Şimdi Ara

ANTHEM CLUB...[KULLANICILAR KULÜBÜ],,[DESTEK],,[ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.576
Cevap
24
Favori
54.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Genel olarak haklısınız Arkadaşlar, lakin sıfırdan eksiksiz sistem kurmak hem bütçe hem de içişleri bakanı vetosu nedeniyle kolay olmuyor. Her yıl bir eksik gidermeye çalışıyorum. Bu yıl piyango Oppo'ya çıktı, bir sonraki yıl kablo ya da sinema sistemi arasında bir tercih yaparım. Aslında diğer hop. için ikinci el de alınabilir. Şimdilik sub düşünmüyorum. Paradigm'ın sub konusunda methini de çok duydum ama, görsel olarak iddialı filmleri sinemada mümkünse IMAX olarak izlemeyi tercih ediyorum. Evde daha çok izlediklerim, diziler ve vizyonda atladığım filmler. Bu nedenle müzik şimdilik bir iki adım önde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdote

Yeriniz müsait ise hop. Takımını tamamlayın mutlaka,, sinemada muhteşem bir cihaz..
    Stereo kullanımdan memnunmusun..

Çok memnunum, üstelik kaynak ve kalibrasyon konusunda yapılacak o kadar şey varken..
  • saka kullanıcısına yanıt
    Üstadım yanlis anlamayın amacım eleştirmek degil zaten haddime de degil size gire iyiyi zaten kurmuşsunuz Amac sinema ve stereo Birlikteliği degilse sadece muzik ise ta bastan yanlis yolda isiniz
    Ne paradigm monitor 11 nede anthem 710 nede oppo 105 d nin ısı degil bu

Iyi stereo hopalor iyi stereo amp ve iyi cd transport ve Dac Yada iyi cd player le alacağınız performans su anki sisteminizde daglar kadar fark yaratır. Ama sinemayı da icine alan bir ortak Yapi ise isteğiniz amacınız ozaman harika bir sistem olucak gule gule kullanın malum ic isleri bakan lari yüzünden bir sey almak çok zor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Atmos destekli avr'niz olmadığı zaman o format olan medyalardan ses alamıyorsunuz. Yani illa odanızın geniş olup atmos kurulumu yapmanıza gerek yok. :)
    Edindiğim bir kaç film atmos destekliydi maalesef avr'im atmos desteklemediği için dolby digital olarak izleyebildim.

Arkadaşlar,

Yukarıdaki yanlış bilgilendirmeyi düzeltmek istiyorum.
    Dolby Atmos ses sinyali Anthem AVR ye ulaştığında AVR Dolby Atmos sinyali görüyor ve Dolby Digital DEĞİL '' 7.1 Dolby True Hd'' olarak çözerek yayımlıyor.

Bilginize.
  • joven kullanıcısına yanıt
    Tamamen gerçek True Hd ses alıyorsunuz. tam manası ile kayıpsız true hd ses.
    burada kayıp diyebileceğimiz çalışmayan ve alamadığınız yalnızca tavan yani atmos için kullanılan kanallar. bunun sebebide 7.1 e kadar desteklediği için atmosu çözemediğinden değil yani.

açıkçası kendi evimde tavana hoperlör koymam imkansız olduğu için atmos benim için çöp.
    bu arada sinemaya gidip atmos izleyenlerimiz mutlaka vardır. ben keyif almadım açıkçası ama farkı hissedip hoşuna giden varsa bilemem.

bu arada Anthemin 4k desteği mevcut.
  • Arkadaşlar,

Anthem yeni firmware yayımladı. Sitesinden indirip yükleyebilirsiniz.

MRX .10 Software Upgrade v1.2.9
  • kanomete kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler tuncay,, peki neler gelişmiş bilgi varmı?
  • Changes in v1.2.9:

1. When using ARC v1.1.2882 or later to load a file, there is no longer a 3 dB level reduction when ARC is enabled in MRX.

2. Fixes for certain cases of sub channel muting after changing speaker configuration or tone settings.

3. Fix for AnthemLogic not appearing on selection list under certain conditions.

4. After Process Analog Input was set to No in setup menu, the corresponding N/A menu items weren't being grayed - fixed.

