Şimdi Ara

çamaşır ve bulaşık makinesi yardım talebi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • değerli forum donanım haber sakinleri evlilik aşamasında ev kuran bir gencim:) haliyle tavsiyelerinize ihtiyacım var
    öncelikle çamaşır makinesi için ufak bi araştırma yapıp iki model tercihi yaptım ancak farklı model önerileriniz de olursa beklerim.
    ilki LG F14A7FDS5 A+++ 9 KG 1400 DEVİR GÜMÜŞ ÇAMAŞIR MAKİNESİ. öve öve bitiremedi iş yeri sahibi bu cihazı kullanıcı yorumları da fena değil çoğunluk memnun
    ikincisi HOTPOINT ARISTON AQ104D49 A+++ 10 KG 1400 DEVİR ÇAMAŞIR MAKİNESİ bu da sınıfında iyi bir makineymiş.
    Artı olarak bulaşık makinesinde de fikir sahibi arkadaşların yorumlarını bekliyorun yaz sezounu gelmeden en azından beyaz eşyayı aradan çıkartmak istiyorum
    fiyat olarakta çok açılmamak tercihimdir, şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhanuz02

değerli forum donanım haber sakinleri evlilik aşamasında ev kuran bir gencim:) haliyle tavsiyelerinize ihtiyacım var
    öncelikle çamaşır makinesi için ufak bi araştırma yapıp iki model tercihi yaptım ancak farklı model önerileriniz de olursa beklerim.
    ilki LG F14A7FDS5 A+++ 9 KG 1400 DEVİR GÜMÜŞ ÇAMAŞIR MAKİNESİ. öve öve bitiremedi iş yeri sahibi bu cihazı kullanıcı yorumları da fena değil çoğunluk memnun
    ikincisi HOTPOINT ARISTON AQ104D49 A+++ 10 KG 1400 DEVİR ÇAMAŞIR MAKİNESİ bu da sınıfında iyi bir makineymiş.
    Artı olarak bulaşık makinesinde de fikir sahibi arkadaşların yorumlarını bekliyorun yaz sezounu gelmeden en azından beyaz eşyayı aradan çıkartmak istiyorum
    fiyat olarakta çok açılmamak tercihimdir, şimdiden teşekkürler

Maximum butceniz nedir LG güzel cihaz ama alternatif olarak
    http://m.boschevaletleri.com/Product.aspx?Code=WAW28560TR

http://www.teknosa.com/Pages/Custom/welcome-mobile.aspx?dest=http%3a%2f%2fwww.teknosa.com%2furunler%2f115020585%2faeg-l87495xfl-inox-9-kg-1400-devir-camasir-makines%3fcm_mmc%3dGoogle-_-XML-_-sd-_-BEYAZ%2bESYA%26cm_mmca1%3d115020585%26gclid%3dCOTNl6brlMQCFYSWtAodpTgAlQ

http://m.teknosa.com/urunler/115020699/lg-f14u1jbsk6-gumus-10-kg-camasir-makinesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 7 Mart 2015; 1:08:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Servis kalitesini hesaba katmıyorsunuz. Bulaşık makinasında vestel öneririm. Hem de 3 programlısı da yeter

• lazpanyol kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarınız da bütçemize en yakın olan Bosch ancak lg çamaşır makinesini anlatan adam öyle güzel anlattı ki aklım da fikrim de lg kaldı. Özellikle bahsettiği yeni motor teknolojisi tamamen lg ye itti beni bilmiyorum bu motor çeşidi abarttığım kadar iyi mi bilginiz ya da fikriniz varsa paylaşırsanız sevinirim

• ali222 A kullanıcısına yanıt
    Buzdolabı ve çamaşır makinesinde lg de karar kılacak gibiyiz ancak bulaşık makinesi biraz pahalı geldi , farklı bi marka alabiliriz ancak Vestel ve arçeliğe ben şahsen biraz mesafeliyim özellikle Manisa da oturan tanıdıklar dahil Vestel hakkında hep olumsuz yorumlar aldığım için, bulaşık makinesinde de siemens e yönelebilirim

• lazpanyol kullanıcısına yanıt
    Profilo CMG140DTR Super 9 Serisi Çamaşır Makinesi - A+++ Enerji Sınıfı + 9 Kg + 1400 Devir

Bir de şu ürün hakkında çok fazla olumlu yorum var ne dersiniz Bosch ve lgyle kıyaslanır mı

• quote:

Profilo CMG140DTR Super 9 Serisi Çamaşır Makinesi - A+++ Enerji Sınıfı + 9 Kg + 1400 Devir

Bir de şu ürün hakkında çok fazla olumlu yorum var ne dersiniz Bosch ve lgyle kıyaslanır mı

Profiloda iyi temel özellikli makine. LG üst seviye bi cihaz ama güzel

• quote:

