Şimdi Ara

LG G4'ün parmak izi okuyucu sensöre sahip olacağı iddia ediliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• LG G4'ün parmak izi okuyucu sensöre sahip olacağı iddia ediliyor

Cep telefonlarında bir süredir parmak izi okuyucu sensörleri görmeye alıştık. Parmak izi okuyucu sensör kullanarak dünya çapında satış yapan ilk telefonlardan birisi Motorola'nın Atrix modeli olsa da yeni nesil cihazlarda ki parmak izi okuyucu sensör modasını Apple'ın iPhone 5S modeli ile başlattığını söylemek yanlış olmaz. 

2013'ün Eylül ayından piyasaya çıkan iPhone'un ardından 2014'ün nisan ayında Samsung'un Galaxy S5 modelinde de parmak izi okuyucu sensör kullandığını görmüştük. Hatta kısa bir süre önce sona eren MWC 2015 etkinliğinde yeni amiral gemisi modellerini tanıtan Samsung, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinde de daha gelişmiş bir parmak izi sensörü yer alıyor.

Bir diğer Güney Kore'li teknoloji devi LG bir süredir bu gelişmeye uzak dursa da G4 modelinde bu akıma katılacağı iddia ediliyor. Güney Kore kaynaklı bu iddia LG'nin yeni modeline son anda bir parmak izi okuyucu ekleme kararı aldığını ve arka kısımda bulunan güç butonuna ekleneceğini belirtiyor.

Son dönemlerde üreticiler parmak izi okuyucu sensörlerle birlikte ödeme sistemlerinde de savaşa girecek gibi gözüküyor. Apple bir süredir Apple Pay ödeme sistemini zaten kullanıyordu. Samsung'un da kendi ödeme sistemini açıklaması LG'yi bu konuda adım atmaya itmiş olabilir. LG G4 modelinin bahar aylarında tanıtılması bekleniyor.

• Parmak izi okuyucu sensör teknolojisi kimin ekmeğine yağ sürdü şimdi?

• LG kesinlikle daha iyi bi yeri hakediyor. LG g2 ile hepimizin yüzünü güldürdüler iki yıldır elimden düşürmüyorum ilk defa telefonumu bu kadar sevdim. g2si olan için g3 anlamsızdı fakat olmayan biri için g3te çok iyiydi. G4 ile beklentilerimi karşılar ise G2de yaptığım gibi ilk günden gider alırım. Parmak izi okuyucu kaliteli kamera full metal kasa stereo hoparlör benim için yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emiLL -- 6 Mart 2015; 7:14:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emiLL

LG kesinlikle daha iyi bi yeri hakediyor. LG g2 ile hepimizin yüzünü güldürdüler iki yıldır elimden düşünmüyorum ilk defa telefonumu bu kadar sevdim. g2si olan için g3 anlamsızdı fakat olmayan biri için g3te çok iyiydi. G4 ile beklentilerimi karşılar ise G2de yaptığım gibi ilk günden gider alırım. Parmak izi okuyucu kaliteli kamera full metal kasa stereo hoparlör benim için yeterli

Son 2 nesilde en çok yeniliği LG yapıyor ama pazarlama taktiği yanlış

• g4 bekliyorum kasa umarım çok geniş olmaz tablet kıvamı gibi

• Pazarda nasıl da "parmak izi okuyucusu" talebi varmış da, şimdiye kadar fark edilememiş?

Tebrik ediyorum!

Bu arada, güncel telefonlarında bu teknolojiyi bir yerinden yakalama şansına sahip olmuş olanlardan, izlenim ve teşvik dolu yorumlar alabilmek isterdim doğrusu.

• Hemen hemen birçok telefonda standart hale geldi şuan gündemde olan yeni bir teknolojide olmadığına göre mutlaka olacaktır.
  • Bildiğim kadarıyla Sony, LG ve HTC gibi android tabanlı markalar Google Android Lisans anlaşması yüzünden home tuşu kullanamıyor. Bir ara LG modellerinde home tuşu vardı ama Google bu konuda Samsung'a da baskı yapmıştı.

