Şimdi Ara

uTorrent programı ile gelen uygulamalar bitcoin kazanmak için bilgisayarınızı kullanıyor olabilir

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• uTorrent programı ile gelen uygulamalar bitcoin kazanmak için bilgisayarınızı kullanıyor olabilir

En popüler bittorrent istemcilerinden uTorrent'i hedef alan ilginç bir iddia ortaya atıldı. Bir kaç gün önce uTorrent forumunda bir kullanıcının bilgisayarına yüklenen ve arka planda çalışan bir yazılımın olduğundan söz etmesi gözleri uTorrent cephesine çevirdi.

Birçoğumuzun günümüzde yükleme sırasında "İleri" seçeneğine ard arda tıklayarak yükleme yaptığının farkında olan yazılımcılar bu durumdan faydalanarak istenmeyen bir çok yazılım paketinin de asıl program ile birlikte yüklenmesinin yolunu açıyor. Bu noktada son dönemde uTorrenti yükleyen ya da güncelleyen kullanıcıların "Epic Scale" adındaki ek programa izin verip vermediklerini kontrol etmelerinde fayda var. Öyle ki bu programın kurulumu seçenek olarak çıkarken kurulumundan uTorrent veya başka bir kurum sorumlu olmuyor.

Ancak virüs programlarının güncellenen sürümlerindeki raporlara baktığımızda NOD32,Kaspersky ve McAfee gibi güvenlik yazılımları "Epic Scale" programını "Bitcoin Miner" olarak tanımlıyor. Bu terimi bilmeyenler için kısaca açıklamak gerekirse bilgisayarını yük altında değilken sizden habersiz olarak arka planda çalışan ve yapımcısına "bitcoin"  (Elektronik bir para birimi) kazandırıyor.

Kullanıcıların ücretsiz yazılımları yüklerken kurulum aşamasındaki adımları hızlıca geçmemeleri ve beraberinde gelecek zararlı yazılımlardan korunmak adına tüm adımları kabul etmemelerinde fayda var. Aksi takdirde hiç bir işinize yaramayacak programlar bilgisayarınızın kaynaklarını sömürerek başkaları için çalışmasına sebep olabilir. 

• Hiç şaşırmadım haydan gelen huya gider kopyaya korsana hayır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Meslek Lisesinde bilgisayar Bölümü Öğretmeni bile torrentten program indirme ödevi veriyorsa az bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seninki müslüman mahallesinde salyangoz satmaya benziyor. Utorrent'in ücretsiz sürümü de var. Aman sen eyleme falan katılma.

• Torrent iyidir.

• U Torrent Yedirmiyiz

• hala bitcoin kaldı mı ya
  • bu bitcoin nasıl kazanılıyoki??
    bilgisayarları izleyip bi istetislik veya reklam verenler için ilgi alanı mı kaydedip gönderiyo??? veya reklamın kendisini pop up olarak filan mı açıyo?? hack yapmadığını tahmin ediyorum en azından.

• Torrent sadece korsan yazılımlar için kullanılmıyor, bazı yayımcılar demo veya ücretsiz yazılımlar için de torrent dağıtabiliyor. Ücretsiz bir yazılımı (özellikle büyük boyutlu) tarayıcı ya da bir indirme yöneticisi ile indirmek yerine torrent istemcisi ile indirmek daha iyi bence çünkü hız sorunu olma ihtimali düşük ve istediğiniz zaman indirmeyi rahatlıkla durdurma imkanınız var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 7 Mart 2015; 17:30:09 >
  • 3 aydır çıldırıyorum bu bilgisayar niye kasıyor diye meğer bunun yüzündenmiş yapmadığım şey kalmadı çözmek için...zaten pentium işlemci ile çalışıyor bunun yüzünden parçalıyodum bilgisayarı

• Windows üzerinde Transmission-qt kullanıyorum, uTorrent'in reklamları hayli can sıkıcı.

• 2.21 1102 en stabil sürüm, 4 yıldır sadece bunu kullanıyorum, yok böyle sürüm
  • Erreguay kullanıcısına yanıt
    Hayır öyle değil. İşlemcini ve ekran kartını kullanarak mining yapıyor. Yani bitcoin üretimi yapıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • madenciliği yeni gördüm ama tren kaçmış diyolar hep yazılarda
  • Bu haberler korsanı azaltmak için kurulan komplolar arkadaşlar asla kanmıyoruz :d

• Next next diye kuran adama her şey müstehak!

Bir zahmet okuyun abi!

Sonra yok o nereden çıktı, Google'ı açamıyorum gibi şeyler söylüyorlar.
  • Next next şeklinde kuranlar düşünsün.
  • uzun zamandır reklamsız eski sürümü kullanıyorum.
    İndirme hızı ve herşey yolunda
    Yeni sürümlerin reklamdan başka bir espirisi yok.

uTorrent 2.2.1 versiyonunu şuradan indirebilirsiniz.
    http://www.oldapps.com/utorrent.php?old_utorrent=38
  • Kurarken zaten soruyor "reddet/onayla ve kur" seçenekleri var. Herşeyi ileri ileri basıp kuran bir zihniyetin bu tarz olaylara konuşma hakkı bulması ilginç. Bu ve bu tarz programlar uzun süredir uTorrent kurulumu yaparken mevcut,bilginize...

• bazı tikleri kaldıracaksın kurarken herşeye next denmez
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.