Şimdi Ara

Cyanogen : Samsung artan rekabet içerisinde kıyıma uğrayabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Cyanogen : Samsung artan rekabet içerisinde kıyıma uğrayabilir

Köklü firmaların zaman zaman birbirine yönelik yaptıkları eleştiri ve öngörüleri okuyoruz. Ancak son zamanlarda yeni girişimler de bu furyaya katılmaya başladı. Henüz ticari faaliyetlere başlayan Cyanogen, Samsung hakkında bir öngörüde bulundu.

Firmanın patronu Kirt McMaster, önümüzdeki beş yıl içerisinde akıllı telefon pazarında Samsung'un aynı Nokia gibi adeta kıyıma uğrayacağını belirtti. Xiaomi gibi yerel firmaların sürekli Samsung'un pazar payından yediğini ve özellikle alt seviye pazarda nasıl rekabet edeceğini belirleyemezse sonunun hiç de iyi olmayacağını sözlerine ekledi.

Konuşmasında yerel girişimlerin gerekli başarıyı yakaladığı takdirde önemli firmalar haline geldiklerini ifade eden McMaster, sonrasında da pazarın dev isimlerinin paylarından ufak ufak ısırmaya başladıklarını dile getirdi. McMaster'a göre Apple'ın da alt seviye pazar için tedbir alması gerekiyor ve gelecekte işler istediği gibi gitmeyebilir.

Cyanogen büyümekte olan bu yeni yerel girişimlerin kendisi için önemli olduğunu ve bu girişimlerin büyümesinde de kendisinin önemli bir rolü olduğunu düşünüyor. Bütçe dostu donanımlara yetecek kapasitede Android tabanlı yazılımlar hazırlayan Cyanogen, Spotify gibi farklı yazılımları da entegre ederek daha yoğun bir tecrübe yaşatıyor.

McMaster ayrıca Microsoft tarafından büyük bir yatırım alacağına dair iddialara da cevap verdi ve projenin büyük bir parçası olmadıkları sürece hiçbir firmadan yatırım almayacaklarını ve bununla ilgili de bir basın duyurusu yapacaklarını vurguladı.

• ay hadi inşallah

• ekrem bey hepsini anladım diyelim ama bir tek nokta kalıyor

samsung bu gün telefonlarının % 100 ünü üreten bir firma üretmediği bi yeri varsa onuda ben bilmiyorum

adamlar yerel pazar oyuncularını ezmek için bir süre zarar ederler maliyetine satarlar genede ezerler

ki Cyanogen kim yaa dünkü firma kehanet patlatıcak

ki aple ın aşşa segmente düşme gibi bir seçeneği yok zaten adamlar herşeyi premium diye satıyolar aşşalar apleyi bozar kısaca :D

• Adam resmen dagdan gelirim bagdakini kovarim demis,hadi lan ordan,sanirsin samsung sanki telefona logo basiyor sadece,plastik hammadesini dahi kendisi yapiyor keza lg de ayni sekilde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Katılmıyorum şahsen. Gayet iddaalı iki amiral gemiyi yeni tanıttılar, tam tersi düzelmeye başlıcak bence satışları.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cyanogen i severim ama bu işleri bıraksın bence kehanet senin neyine git sen güncellemelerle Uğraş yeni ortaklar bul biraz daha büyük bir firma ol biz tüketicilerin işine gel :)

• quote:

Orijinalden alıntı: BasicPower

Katılmıyorum şahsen. Gayet iddaalı iki amiral gemiyi yeni tanıttılar, tam tersi düzelmeye başlıcak bence satışları.

Iphone 6 nin cakmadi olmus cercevesi resmen! S6 nin. Boyle giderse sadece note serisi farkli kalacak

• quote:

Orijinalden alıntı: apokhan

quote:

Katılmıyorum şahsen. Gayet iddaalı iki amiral gemiyi yeni tanıttılar, tam tersi düzelmeye başlıcak bence satışları.

