Şimdi Ara

ANTHEM CLUB...[KULLANICILAR KULÜBÜ],,[DESTEK],,[ANA KONU] (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.577
Cevap
24
Favori
54.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atm41

Sen biraz daha beklersen başka bahara kalırsın..

İLK MRX 1120,720 modelleri pazartesi veya salı günü stoğa giriyor.

o akşam demo yapar,atarım sana fotoları...

Satacam sistemi kurtulacam valla :))

Demo demo demo bende mi gelip baksam

Belki Sertac bey yuz yüze konuşuruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayyn arkada?lar

Bir konuda sizi bilgilendirmek isteriz,
    Bir olay hakkynda fikir sahibi olmak için onu ya?amak gerekir ki o konu hakkynda tam bir bilgi sahibi olabilelim. Ythalat da aynen böyle bir ?eydir ve ya?amanyz gerekir. Özellikle ithal ürünlerin saty? fiyatlary konusunda yorumlar yapylyrken ülkemizin hangi vergi sistemini kullandy?y, o ürünün hangi GTIP numarasyna sahip oldu?u, bu GTIP numarasyna göre hangi vergilere tabi oldu?u ve özellikle de bu vergilerin hesaplamasynyn nasyl yapyldy?y konularynda vakyf olunmasy gerekti?ini dü?ünüyoruz.
    ?unu net olarak söyleyebiliriz ki e?i görülmemi? bir vergi ve hesaplama modeline sahibiz. O neden ile Avrupa ne ba?ka bir ülke ile kyyaslama yapmak orada ki de para kazanyyor manty?y ile yakla?mak en büyük hata olur. Getirebilen arkada?lar tabi ki bundan sonra yeni payla?ty?ymyz mevzuat ile her ne marka olursa olsun getirebiliyorsa getirtsin. Özgür iradesidir.
    Bu ba?lyk altynda çok konu?uldu?u için buradan sizinle genel bir ev sinema amfisinin ne gibi bir vergi sistemine sahip oldu?unu payla?alym

Bu konu hakkynda bilgi sahibi olmak isteyen arkada?lar bizzat telefonla arayarak bilgi alma nezaketini gösterdikleri için de ayryca te?ekkür ederiz.

Ev sinema amfisi :
    Vergiler :
    %14 Gümrük vergisi – Avrupa dy?yndan gelen ürünler için uygulanan vergidir
    %6,7 ÖTV
    %16 Bandrol
    %18 KDV

Hesaplama ?ekli;
    Ülkemiz CIF yani mal bedeli + navlun + sigorta ady verilen ne oldu?unu gerçekten anlayamady?ymyz
    çok karma?yk bir vergi sistemine sahiptir .?imdi a?a?yaki formülasyon ile ne demek istedi?imi
    anlatmaya çaly?ayym

Navlun Bedeli : N diyelim
    Gümrük Vergisi (GV) = (Mal Bedeli +N)*0,14
    ÖTV = (Mal Bedeli + N + GV)*0,067
    Bandrol = (Mal Bedeli + N)* 0,16
    Sabit Giderler (SG) = Ardiye + Ordino
    KDV = (Mal Bedeli + N + GV + ÖTV + Bandrol +SG ) *0,18

Toplam Vergi Yükünü artyk tahmin edebilirsiniz . E?er ürünü dü?ük kar marjy ile alyp böyle bir vergi sistemine tabi oluyorsanyz . Do?al olarak bu da ürünlerin fiyatlaryna ister istemez yansymaktadyr

Bu payla?ym tarty?ma de?il bilgi payla?ym amaçlydyr. Selamlar Sevgiler ve Saygylarymyzla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hometheatre -- 27 Mayıs 2016; 15:15:25 >

• 110V- problemi ile karşılaşacaksın,satarken de kimse almak istemiyecek..

Mrx kullanan birisi olarak yazdığın tüm receiver lardan daha iyi olduğunu belirtmem gerekir.

onkyo 818-pio lx-yamaha advantage kullandım..

MRX 510-710 serilerinde SRC de kampanya vardı.

