Şimdi Ara

''Michelin Cross Climate '' Kış Lastiği Gibi Davranan Yaz Lastiği (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.918
Cevap
65
Favori
260.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdiye kadar kullanan arkadaşların yorumları nedir genel memnun galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • karadeniz kıyılarında ideal olur. erzurum da yaşadım, zayıf kalır.
    balıkesir çanakkalede de yazın düşündürür. bekleyelim bakalım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: airport34

quote:

Orijinalden alıntı: mmtmmt

3 sene önce honda marka aracıma vector 4 seasons taktırmıstım.
    40derece sıcakta marmaristede kullandım,kısın zincirsiz dagada cıktım.Bu lastikleri kullanmadan sacma sapan yorum yapanlara sasıyorum. 50.000km yol yaptım en ufak sıkıntı yasamadım.
    Önceliğim yine mevcut lastiğim olur fakat bulamazsam bu lastiğide deneyebilirim.

bahsettiğiniz lastiğin bu lastikle kıyaslandığından bir artısı bile yok. ben yeterince araştırmıştım .

Fiyat : goodyear ortalama lastik başına 10 tl daha pahalı

http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/passenger/vector-4seasons/?ean=5452000867728&from=browse

http://www.michelin.com.tr/otomobil-lastikleri/michelin-crossclimate

goodyear yük - hız endeksi : 91 H

michelin yük - hız endeksi : 95 V kısaca daha iyi.

goodyear ses : 69 db

michelin ses : 68 db

goodyear yakıt - ıslak zemin : E - E

michelin yakıt - ıslak zemin : C - A

kısaca yorumlar saçma sapan değil, tamamen verilere dayalı.

Kullanmadan o lastik iyidir, bu lastik kötüdür, 4 mevsim lastikten yeterli performans alınmıyor diyenler için yazdım.
    Bahsi geçen lastiği kullanmadığımı, önceden vector 4 seasons kullandığımı memnun kaldığımı belirttim.
    Karda buzda güneşte yağmurda kullandım. Çok agrasif kullanım yapmıyorsanız bu lastik işinizi görür.
    Michelin Cross Climate i kullanmadığım için bir şey diyemem, Bu verilerin hesaplandığı yollarla bizim yollarımızın benzerliği yok.
    Kullanıp denemediğim hiçbir ürünü kimseye tavsiye edemem. İleride lastik almam gerekirse michelin cross climate deneyebilirim.
    Memnun kalırsam memnuniyetimi paylaşırım.
    Sizin yazdığını 68-69 db katalog verileri, bu lastiklerde 74-75 db seviyelerindedir. Bu veriler katalog ölçümden ortalama %10 yüksek çıkar .
    A-B segmentindeki araçalara uyacak( örneğin 175 65 14) lastiğe, 91 H hız yük endeksi ( 210 km hız- 2460kg) her zaman yeterli olur.
    Bu araçlarla 200 km hızın üzerine çıkma ihtimali çok azdır. Araçların yüklü ağırlığı 2460 kg yı mermer, inşaat malzemesi vs... taşımıyorsanız geçmez.
    Bu segmentteki bir araca 95 V yük ve hız endeksli lastik takmak kullanıcıya hiçbir şey kazandırmaz.
    Ayrıca 14 janta cross climate ülkemizde yok. Belkide üretilmedi.
    Kısaca lastiklerle ilgili bir sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: airport34

quote:

3 sene önce honda marka aracıma vector 4 seasons taktırmıstım.
    40derece sıcakta marmaristede kullandım,kısın zincirsiz dagada cıktım.Bu lastikleri kullanmadan sacma sapan yorum yapanlara sasıyorum. 50.000km yol yaptım en ufak sıkıntı yasamadım.
    Önceliğim yine mevcut lastiğim olur fakat bulamazsam bu lastiğide deneyebilirim.

bahsettiğiniz lastiğin bu lastikle kıyaslandığından bir artısı bile yok. ben yeterince araştırmıştım .