Yazdıklarınız da bütçemize en yakın olan Bosch ancak lg çamaşır makinesini anlatan adam öyle güzel anlattı ki aklım da fikrim de lg kaldı. Özellikle bahsettiği yeni motor teknolojisi tamamen lg ye itti beni bilmiyorum bu motor çeşidi abarttığım kadar iyi mi bilginiz ya da fikriniz varsa paylaşırsanız sevinirim

Hocam bahsettiğiniz teknoloji sanırım LG Direct Drive. Bu yeni fırçasız motorlar, eski fırçalı motorlara göre hem uzun ömürlü hem de daha sessiz. O yüzden fırçasız motorlu makineleri seçmenizde fayda var. Ancak sandığınız gibi bu teknoloji sadece LG'de yok. Fırçasız motor teknolojisini her marka farklı adlandırıyor:

quote:

LG: Direct Drive motor
    Bosh: Eco Silence Drive motor
    Samsung : Dijital İnverter motor.
    Siemens : IQ drive
    AEG: İnverter motor
    Electrolux : İnverter Motor
    Miele: Profi Eco Motor
    Profilo: Silent Plus motor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **cyborg** -- 8 Mart 2015; 11:29:31 >

• **cyborg** * kullanıcısına yanıt
    İşte bana bundan hiç bir firma satış temsilcisi bahsetmedi hatta ben lg de böyle bir motor varmış deyince, o nasıl birşeymiş deyip bana sordular o yüzden de fikir sahibi olamıyoruz; son olarakta lg calgon kullanmadan makinenin kireçten koruyacağını söylemişti bu konu da da bir görüşte bu konu da alabilirsem çok teşekkür edecem

• gokhanuz02 G kullanıcısına yanıt
    Makine kendini kireçten koruyabilir mi bilmiyorum. Biz zate 3-5 yıldır kullanmıyoruz Calgon'u. Türkiyedeki sular Almanyadaki gibi aşırı kireçli değilmiş. 10 yıl boyunca calgon kullanmayıp rezistansı kontrol eden kişiler bir miktar kirecin olduğunu fakat kesinlikle calgon reklamlarındaki gibi bir seviyede olmadığını söylemekte. 15-20 yıl boyunca hiç Calgon kullanmamış ve sorunsuz makineyi kullanan kişiler de mevcutsa durup bir düşünmek gerek. Ayrıca 10 yılda calgon'a vereceğiniz parayla bırakın arızalanan parçaları değiştirmeyi, makineyi bile yenilersiniz. Bir de makineye koyduğunuz Calgon yıkama bitene kadar durmuyor. Misal son alınan sulardaki kireç bir sonraki yıkamaya kadar kalıyor makinenin içinde. Çok kireçli suyu olan kişiler de değişik kimyasallarla birkaç senede bir oluşan kireci arındırıyormuş. Biraz araştırma yaparsanız yazdıklarım doğrultusunda birçok kullanıcı yorumu görürsünüz. Zaten çok kireçli bir suyunuz yoksa, bunlara kafa yormanıza bile gerek yok...

Tekrar merhaba makineye Bosch olarak karar verdim yalnız bir sorunum var ki şu iki model arasında kaldım arada ki meblağ da 500 tl gibi bir miktar olunca danışmak istedim arasında sizce 500 liralık bir fark var mi sizce ne önerirsiniz??

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/BOSCH-WAW28560TR-9kg-1400-Devir-A----%2530-Enerji-Sınıfı-Otomatik-Çamaşır-Makinesi-Beyaz,103452,465714,1652784.html?langId=-14

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/BOSCH-WAT24480TR-9kg-1200-Devir-A----%2530-Enerji-Sınıfı-Çamaşır-Makinesi,103452,465714,1652250.html?langId=-14&gclid=Cj0KEQjwxd6oBRCRoMrWmLOCvI4BEiQAYyZdkfh8ht1PqTlKpm0BdLc8C0_Gb9tgfIIAQPofxV1DpIIaAu7r8P8HAQ

Ayrıyeten bir de Bosch bulaşık makinesi lazım bir model beğendik program sayısı önemli değil ancak Çelik taban olsun istedik Bosch in plastiğinin farklı ve dayanıklı olduğunu söylediler bu konuda da aydınlatırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

quote:

Orijinalden alıntı: Felice Forte

Bayilerin elinde demekki en çok o model var hocam bayilere çok güvenmeyin derim size.

WAT24480 modelinde plastik amortisör var Türkiye üretimi 1200 devirli ve 63 lt tamburlu. 1200 devir olmasına rağmen yıkamada 51 dB sıkmada 75 dB ses seviyesi var.

WAW28560 ise amortisörlerin hidrolik yerleri çelik Almanya üretimi 1400 devir ve 65 lt tamburlu. 1400 devirli ama 48 dB yıkama 72 dB sıkma sesi var.

Tercih sizin. Hangisini alırsanız alın şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanın.