5. When Back Amp was set to Zone 2 and its volume was set much higher than Main volume, noises sometimes resulted while making other changes - fixed.

6. Fix for Zone 2 volume being too high if power-on volume was lowered in setup menu and Z2 was power cycled.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanomete

quote:

Atmos destekli avr'niz olmadığı zaman o format olan medyalardan ses alamıyorsunuz. Yani illa odanızın geniş olup atmos kurulumu yapmanıza gerek yok. :)
    Edindiğim bir kaç film atmos destekliydi maalesef avr'im atmos desteklemediği için dolby digital olarak izleyebildim.

Arkadaşlar,

Dolby Atmos ses sinyali Anthem AVR ye ulaştığında AVR Dolby Atmos sinyali görüyor ve Dolby Digital DEĞİL '' 7.1 Dolby True Hd'' olarak çözerek yayımlıyor.

Bilginize.

Antheme has bir durum olabilir mi? Örneğin ben marantz kullanıyorum ve atmos ses seçeneğini seçtiğimde ses alamıyorum.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar,

Bilginize.

Antheme has bir durum olabilir mi? Örneğin ben marantz kullanıyorum ve atmos ses seçeneğini seçtiğimde ses alamıyorum.

Antheme has olduğunu zannetmiyorum.
    hdmı versiyonu 1,4 olan tüm avr lerin çözeceğini düşünüyorum.
    ben en az 5-6 filmi dolby atmos izledim bunun yanında dolby atmos demo blu ray cd de var elimde. avr hepsini dolby true hd olarak yayımlıyor.
    yani gayet normal izliyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar,

Bilginize.

Antheme has olduğunu zannetmiyorum.
    hdmı versiyonu 1,4 olan tüm avr lerin çözeceğini düşünüyorum.
    ben en az 5-6 filmi dolby atmos izledim bunun yanında dolby atmos demo blu ray cd de var elimde. avr hepsini dolby true hd olarak yayımlıyor.
    yani gayet normal izliyorum.

Özellikle bunu denemek gerek, aklımda bulunsun o zaman.
    Deneyebilirsem paylaşırım yine üstad...

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

VHS Lerde bende arşiv yaptım ergenlikte Alman lar üzerine.

• Merhaba Üstatlar,

bir konuda deneyimli ve deneyen arkadaşların fikirlerini almak isterim.

hoperlörleri bi-amp bağlamak ile standart bağlamak arasında güç yükselişi yada daha net ses almak gibi bir durum söz konusumudur yoksa bir fark yokmudur.

fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
    Öncelikle alınacak faydanın oranı amfi ve hoparlörlerinizin tepkileriyle doğru orantılıdır. Özellikle Damping faktörünü arttırıp,distorsiyonu düşürerek amfinin daha rahat güç üretmesini sağlamak amaçlanır. Ancak her zaman böyle olmaz . AVR'lerde farklı bir kanalı kapatıp o kanalı assign ederek bi-amp yapıldığından aslında amfiniz 5 kanal değil de 7 kanal çalışacak ve bir çift hoparlöre daha fazla güç sağlamaya çalışırken diğer hoparlörlerin performansını düşürebilir. Bu sebeple de amfinizin tepkisi çok önemlidir şeklinde başlamıştım. Örneğin bazı Ev sineması amfileri speklerinde 7 x 140 Watt yazmalarına rağmen 2 kanal Stereo da bu verileri yakalarken 7 kanal bağlantıda 7X40 watt seviyelerine kadar düştüğü gözlemleniyor. Eğer amfiniz böyle ise pek bir avantajı olmayacaktır.
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Abi arkadasın amfisi antem ona gore 7x40 falan olmuyor

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
    ben anthem 710 kullanıyorum bi-amp için dediğiniz gibi 2 kanaldan feragat edilmenin yanında diğer kanallarda da güç düşüşüne neden oluyor.
    bunun yanında benim diğer öğrenmek istediğim bildiğim kadarı ile (yanlış biliyorsam düzeltin) bi-amp yapıldığında hoperlörün crossoverı devre dışı kalarak avr nin alt ve üst frekenslar için belirlediği sinyaller hoperlöre ulaşıyor ve eylem gerçekleşiyor. klasik bağlantıda gelen sinyali hoperlör kendi işleyerek uygulamaya alıyor.
    bu ikisi arasında bildiğim kadarı ile güç olarak bir farklılık yok. öğrenmek istediğim detay anlamında bir gelişim sözkonusumudur.

anthemin kendi kitapçığında bu konu ile ilgili şöyle bir yazı var. sizinde yorumlarınızı almak isterim.