Fiyat : goodyear ortalama lastik başına 10 tl daha pahalı

http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/passenger/vector-4seasons/?ean=5452000867728&from=browse

http://www.michelin.com.tr/otomobil-lastikleri/michelin-crossclimate

goodyear yük - hız endeksi : 91 H

michelin yük - hız endeksi : 95 V kısaca daha iyi.

goodyear ses : 69 db

michelin ses : 68 db

goodyear yakıt - ıslak zemin : E - E

michelin yakıt - ıslak zemin : C - A

kısaca yorumlar saçma sapan değil, tamamen verilere dayalı.

Kullanmadan o lastik iyidir, bu lastik kötüdür, 4 mevsim lastikten yeterli performans alınmıyor diyenler için yazdım.
    Bahsi geçen lastiği kullanmadığımı, önceden vector 4 seasons kullandığımı memnun kaldığımı belirttim.
    Karda buzda güneşte yağmurda kullandım. Çok agrasif kullanım yapmıyorsanız bu lastik işinizi görür.
    Michelin Cross Climate i kullanmadığım için bir şey diyemem, Bu verilerin hesaplandığı yollarla bizim yollarımızın benzerliği yok.
    Kullanıp denemediğim hiçbir ürünü kimseye tavsiye edemem. İleride lastik almam gerekirse michelin cross climate deneyebilirim.
    Memnun kalırsam memnuniyetimi paylaşırım.
    Sizin yazdığını 68-69 db katalog verileri, bu lastiklerde 74-75 db seviyelerindedir. Bu veriler katalog ölçümden ortalama %10 yüksek çıkar .
    A-B segmentindeki araçalara uyacak( örneğin 175 65 14) lastiğe, 91 H hız yük endeksi ( 210 km hız- 2460kg) her zaman yeterli olur.
    Bu araçlarla 200 km hızın üzerine çıkma ihtimali çok azdır. Araçların yüklü ağırlığı 2460 kg yı mermer, inşaat malzemesi vs... taşımıyorsanız geçmez.
    Bu segmentteki bir araca 95 V yük ve hız endeksli lastik takmak kullanıcıya hiçbir şey kazandırmaz.
    Ayrıca 14 janta cross climate ülkemizde yok. Belkide üretilmedi.
    Kısaca lastiklerle ilgili bir sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

lastiklerle alakalı yeterli bilgiye sahibim, yinede teşekkürler. benim aracım 14 jant kullanmıyor ayrıca.

• lastikler yeni ve güzele benziyor.genel olarak alıp kullananlar memnun gibiler.
    biraz zaman vermeli lastiklere daha sonra kullanıcı yorumları tekrar değerlendirilmeli diye düşünüyorum.

herkese kazasız belasız güzel yolculuklar dilerim.
  • Bu hafta sonu 2 adet önlere taktırdım normalde 4 tane taktıracaktım bayide iki adet sadece vardı 2 tane de daha sonra gelince takarız dedi. 195 60 15 nitrojen basımı ve sibop degişimi dahil 190TL ye aldım 1 yıl yor yardım ve lastik sigortası var.

Lastik hakkında ilk izlenimlerim çok çok yumuşak bir lastik. fren mesafesi oldukca iyi gibi. yol tutuşunda da bir sıkıntı yok 4 üni birden degişmedigimden çok ayrıntılı yorum yapamıyorum. Arkaları degişseydim viraj performansı konusunda bişeyler söyleyebilirdim ama şimdi sessiz ve konforlu bir lastik oldugunu söyleyebilirim.
  • Arkadaşlar, bu lastiği yaklaşık 2 haftadır İstanbul'da kullanıyorum. aracım mükemmel derecede sessizleşti. yol sesi gitti. Konfor arttı. yol hakimiyeti çok güzel. Lakin bu lastikler için hava koşullarının kötüleşmesini beklemek geker. En sağlıklı tecrübe o zaman belli olur. Yaz için çok ideal.
  • Aldığım Lastikler 215/50 R17 95W 4 adet 1750 TL
  • Acaba kışın karda buzda filan nasıl ?
  • mob411, hocam nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ve hep aynı şeyleri yazıyor gibi hissediyorum kendimi ancak ürünün verileri ve teknik bilgilerine baktığımızda bu lastiğin hafif kar buz koşullarında zaten çok başarılı olduğu aşikar ! Esas sorun yaratan kısmı ülkemizde aşırı yaz sıcaklarında asfaltın 45 derece ve üstü olduğu koşullarda nasıl performans verebildiği hızlı yıpranıp yıpranmadığıdır.