Farkları yazmıştı arkadaş. Bunlara göre vermeye değip değmeyeceğine kendiniz karar verin.
    WAT24480 yerine Profilo CMG140DTR ile WAW modeli arasında kalmış olsaydınız aradaki fark 900'e çıkacağından verilmezdi.
    WAT modellerine yetecek bütçeniz var ve almanyadan ithal almak istiyorsanız Profilo CM1201DTR modeline de bakabilirsiniz.

BSH grubunda yerli bulaşık makinelerinde kullanılan Polinox sağlamlığına sağlamdır fakat ilk birkaç ay koku problemi oluyormuş kullananlardan duyduğum kadarıyla. BSH grubunda çelik tabanlar ne yazıkki sadece ithal modellerde var. Bosch ve Siemens'in ithalleri 1500 civarından başlarken Profilonun tek ithali 1200 civarına alınabiliyor. İthal modeller zaten 6 programlı oluyor.
    Eğer 1200-1300 liraya yerli model almayı düşünürseniz, 200 daha ekleyip ithalini alabilirsiniz. Ancak 3 programlı ucuz bir model düşünüyorsanız aradaki fark fazla olacağından polinox tabanı bir süre dert etmeyip yerli modeli almak daha mantıklı.
    Electrolux'un tüm modelleri çelik taban sanırım. Ancak sepet dizaynı ve kalite açısından BSH grubundan gerideymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **cyborg** -- 30 Mart 2015; 1:36:11 >

Teşekkür ederim sizden bi Bosch marka bulaşık makinesi önerisi alabilir miyim mantığı işimizi görsün yeter
    Ithal ve ucuz bi ürün olursa sevinirim tabanı da dediğiniz gibi çelikler çok yüksekten başlıyor polinox a razı olacaz gibi

ithalin ucuzu ya da polinox tabanlısı yok hocam:)) ithallerin hepsi çelik taban ve en ucuzu 1500 lira sms63m32tr.
    Yerlilerin ise hepsi polinox ve nerdeyse ithalin yarı fiyatına işin içinden çıkarsınız.
    Biz hiç kullanmasak da alacağınız makinede en azından 1 hızlı programın olmasına dikkat edin acil durumlarda ihtiyacınız olabilir.
    55dakikalık hızlı programı olan SMS30E02TR modeli işinizi görür. Otomatik program da olsun derseniz SMS53E02TR modeline bakın.
    Siz Bosch modelleri istediğinizden bunları yazdım. Aynı yerli modelleri Profilodan daha ucuza alabilirsiniz BM3121EA ve BM522EG sırasıyla.
    Bir de Profilonun İspanyadan ithal modeli var 6481MG; çelik tabanlı ve GG'den 1250+puan ile alınabiliyor.
    Hocam ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim elimden geldiğince araştırıyorum ama fazla detay bilmeyince yardıma mutlaka ihtiyaç oluyor, sağolun

Polinox tabanlı bosch'u 1 senedir kullanıyorum herhangi bir koku durumu söz konusu değil her ay makine temizleyici ile düzenli olarak boş olarak çalıştırıyorum düzenli temizliği yapılmadıktan sonra her makine kokar ama yeni alınacaksa plastik tabanlı makine tavsiye etmem hijyen açısından metal tabanlı makineler daha iyi plastik tabanlılarda filtrelere dikkat etmek lazım.

• Değerli abilerim ablalarım, arkadaşım forumdan anlamadığı için ben sorayım istedim. Eve çıkacak ve malum evlilik çat kapı.. :) İleriyi de düşünmek gerek. Bir kaç ürün buldum karşılaştırmak için bana yardımcı olursanız sevinirim. Sizce ileriye dönük olarak hangisi uygundur?

1. Hotpoint ariston Çamaşır makinesi
    2. Samsung çamaşır makinesi
    3. Profilo bulaşık makinesi
    4. Vestel Bulaşık Makinesi

• Açıkçası Çelik Tabanlı bulaşık makinesinde. Uzak durmak istememizin tek sebebi fiyatı , hem eşim hem de ben bulaşık makinesini ortalama bişey almak istiyoruz durum böyle olunca da Çelik tabanlıların fiyatı yüksek olduğu için ve diğer ürünleri de Bosch aldığımız için polinox Tabanlı ya yöneldik en azından diğer makinelerin tabanlarından sağlam olduğu söyleniyor

http://www.hepsiburada.com/profilo-bm5380ma-a-5-programli-gumus-bulasik-makinesi-p-MTPROFBM5380MG?productId=mtprofbm5380mg&categoryId=22156&wt_gl=cpc.elk.ev-elektronigi.beyaz-esya&gclid=CKGVzsv528QCFSsKwwodJ6QAyQ

Şu ürünü inceleyin yanlış hatırlamıyorsam çelik tabanlı uygun fiyatlı bir makine bosch ve siemensle aynı zaten onların alt firması kaliteli bir ürün.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.