Şimdi Ara

Sony yalnızca Xperia Z serisine Lollipop güncellemesi vereceğini açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
1.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony yalnızca Xperia Z serisine Lollipop güncellemesi vereceğini açıkladı

Geçtiğimiz yılın son dönemlerinde Android 5.0 Lollipop sürümünün çıkması ile Sony tüm Z serisi telefonlarının Lollipop güncellemesi alacağı sözünü vermişti. Japon üretici Twitter üzerinden kullanıcı sorularına yanıt verirken Lollipop güncellemesini yalnızca Xperia Z serisinin alacağını açıkladı.

Bu açıklama 2014 yılında piyasaya çıkan Xperia E3, Xperia M2 Aqua , Xperia C3 ve Xperia T3 modellerinin direk olarak birlikte geldikleri Android 4.4 Kitkat sürümü üzerine hiç bir güncelleme almayacağı anlamına geliyor. Yine geçen yıl çıkan Xperia M2, Xperia E1 ve Xperia T2 Ultra da Android 4.3 sürümü ile çıkmış sonrasında Kitkat güncellemesini almıştı. Geçtiğimiz yıl içinde çıkarılan bu cihazlar için büyük bir güncelleme yayınlanması artık çok zor görünüyor.

• Z serisine vermesı gerekiyor zaten amma velakin diğer cihazları alanlara büyük haksızlık. Sonuçta onlar da Sony. Lollipop uçururdu o saydığınız cihazları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Versin bari o kadar para saydık

• Almayın olum sony

• O bahsi geçen cihazlar 2 gb ram'li.Alması gerekliydi sony imaji zedeledi.

• Hani Google 18 ay guncelleme garantisi istiyordu ureticilerden.

• Sony, ya Z serisi alın yada Sony almayın diyor.

• Her zaman yazıyorum giriş ve orta seviye cihazları genelde çıktığı güncelleme ile kalıyor.

Mesela Sony xperia t3 çıkış sistemi 4.4.2 güncelleme 4.4.4 güncelleme almış fakat kit kat ta kalmış.

Yine de hiç yoktan iyidir fakat 5.0 verse direk verse hiç fena olmaz.

• Çoğu firmada böyle, orta yada giriş seviyesi cihaz alıyorsanız güncellemelerden vazgeçmek durumundasınız. Firmalar amiral gemilerini bile pek sallamıyorken hele ki.
  • Arkadaş telefonun android telefon, ne bu güncelleme almıyor muhabbetleri yahu? Neredeyse her telefon için bir sürü ROM, kernel çeşitleri var. Seç beğen kullan.

iPhone kullananlar ne yapsın? :)

• orta seviyeye doğru dürüst güncelleme gelmiyor zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: bydoctore

Sony, ya Z serisi alın yada Sony almayın diyor.

O zaman sadece z serisi üretsin hocam millet alacaksa z serisi alır

• Böyle yapacaklarına alt seviye telefon anlayışını değiştirsinler. Mesela Z'yi orta segment olarak satsınlar. Samsung'ta aynı şekilde S4'ü orta segmentte satsın. A3 falan çıkaracağına. Gerçi Samsung tasarımda revizyona gitti ama bundan sonra öyle yapabilir mesela 2 sene sonra s6 orta segmen yerine satılsın. Galaxy duo galaxy neo galaxy plus yerine.

• 1000 liraya telefon satıyo 5 liralık güncelleme vermiyo.. helal olsun.

• henüz z3 compact için bile ne zaman geleceği belli değil
    telefonları iyide güncelleme olmazsa bi değeri kalmaz.

• İşte bu sorunlar yüzünden androidten nefret ettim.İphone aldım kafam rahat keyfime bakıyorum.

• Millet yazip duruyordu forumlara "Android pismanliktir" diye bende ios'dan android'e gectim hakikaten pisman oldum. Bu guncelleme isini amma sacma bir hale soktular. Yapamayacaksan satma akilli telefon diye. Guncellenmeyen akilli telefon mu olur...

• Rezillik. Windows 10 bütün lumialara gelecek :)

• iPhone aldım güncelleme derdim yok diyenler neyin kafasında? Aynı paraya bugün HTC, Sony, LG, Samsung'un en üst modelleri alınabiliyor. S4, S5,S6,Note 2, Note 3, Note 4,M7, M8, M9, G2, G3, Z serisi güncelleme konusunda sıkıntısı olmayan modeller. Özellikle Samsung son dönemde iyice düzeltti kendini. 2GB ramli tüm Note ve S serisine güncelleme veriyor. Aynı para mı? Aynı para. Tutup 500-600 liralık telefonlarla 2000 küsür liralık iPhone'ları bir tutmayın güncelleme konusunda.

• Bence diğer serilere lolipop dağıtımı z serisine sorunsuz verildikten sonra gerçekleşir. Öncelikle üst sınıf cihazlarına verecek ve bu cihazlarda sorunsuz olduğu kanısına varırsa diğer cihazlarada verecektir. İyimser düşünmek lazım

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.