Muhtemelen ya home tuşu ile yada arkada bir sensörler bunu yapacaklar.

Eğer parmak izi dedikodusu varsa iki ihtimal var. Ya LG dediğim gibi bir şey yapacak yada parmak izi sensörü bulunan Snapdragon 820 işlemciyi bekleyecek.

Bence LG işlemci konusunda kendi ülkesinin markası olan Samsung'la işbirliğine girmeli ikisi bir farkındalık oluşturmalı.

• Bu sefer Lg`den beklentim yüksek.

• 4 aydır G3 kullanıyorum gerçekten kaliteli telefon (bazı arkadaşlarda çıkan çatlak sorunu dışında)

bence g4 deki tek sıkıntı snapdragon 810 olacak gibi duruyor. umarım lg nin söylediği gibi s810 daki ısınma sorununu çözmüşlerdir
  • stenin adını ne zaman ''MOBİLHABER'' diye değiştirmeyi düşünüyorsunuz acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mesudum

Pazarda nasıl da "parmak izi okuyucusu" talebi varmış da, şimdiye kadar fark edilememiş?

Tebrik ediyorum!

Bu arada, güncel telefonlarında bu teknolojiyi bir yerinden yakalama şansına sahip olmuş olanlardan, izlenim ve teşvik dolu yorumlar alabilmek isterdim doğrusu.

Merhaba,

Özetle şifre yazma derdinden kurtuluyorsunuz.
    Home tuşuna basarak telefonu uyandırıyorsunuz ve bir saniye daha parmağınızı tuş üzerinde tutarak telefonun açılmasını sağlıyorsunuz. Yada örneğin marketten bir program satın alıyorsunuz, şifre yazmadan parmağınızı okutuyorsunuz ve işlem devam ediyor. E-cüzdan uygulamalarıyla para ödeme vs. için de kullanılıyor ama ben kullanmıyorum henüz.

2008 yılında Toshiba G900'ün parmak izi okuyucusu trackpad olarak da kullanılabiliyordu ve çok kullanışlıydı, ama bu özellik şu an kullandığım telefonda henüz yok. Belki yeni telefonlarda zamanla bu özellik tekrar gelir.

Normal zamanlarda çok fazla gerekli gibi gelmeyebilir, ama araç kullanırken yada dikkat / hareketsizlik gerektiren başka bir ortamda (toplantı vs), sadece ekrandaki bildirimlere göz atmak için bile olsa klavyeye odaklanmaktan kurtulduğunuzu çok net farkediyorsunuz ve "iyi ki varmış" diyorsunuz.

• parmak izi tarayan ilk telefon motorola atrix değil.. taa toshiba portege g500 ve g900 kardeşlerde bile vardı.. tabi o zamanlar butona entegreli değildi sürterek açıyorduk.. hey gidi günler :) çok mu yaşlandım nedir :(

• Haber de parmak izi okuyucusuna bahsetmişsiniz birçok telefondan da bahsetmişsiniz ama şuan piyasada olan en iyi parmak okuyucu sensöre sahip olan mate 7'nin adı geçmiyor.

• PArmak izli telefonları boykot ediyoruz , fişlenmek istemiyoruz. Adamlar resmen donunuzun rengini bile artık biliyorlar Ve bu bilgileri sizden zorla değil , sizin gönüllü olarak vermeniz sayesinde alıyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Knock Code parmak izinden daha güvenli diye laf yapan firma değil mi şu LG?

• quote:

Orijinalden alıntı: ulabuneya

PArmak izli telefonları boykot ediyoruz , fişlenmek istemiyoruz. Adamlar resmen donunuzun rengini bile artık biliyorlar Ve bu bilgileri sizden zorla değil , sizin gönüllü olarak vermeniz sayesinde alıyorlar.