Bence bir kez arayın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hometheatre

Sayyn arkada?lar

Bir konuda sizi bilgilendirmek isteriz,
    Bir olay hakkynda fikir sahibi olmak için onu ya?amak gerekir ki o konu hakkynda tam bir bilgi sahibi olabilelim. Ythalat da aynen böyle bir ?eydir ve ya?amanyz gerekir. Özellikle ithal ürünlerin saty? fiyatlary konusunda yorumlar yapylyrken ülkemizin hangi vergi sistemini kullandy?y, o ürünün hangi GTIP numarasyna sahip oldu?u, bu GTIP numarasyna göre hangi vergilere tabi oldu?u ve özellikle de bu vergilerin hesaplamasynyn nasyl yapyldy?y konularynda vakyf olunmasy gerekti?ini dü?ünüyoruz.
    ?unu net olarak söyleyebiliriz ki e?i görülmemi? bir vergi ve hesaplama modeline sahibiz. O neden ile Avrupa ne ba?ka bir ülke ile kyyaslama yapmak orada ki de para kazanyyor manty?y ile yakla?mak en büyük hata olur. Getirebilen arkada?lar tabi ki bundan sonra yeni payla?ty?ymyz mevzuat ile her ne marka olursa olsun getirebiliyorsa getirtsin. Özgür iradesidir.
    Bu ba?lyk altynda çok konu?uldu?u için buradan sizinle genel bir ev sinema amfisinin ne gibi bir vergi sistemine sahip oldu?unu payla?alym

Bu konu hakkynda bilgi sahibi olmak isteyen arkada?lar bizzat telefonla arayarak bilgi alma nezaketini gösterdikleri için de ayryca te?ekkür ederiz.

Ev sinema amfisi :
    Vergiler :
    %14 Gümrük vergisi – Avrupa dy?yndan gelen ürünler için uygulanan vergidir
    %6,7 ÖTV
    %16 Bandrol
    %18 KDV

Hesaplama ?ekli;
    Ülkemiz CIF yani mal bedeli + navlun + sigorta ady verilen ne oldu?unu gerçekten anlayamady?ymyz
    çok karma?yk bir vergi sistemine sahiptir .?imdi a?a?yaki formülasyon ile ne demek istedi?imi
    anlatmaya çaly?ayym

Navlun Bedeli : N diyelim
    Gümrük Vergisi (GV) = (Mal Bedeli +N)*0,14
    ÖTV = (Mal Bedeli + N + GV)*0,067
    Bandrol = (Mal Bedeli + N)* 0,16
    Sabit Giderler (SG) = Ardiye + Ordino
    KDV = (Mal Bedeli + N + GV + ÖTV + Bandrol +SG ) *0,18

Toplam Vergi Yükünü artyk tahmin edebilirsiniz . E?er ürünü dü?ük kar marjy ile alyp böyle bir vergi sistemine tabi oluyorsanyz . Do?al olarak bu da ürünlerin fiyatlaryna ister istemez yansymaktadyr

Bu payla?ym tarty?ma de?il bilgi payla?ym amaçlydyr. Selamlar Sevgiler ve Saygylarymyzla

Merhaba,
    Sanırım bu açıklamaları benim mesajım üzerine yazdınız. Benim hiç kimseye serzenişim yok, fiyatlar nedeniyle de bir eleştrim yok. İyi niyetli ve kibar açıklamanızı üzerime almak istemiyorum. Evet haklısınız, kişi başına düşen gelire baktığımız zaman çok daha maliyetli bir hayat sürüyoruz. Elektronik ihtalatına gelmeden önce, et fiyatlarından olsun, benzin fiyatlarından olsun, otomobil ya da ötv ye tabi diğer ürünler olsun gerçekten durum üzücü. Sizi de çok iyi anlıyorum. Ben sadece böyle fırsat varken kendi durumumu belirttim ve forumdaki arkadaşlardan yorumlarını talep ettim. Dikkat ettiyseniz yurtiçindeki fiyatlarla ilgili en ufak bir ifadem olmamıştır. Benim de amacım tartışma yaratmak değil. İyi niyetinizi görüyorum fakat açıklamanızı da üzerime almak istemiyorum. Teşekkürler, saygılar.

