Şimdi Ara

Pc'den Tv'ye Hdmi ile kablosuz ses ve görüntü taşıma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar uzun süredir görüntü ve ses taşıma sistemleri hakkında araştırma yapıyorum ama tatmin edici bir bilgi bulamadım.
    çalışma odamdaki bilgisayarın ekran görüntüsünü ve sesini salondaki tv'ye aktarmak istiyorum arada 3 duvar ve yaklaşık 10 m var.
    foruma ve internete baktığım zaman hep uydu görüntüsünün aktarılması ile ilgili bilgiler var. birkaç ürünü inceledim ama tam karar veremedim bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlar varsa çok sevinirim kullanıcı yorumlarına özellikle ihtiyacım var....

Prolink PR-C146 Kablosuz Hdmi Aktarıcı Kit(Stick+Rx)
    aradığım ürün sanki bu gibi ama fiyatı çok uçuk

Tranwo Gigaair 2828 Kablosuz Ses Ve Görüntü Aktarıcı

Dark Kablosuz HDMI 5GHz 1080p Görüntü Aktarım Seti

Atlanta ATL-5800 5.8 Ghz Kablosuz Ses ve Görüntü Aktarıcı

• televizyonda iptv özelliği var ise wifi üzerinden vlc ile stream yapılabilir heralde.

bu konuyu araştırmanızı öneririm. ev içinde iptv yayını

program olarak daha önceden araştırdığım xsplit

web tv olarakhttp://web.tv/

youtube dan şifreli canlı yayın bile yapabilirsin.

tabiki bunlar için tv nin desteği şart..
  • ilk urunun fiyatina yeni tv alirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihat1551

televizyonda iptv özelliği var ise wifi üzerinden vlc ile stream yapılabilir heralde.

bu konuyu araştırmanızı öneririm. ev içinde iptv yayını

program olarak daha önceden araştırdığım xsplit

web tv olarakhttp://web.tv/

youtube dan şifreli canlı yayın bile yapabilirsin.

tabiki bunlar için tv nin desteği şart..

ilginiz için tşk ederim
    ip tv hakkında çok fazla bilgim yok ama araştıracağım tv nin sanırım böyle bir özelliği yok ama en azından bilgi sahibi olma konusunda iyi olacak
    sanırım benin yapmak istediğim şey çok mümkün gözükmüyor ama araştırmaya devam

• quote:

Orijinalden alıntı: Deli_Yaban

ilk urunun fiyatina yeni tv alirsin

aynen katılıyorum dediğinize ama bir merak aldı beni düşünceyi hayata geçirebilecek miyiz bakalım göreceğiz
    yoksa bilgisayar kasasını her film seansında taşımaya devam
  • Pc deki görüntüyü 2 yıldır philips tv ye aktarıyorum. Kasada sky star hd 2 var Hem hdmi den hemde vga dan çok sefer denedim en kıral görüntüyü vga kabloda aldım.
    Ama vga kablo standar uzunlukta olcak 1.5m yi aşınca tv yada monitör farketmez monitörü tanımıyor ve görüntü tam oturmuyor 6 tane farklı marka kablo denedim yok olmuyor vga normal boyutu aşınca görüntü tam oturmuyor tam oturmuyordan kastım pixseller tam oturmuyor flu oluyor. ama notmal boyuttaki vga to vga ile görüntü 42'' tv de görsen dersinki sanki lcd tv degil normal monitör görüntü harika oluyor.
    Gelelim hdmi kabloya hdmi kabloda metre mafektmiyor har kablo ucuz pahallı aynı görüntüyü veriyor. Ama görüntü 1360x786 dan sonra bozulma yapıyor. 1080p ye getirince görüntü çok koyu oluyor bu sorunuda aştım hdmi den 1080p yaptım görümtü koyu oldu ama hz yi 60 tan 70 e overclock edince sorun kalmadı görüntü çok net oldu ama riskli iş sonuçta tv max 60hz destekliyor ben nvidia kontol panelinden özel çözünürlük oluşturdum 70hz yaptım ama lcd tv zorlandığı için vazgeçtim. Nasıl zorlandı dersen hz yi 70 yapınca tv koyudan normal görüntüye yavaş yavaş 30 sanye içinde dönüyor buda zorlandığını gösteriri hz yi 120 yaptım bukezda ekranın üstarafı bozuk gösterdi.
    Aklında soru kalmasın çok kablo denedim dedim nasıl denedim elektronikçiyim hertürlü kablo var.
    Senin yapacağın gidecen elektronikçiden 10m en ucuz hdmi kablo alacan görüntü aktaracan. 10m vga kablo çpk pahallı olur.
    10m hdmi kabloyu 25-30 tl yr bulursun markaya bakma hepsi aynı.
    Kablosuz görüntü taşımak çok pahallı olur. Bence gerek yok hem sağlıklı olacağını sanmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 8 Mart 2015; 14:39:16 >