MAIN FRONT BIAMP SETTING
    This can be useful with up to 5.1 speakers in the main zone and no speakers in Zone 2
    if the front Left/Right ones allow biamping (not to be confused with biwiring, where two sets of cables are used by one amplifier channel). Bi-amplification is where two amplifier channels are connected to one speaker, with one powering the speaker’s woofer section and the other the mid/tweeter section. Speakers that allow this have two sets of connection terminals. The jumpers between the terminal pairs must be removed before the system is connected, otherwise permanent damage to the amplifier may result.
    Keep in mind that best practice is to use amplification with enough power for the application and that the purpose of biamping is to get the most out of existing equipment should a situation arise where the amplifier may be at its output limit. If one channel is doing so, the other speaker section, still operating within its limit, is immune from distortion generated by the overworked section. By contrast, in a conventional setup with one amplifier channel amplifying the entire range, the distortion that may result, for example, from excessive bass, can affect the entire frequency range through the midrange driver and tweeter instead of being confined to the woofer.
    Common misconceptions are that the purpose of this configuration is to increase maximum output, and that the speaker’s passive crossover is subject to excess levels of unneeded frequencies, thus wasting the amplifier’s power. In reality, power delivery outside of the section’s frequency range is negligible due to its rising impedance (no wasted power), and the total power delivery across both speaker sections is no different than in the conventional setup (no power increase).

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Abi arkadasın amfisi antem ona gore 7x40 falan olmuyor

Arkadaşım,

Geyik yapacaksak başka platformda yapalım.

Ha fikriniz yok ise boşuna yazıp alan doldurmayalım. Ciddi konuların içine etmeyelim lütfen.

Izin mı almalıyım ne yazacağım diye

Sikayet butonu nu kullanın lutfen

Herkes admin olmaya soyunmuş

Onunla ilgilide dhforum da başvuru adresi var oraya başvurmak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 31 Temmuz 2015; 14:54:52 >
    Two channels driven continuously into 8-ohm loads:
    0.1% distortion at 118.5 watts

Five channels driven continuously into 8-ohm loads:
    0.1% distortion at 102.4 watts

Seven channels driven continuously into 8-ohm loads:
    0.1% distortion at 75.2 watts

5 kanal 'da ön hoparlörünüze 102 watt ulaşırken Bi-Amp Mode 'da 150.4 Watt ulaşacak. Ancak Center kanala 102 Watt yerine 75.2 Watt gidecek. Demek istediğim buydu.

İkinci konu ise Hoparlörünüzün Pasif crossover 'ı devreden çıkmaz zaten çıkmasın aman Siz hoparlölerin arkasında Üst frekanslar ile alt frekanslar arasındaki köprüyü çıkarınca zaten gücün ikiye bölünerek geleceği şekilde dizayn edilmiş bir devreye gücü iki kanaldan iletmiş oluyorsunuz. Bahsettiği durum köprüler devredeyken her üst frekanslara hem de alt frekanslara aynı güç geleceğinden bass sürücülerin distorsyona girmesi halinde tüm prezentasyonun sekteye uğrayabileceği bi-amp mode da ise ayrı güç ileriminin bu liimitlere daha geç ulaşabilecek bir dizayn oluşturduğu gibi...

o zaman (müzik dinlerken ve sinema için) bi-amp yapmamakta fayda var. aksi takdirde front dışındaki tüm kanallar 75.2 watts ile sınırlanacak. ben 5.1 kullandığım için her kanala 102 watts daha avantajlı gibi görünüyor.
    alt frekansları da sub. a bırakacağımız için kalibrasyon sonrası denge oluşacaktır diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.