• quote:

110V- problemi ile karşılaşacaksın,satarken de kimse almak istemiyecek..

Mrx kullanan birisi olarak yazdığın tüm receiver lardan daha iyi olduğunu belirtmem gerekir.

onkyo 818-pio lx-yamaha advantage kullandım..

MRX 510-710 serilerinde SRC de kampanya vardı.

Bence bir kez arayın..

Güzel kardeşim 110v çalıştırma konusunda bilgin olmadığı belli. dolayısı ile 110v problem yaratır çalışmaz gibi boş hurafelerle insanları yanlış bilgilendirmeyelim lütfen.
    Forumu bilmeyen arkadaşlarda okuyor çünkü. 110v elektronik kullanan tonlarca insan var.

Bende ve benim gibi birkaç kişide Anthem MRX 1120 kanada dan aldık çatır çatırda kullanıyoruz. Yakında 2 ay olacak hiç bir problemde yok. bırak problemi dip gürültü dahi yok.
    Satarken de hiç sorun olmaz. aynı ürün sonuçta.

Çalışmaz,problem olur almayın diyeni de çok iyi biliyorum ama buradan adını telaffuz etmeyeceğim. o kendini gayet iyi biliyor.

Bizim kanada dan aldığımız bayii avrupaya 15 adet Anthem mrx 1120 sattı halen daha satmaya devam ediyor. (kanada da tanıdığımız var oradan biliyorum)
    Ayrıca bize itibar etmiyor iseniz size Anthem support tan gelen maillerden bir tanesini paylaşayım. 5-6 mail var bu arada konu ile ilgili.

The watts are most important.

The unit needs 4.1 AMPS, so for 120 VOLTS, you’ll need (4.1a X 120v) = 492 WATTS MINIMUM.
    (Amps X Volts = Watts)
    So buy a step down transformer capable of at least 700 watts to be safe.

the HZ don’t matter, 50 or 60.

Take Care !
    Best Of Luck in your travels Richard.

Sincerely,
    -Upi

Upi Jhaj

PARADIGM / ANTHEM

• kanomete kullanıcısına yanıt
    Birbirinizi yanlis anlıyorsunuz

110 volt çalışmaz demedi arkadas zaten sadece problem Ler olabilir dedi nedeni zaten belli iyi trafo almaz iseniz oluşacak problem Ler var

İkinci el konusuna gelince. 110 volt bir cihaz la 220 volt bir cihaz asla ayni fiyata satılmaz ikinci elde ama sizin avantajınız zaten uygun aldınız ve rahat az zararla satarsınız.

İkinci el 110 volt piyasası Tr de korkulan bir konu ve satmak isteyen Ler Cidde'n değecek fiyat olmaz ise bulaşmaz

110 velodyne dd vardı almadım
    110 onkyo 3030 5030 almadım
    Hic bir sorun çıkmayacağını sizden ve Engin'den zaten biliyorum ama gene Bu onkyo lari almadım sub U almadim

Birde arıza durumunda da anthem Tr ye parça gondemiyor sizin gibi esi dostu olan arkadaslar dan yararlanmak lazım

• Şunu da belirtmek isterim.

Bize Anthem MRX 1120 10.000 TL ye maloldu üstelik 220v to 11ov step-up voltage-converter dahil.

Ayrıca Anthem kanada da mrx-1120 alana kampanya yapmış PW800 paradigm hoperlör de promosyon geldi. Bedava yani..

Artık hesabı kitabı varın kendiniz yapın arkadaşlar.

Ama yok 110v çalışmaz yok sorun yaratır yok öyle olur yok böyle olur bunlar yanlış yorumlar.

Saygılar Sevgiler.
  • Sayın Kanomete,

Arkadaşımıza ben genel olarak Anthem i tercih etmesi için yazmıştım..Ancak;
    Siz konuyu farklı bir yere taşımızsınız..

Bilgilendirme için teşekkür ederiz.

110v için 700 ila 800 amperlik bir adaptöre ihtiyacı olucak ..Tabi o adaptör sessiz çalışacak.!
    Ekstra bir harcama yapacak ,ürün garantiye girmeyecek,taşıma sorunuda gözardı etmeyecek ise... isteyen isteğini alır..

