yontemı budur fakat bısıkletın durma mesafesı cok uzun olur,nedenı ıse agırlıgın onde olmasıdır.ikinci yöntem ise skıp-stop bu yontemde arka tekerı zıplatarak yavaslamaya calısılır pek bir ise yaramaz acıkcası.Ucuncu yol iise bolca bacak kası ve bolca manyaklık isteyen yöntem,seleden hic kalkmadan bisikletin arkasını bir saga bir sola attırarak kısa kısa skidlerle bisikleti yavaslatmak en etkili en zor ve encok lastigi yiyen yöntemdir umarım anlatabılmısımdır.NOT:klavyem ing oyuzden Türkçe karakterlerde venoktalama işaretlerinde sorun yasıyorum kusura bakmayın

Bu videoda yöntemleri görebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=eQu1rNs0an0

Buda hayvan herifin birisi

https://www.youtube.com/watch?v=IwRW4ZuDED8

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.