Evet Haklısınız hocam ancak parmak izi okuyucu suç işlenmek için kullanıldıgına ilişkin hiç bir haber görmedim.
    Çok zorlama olur.
    Gerekli bir teknoloji, güvenle alışveriş yapmamız, Banka işlemleri, Telefon hırsızlığı vs.. hayatımızı daha kaliteli yapacağına inanıyorum.
    Ayrıca parmak izimiz devlette zaten mevcut ehliyet alırken, devletten ticari evrak alırken bile parmak izi zaten alınıyor. Kaldı ki bütün bilgilerimiz büyük şirketlerin zaten hardiskinde datalarında. Facebook,twitter sayesinde gizlilik özel hayat diye birşey kalmadı.
    Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: tersol

stenin adını ne zaman ''MOBİLHABER'' diye değiştirmeyi düşünüyorsunuz acaba ?

Merhaba,

Ne zaman bitmeyi düşünüyorsanız o zaman.

İyi forumlar.
  • Merhaba,
    Ana sayfamızdan tüm teknoloji haberlerini takip edebilirsiniz. En çok gelişen ve en göz önünde olan sektör mobil cihazlar olduğu için bu alanda çok fazla haber çıkıyor doğrudur ancak kullanıcılar da buna ilgi gösteriyor. Özellikle bilgisayar donanımı haberleri oldukça seyrek çıkıyor mobil tarafa göre. Yine de ana sayfaya göz atarsanız mobil cihaz haberleri dışında bilimsel gelişmeleri ve diğer ürünleri de ulaştırmaya çalışıyoruz. Ayrıca MWC 2015 etkinliğinin rüzgarı hala devam ediyor mobil tarafta o yüzden haberler son dönemlerde daha fazla artmış durumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

Merhaba,
    Ana sayfamızdan tüm teknoloji haberlerini takip edebilirsiniz. En çok gelişen ve en göz önünde olan sektör mobil cihazlar olduğu için bu alanda çok fazla haber çıkıyor doğrudur ancak kullanıcılar da buna ilgi gösteriyor. Özellikle bilgisayar donanımı haberleri oldukça seyrek çıkıyor mobil tarafa göre. Yine de ana sayfaya göz atarsanız mobil cihaz haberleri dışında bilimsel gelişmeleri ve diğer ürünleri de ulaştırmaya çalışıyoruz. Ayrıca MWC 2015 etkinliğinin rüzgarı hala devam ediyor mobil tarafta o yüzden haberler son dönemlerde daha fazla artmış durumda.

öyle diyorsunuzda yabancı sitelerde hergün yeni pc bileşenleri ile alakalı haber çıkıyor nerdeyse. en basitinden guru3d. bu sitede bu işin ekmeğini yemeğe pc bileşenlerini haber yaparak başladı. ama sizde haklısınız bizim millet tlfn manyağı olduğundan ve bir tlfna 3000+ lirayı verebildiğinden sizinde bu taraftaki kaymağı görüp kaymanız normal. site dediğin çizgisini bozmaz siz rüzgara göre yelken açıyorsunuz misal bir oyun sitesinin işi oyun haberi yapmaktır bu sıralar arabalar revaşta deyipte sitenin temel yapısını bozmaz. Ben guru 3d'nin anasayfa haberlerinde çok az mobilhaber görürüm çünkü (çok önemli gelişmeler dışında her çıkan tlfn kabına, kılıfına haber yapan yok pek sizin gibi)sitenin ana odağı belli. Ya da oyun için yaptığınız gibi mobilhaber diye ana odağı mobil olan bir kardeş site açabilirsiniz bu sitedeyse sadece oyun ve donanım dünyasındaki (mobil/pc farketmez) gerçek kayda değer gelişmeleri işleyin. Siteye girdiğimde kendimi flash oyun sitelerine girmiş gibi hissediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanat Günesi -- 6 Mart 2015; 17:04:47 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.