Ancak 110 ile 220v kıyaslamanızda 2 elde ürünün birebir aynı değere satılıcağı inancına fazla kapılmayın..
    Zira ben 110v pikap,receiver veya amfi alırken veya satarken nedense hep 110v-220v soruları ile karşılaştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atm41 -- 28 Mayıs 2016; 10:39:22 >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Üstat yapma Allah aşkına Türkiye den aldığın cihaza 220v şebekeden direk veriyorsun.
    110v cihaza 110v çevirici ile 110v veriyorsun ne değişiyor ne fark ediyor.

Üstelik benim aldığım trafonun otomatik voltaj regulator özelliğide var. evdeki elektrikten daha stabil. yani hangi sorundan bahsediyoruz burada.

kendimizi kandırmayalım.

Anthem destek 50hz - 60hz hiiiiiç önemli değil demiş zaten.
  • Sayın DireFire ;

Size yönelik bir yazı değil genel bilgilendirme amaçlı bir yazı .Biraz selzenişte bulunup içimizi döktük diyelim

Bu arada MRX 510 demo da mevcut .Dilerseniz bununla ilgili bizimle temasa geçebilirsiniz.

Saygılarımızla
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanomete

Üstat yapma Allah aşkına Türkiye den aldığın cihaza 220v şebekeden direk veriyorsun.
    110v cihaza 110v çevirici ile 110v veriyorsun ne değişiyor ne fark ediyor.

Üstelik benim aldığım trafonun otomatik voltaj regulator özelliğide var. evdeki elektrikten daha stabil. yani hangi sorundan bahsediyoruz burada.

kendimizi kandırmayalım.

Anthem destek 50hz - 60hz hiiiiiç önemli değil demiş zaten.

Bir önceki mesajda yazdım ustat sorun yok zaten Engin'den biliyorum diye sadece iyi adaptor lazım

Ama dersen 110 220 ikinci el ayni o sadece senin düşüncen olur öteye geçmez

• quote:

Sayın Kanometre,

Arkadaşımıza ben genel olarak Anthem i tercih etmesi için yazmıştım..Ancak;
    Siz konuyu farklı bir yere taşımızsınız..

Bilgilendirme için teşekkür ederiz.

110v için 700 ila 800 amperlik bir adaptöre ihtiyacı olucak ..Tabi o adaptör sessiz çalışacak.!
    Ekstra bir harcama yapacak ,ürün garantiye girmeyecek,taşıma sorunuda gözardı etmeyecek ise... isteyen isteğini alır..

Ancak 110 ile 220v kıyaslamanızda 2 elde ürünün birebir aynı değere satılıcağı inancına fazla kapılmayın..
    Zira ben 110v pikap,receiver veya amfi alırken veya satarken nedense hep 110v-220v soruları ile karşılaştım.

Sevgili hobidaş arkadaşım sen yazımı iyi okumamışsın.

Kullandığım trafoda zerre kadar ses kesinlikle yok.

ekstra harcamaya gelince tekrar yazıyorum lütfen sende yeniden hesapla.

1- Anthem MRX-1120

2- PW800 paradigm hoperlör

3- 220v to 11ov step-up voltage-converter voltaj regulatorlu

H-E-P-S-İ TOPLAM Kargo vs. Her şey dahil 10.000 TL diyorum.

Sen kaça aldın güzel kardeşim.

Benim derdim kimin nerden kaça aldığı ile ilgili değil.

110v cihaz çalışmaz vs. gibi yazılarla insanları yanlış yönlendirmeyin.

yoksa gerisi beni hiç ama hiç ilgilendirmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

Yurtdışı olayı uzun ve meşakkatli ve riskli bir iş bu riski alan çok daha uygun fiyatlara istediğini alabilir

Benim küçük kardeş Gümrük ve tic bakanlığında çalışıyor gümrük vs. resmi işlemler sorun olmaz lakin garanti olayından dolayı bu yola hiç başvurmuyorum

Buna %100 katılıyorum.