• rhrhrh R kullanıcısına yanıt
    ben bunu kullanıyorum, çok memnunum:

1080p 3D görüntü aktarıyor.

http://www.amazon.com/gp/product/B00630WKGI/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allaturcha -- 30 Mart 2015; 17:30:25 >
  • Film izlemek için ise media player almak daha mantıklı bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: allaturcha

ben bunu kullanıyorum, çok memnunum:

1080p 3D görüntü aktarıyor.

http://www.amazon.com/gp/product/B00630WKGI/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

işte budur diyebileceğim bir ürün gibi duruyor tşk ederim
    birkaç sorum olacak size bununla ilgili
    1. ses aktarımı yapıyormu (var gibi gözküyor ama emin olmak için soruyorum)
    2. pc den tvye aktarım için kullandığınız mı
    3. son olarak en fazla kaç metreden net görüntü aldınız

şimdiden tşk ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Film izlemek için ise media player almak daha mantıklı bence

hocam bende bir media player var western dijitalin 3 yıldır falan kullandım ama
    3d half sbs ve iso uzantılı dosyaları izlemek konusunda zorlanıyor piyasada bunlar için uygun ve makul bir cihaz bulamadım yada mantıklı gelmedi
    bu yüzden böyle bir yöntem arayışına girdim
  • Eski cihazlar evet yetersiz kalır
    Teknoloji cabuk eskiyor
  • rhrhrh R kullanıcısına yanıt
    merhaba, biraz geç oldu ama.

ben projeksiyonla kullanıyorum. sizde TV ye bağlayabilirsiniz. aynı şey.
    görüntü kaynağı olarakta herşeyi kullanabiliyorum. uydu alıcı, PC, playstation, Kamera vs.

hiçbir sorun yok. çok düzgün çalışıyor. evdeki wireles internetle sinyal çakışması falan olmuyor. 3D film izledim.
    tek sıkıntı ürünü temin etmek. ben amerikadan gelen bir yakınımın evini adres gösterip, amazondan sipariş ettim.
    tanıdık yoksa. az bir komisyonla size ulaştıran firmalar var. tavsiye ederim.
    ben çok araştırmıştım alırken, türkiyede benzeri bir ürün yok maalesef.
    HDMI üzerinden hem ses hem görüntü aktarılır biliyorsunuz.
    Ha tabi, bir bluray playerdean müzik çalarsanız, onuda hdmi üzerinden aktaracaktır tabiki.

2 parçadan oluşuyor. iletici ve alıcı. büyük olan iletici. 3 adet HDMI girişi var.
    küçük olan ise alıcı. tavandaki projektörün üzerine koydum. 1 tane hdmi çıkışı var.
    Ben ikisinide aynı mekanda kullanıyorum ama cihazın özelliklerinde 30 metreye kadar standart ev duvarları dahil. sinyal gücü var diyor.
    Verdiğim linkte alt tarafta kullanıcı yorumlarına bak istersen.
    bazı kişiler, araya duvarlar girdiğinde ve mesafeler arttığında sorun yaşandığından bahsetmiş.
    Ama çoğu kişide memnun olduğunu yazmış. 1 duvar varsa hiç sorun olmaz gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allaturcha -- 12 Nisan 2015; 12:36:12 >

• allaturcha A kullanıcısına yanıt
    verdiğiniz tüm bilgiler için tşk ederim hocam

evet söylediğiniz gibi ürünü temin etmek problem gibi gözüküyor türkiyede yok

iki tane aracı firma buldum mail attım bakalım ne cevap verecekler bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: rhrhrh

verdiğiniz tüm bilgiler için tşk ederim hocam

evet söylediğiniz gibi ürünü temin etmek problem gibi gözüküyor türkiyede yok

iki tane aracı firma buldum mail attım bakalım ne cevap verecekler bekliyorum

merhaba. sonuc ne oldu?

• mydonnoz M kullanıcısına yanıt
    Sonuç sonuçsuzluk oldu. Mesaj yazdığım firmalar çok uçuk rakamlar verdi. Bende şı an için vazgeçtim. Yurtdışına giden biri bulursam ya da ebay uygun fiyat yakalArsam diye tetikteyim. şu an için babadan kalma usul kasayı taşımaya devam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.