Özet olarak bakarsak, örnek veriyorum İstanbul için bence çok uygun bir lastik iken, Erzurum için uygun olmayabilir ( Ağır kış şartlarından dolayı )
  • İstanbul da hala kış lastiği kullanan arabalar görüyorum. Yol tutuş ve fren olarak idare edildiğine göre bu lastik çok rahat idare eder. Havalar 35 dereceyi gördüğünde bi tanesini durdurup sormayı düşünüyorum.

• Kışın bu lastikler takılıyken polis çevirdiğinde ceza yemeyiz demi kış lastiği belgelerini almış bir lastik sanırım. (Polise lastiğin özelliklerini anlatmak zorunda kalmayız inşallah)

• coğrafya0361 C kullanıcısına yanıt
    Hususi araçlarda zorunluluk yok. Kış lastiği kontrolü yapılmıyor. Ticari araçlar da çok yol yaptığından ek bir maliyet getirmiyor. Ticariler yıllık 30 bin fazlası yaptığından. Rot balans süresi 6 ayı geçmez zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetyilmaz77 -- 23 Haziran 2015; 5:45:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

Hususi araçlarda zorunluluk yok. Kış lastiği kontrolü yapılmıyor. Ticari araçlar da çok yol yaptığından ek bir maliyet getirmiyor. Ticariler yıllık 30 bin fazlası yaptığından. Rot balans süresi 6 ayı geçmez zaten.

ya siz benim sorduğumu anlamadınız ya da ben sizi anlamadım benim aracım caddy ticari olarak geçiyor ticarilerde de kış aylarında kış lastiğine bakılıyor benim sorum bu lastik polisin gözünde kış lastiği olarak geçiyor mu kış lastiği sertifikaları var diye biliyorum ama yinede bi sorayım dedim

Bildiğim kadariyla iki çeşit caddy var.

birincisi hususi kamyonet. bunlarda kontrol yok.

diğeri ticari kamyonet. bunlar src belgesi istiyor ve kontrol var.

sizin ruhsatta hangisi yaziyor?

ticari kamyonetse çok yol yapacağınız için sizin için kış lastiği almak ekstra bi maliyet getirmez. bu lastiği almanıza gerek yok. çünki 2 takım lastiğiniz olsa bile 5 yıldan önce iki takım lastik zaten kilometreden pert olur. bu lastikler 5 yılda iki takım lastiği bitiremiyecekler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetyilmaz77 -- 23 Haziran 2015; 18:01:40 >
    Evet yasal zorunluluğu karşılıyor.

Yani kış lastiği sertifikasyonuna ve logosuna sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hassey -- 23 Haziran 2015; 18:24:28 >
  • Bu lastik Ankara'nın batısında ve Akdeniz'de piyasayı süpürür...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

Bildiğim kadariyla iki çeşit caddy var.

birincisi hususi kamyonet. bunlarda kontrol yok.

diğeri ticari kamyonet. bunlar src belgesi istiyor ve kontrol var.

sizin ruhsatta hangisi yaziyor?

ticari kamyonetse çok yol yapacağınız için sizin için kış lastiği almak ekstra bi maliyet getirmez. bu lastiği almanıza gerek yok. çünki 2 takım lastiğiniz olsa bile 5 yıldan önce iki takım lastik zaten kilometreden pert olur. bu lastikler 5 yılda iki takım lastiği bitiremiyecekler için.

Hususi olarak geçiyor ve bu lastik tam benim aradığım lastik

• quote:

Orijinalden alıntı: hassey

Evet yasal zorunluluğu karşılıyor.

Yani kış lastiği sertifikasyonuna ve logosuna sahip.

Kışın arabayı az kullananlar ve bu az kullanımda lastik almak zorunda olanlar için için ideal bir lastik

• Bu lastiği kullanan arkadaşlar yorumlarınızı paylaşırmısınız yazın sıkıntı yaratabilir lastikler diyenlerde var kullananlar ne düşünüyor

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.