Daha öncede yazdım kanada dan getirmediğiniz sürece hiç bir anlamı yok. avrupa da pahalı.

ama kanada dan getirmek çok zor. hem satın alma süreci hemde getirme süreci çok iyi düşünülmeli.

Yahu ne garantisi.

10.000 TL diyorum.
    PW800 paradigm hoperlör nerden baksan 4 bin TL zannediyorum.

mrx-1120 ye Kaldı 6000 TL. yahu 1 yıl sonra komple yansa ne olur. Hangi garanti.

Ayrıca cihaz arızalansa tamir ettiremeyecekmiyiz kaç para arıza açacak.

17.000 TL nerde 6000 TL nerde.

kimse kusura bakmasın arkadaş yemişim GARANTİSİNİ.

• Ben geri kalan 11.000 TL ile 10 kere tamir ettiririm
  • PS AUDIO CEO Su Paul McGowan ın stepdown konvertörler ile ilgili helen soruya verdiği cevap ... Özellikle amfi ile kullanılacaksa ve amfi kuvvetliyse en azından 10 kat daha fazla güce dayanıklı bir konvertör kullanılmasını salık veriyor ama gene de yük altında zorlanacağından bahsedilmiş...

PS Expert
    Forum Posts: 3567
    sp_UserOfflineSmall Offline
    sp_UserWebsite
    Go to Top 8661sp_Permalink sp_Print
    0
    Much depends on the load. Transformers are fine when the load is purely resistive with a power factor of 1. But start venturing into a power factor of less than 1, like we’d get with a standard power supply or (heaven forbid) a switching power supply, then transformers get in trouble.
    If you take a standard power amplifier, say with a PF of 0.7 (as is typical) and you start drawing power, the transformer cannot keep up with the instantaneous current demands at the peak of the sine wave and you get a loss of power – and the distortion of the sine wave goes up dramatically. It can look pretty ugly. That’s the same problem we face with Power Plants and why we need to be able to deliver 70/80 amps of peak current – something a power transformer struggles with.
    The only safe bet for a step up or down transformer is to go big – really big – 10 times the rated need is pretty safe.

Co-founder and CEO of PS Audio. Hobbies (other than audio) include cooking, artisan bread baking, writing my Clifi novel, hiking and inventing stuff. Infinity IRSV, MG Acoustics and Audioquest cables, four P10 Power Plants, DirectStream DAC, NuWave Phono Converter, Clear Audio Master turntable, Lyra Cartridge, BHK Monos and BHK preamp. I live in Boulder Colorado with my wife Terri, both of us are vegetarians for many decades. If you want to see the work on my novel go towww.paulmcgowan.com

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Üstat ben 2000w kullanıyorum.

11 kanalda avr nin son seste max çektiği gücüde ölçtük.

920w kadar çıktı.
    Ölçümünüze göre abinin dediği ses kalitesinde çökme olmadan kullanabileceğiniz stepdown konverterin 9200 watt olması gerekiyormuş....

• Ses +15 te tam sonda idi ve 1 kez gördü.
    Normalde 350-470 arası geziyor.
    O bahsedilen 10 katı vs. Absürt rakamlar.
    2000w bırak normal seste 1000w bile yeterli.

Tuğrul un anlatmak istedği de buydu aslında şüphe...Bunu 220V versiyon işe 110V versiyonu aynı setup da dinlemeden karar vermeyiz değil mi? Bu sebeple insanlar hep şüpheyle karşılayacaklardır.
    İmkan olursa test etmek gerekir.

Bir power kablosunun bile yeri geldiğinde dramatik etki ettiği düşünüldüğünde sistemin cansuyunu sağlayacak parçanın gücü kuvveti be yapabilirlikleri önemli değil midir?

• Üstat 16 yıldır bu işleri kovalıyoruz işim gereği elektronik altyapımda var. Benim 110v ile ilgili hiçbir zaman şüphem olmadı.olsa almazdım zaten.
    işi bilen kimseninde olmaz zaten.
    Gelen gücü avr nin verdigi tepkileri vs. Ölçecek alet edevatımda mevcut.

110v ta sıkıntı olabilir tezi tamamen hurafeden ibaret. Aksini ispat edenede 1120 benden

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.