Iphone 6 nin cakmadi olmus cercevesi resmen! S6 nin. Boyle giderse sadece note serisi farkli kalacak

Neyy Iphone 6 nın Çakması mı Galaxy S6
    Katılmıyorum .
    Samsungun pazar payını kıskanıp, laf atma yarışı yapan haberde de denildiği gibi yeni yeni gelişen teknoloji firması. Firmaları hep oldu olacaktır.
    Not:Iphone'cu ve Lg taraftarıyım

• Öngörüde bulunurken firmanın hemen hemen her sektörde olduğunu unutmuşlar.

Hiçbir firmayı savunmam fakat samsung un mobil tarafı bitse bile nokia nın akıbetine uğramaz.

Yaptıkları custom romlar ile farklı deneyimlerim olmuştur.

Unuttukları nokta Android üzerinde çalışıyorlar yani tam manada bağımsız değiller.

Kaldı ki google play uygulaması bile apk ile yükleniyor custom romlarda.

• Bu Cyanogen geçenlerde de Android'i Google'dan kurtarıyordu

OnePlus'a yaptığı yamuktan sonra imajı zedelendi.
  • Csb

• japon ve korenin büyük firmaları mitsubishi hitachi samsung honda vs. nokia'nın akıbetine uğraması çok zor. Bu firmalar 100lerce sektörde iş yapıyorlar. Kalemden piyanoya işmakinasından çim biçme makinasına kadar her şeyi üretiyorlar nokia ile aynı kaderi paylaşması çok zor bir ihtimal. Bi kere samsung şuan teknolojide lider emmc 5.1 lpddr4 14nm finfet işlemcileri 3d nand'ı ilk üreten firma cyanogen sadece boş boş konuşmuş şuan kardeşimin telefonın cm12 yüklü devamlı takılıyor donuyor önce kendi yaptıkları işe odaklansınlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: emir kustirika

ekrem bey hepsini anladım diyelim ama bir tek nokta kalıyor

samsung bu gün telefonlarının % 100 ünü üreten bir firma üretmediği bi yeri varsa onuda ben bilmiyorum

adamlar yerel pazar oyuncularını ezmek için bir süre zarar ederler maliyetine satarlar genede ezerler

ki aple ın aşşa segmente düşme gibi bir seçeneği yok zaten adamlar herşeyi premium diye satıyolar aşşalar apleyi bozar kısaca :D

kamerayı sony'den alıyor :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

quote:

kamerayı sony'den alıyor :D

aaaa doğru bak :D

• Kendinden çok büyük firmalara sataşıp çirkin ama bedava reklam yolunu seçiyorlar işte klasik cyanogen. Dünkü bebe bunlar üzerinde durmayıp geçeceksin.

• quote:

quote:

iPhone 6'da HTC'nin cakmasi. Eee o zaman ne olacak? Altina hoparlor koydu diye"Aaa,ayni iPhone 6"

• Sonu Nokia gibi olur mu bilmem ama özellikle orta ve alt segmentte iyi ürünler çıkmazsa Xiaomi, Huawei, Oppo, Zopo, Meiuzu vs gibi Çin kökenli firmalara o segmentlerde yem olmaktan başka şansı yok. Hatta orta ve alt segmentte Hint ve Çin firmalarından başka hiç kimsenin şansı yok. E premium segmentte de Apple var.

Vel hasıl kelam Samsung'un batmasını ben de olası görmüyorum ama pazar liderliğine 2-3 seneye mecburen veda edecek. Ya Huawei ya da Xiaomi yeni pazar lideri olacak.

• Dünyadaki en iyi android romlarını çıkaran firma. Ayrıca doğru da söylüyor olabilirler. Kucumsememek lazım. Bizim en büyük hatamız marka fanatikliği yapmak.
    Çinli firmaların da samsung un pazar payını çaldığı bir gerçek. Aynı telefonu kopyalayıp kopyalayıp önümüze sunuyor büyük markalar.

• quote:

Samsung yaklaşık yüzde 70 civarında üretim yapıyor. Kasa, buton, çerçeve gibi malzemeler dışarıdan geliyor. Samsung maliyetine satıp zarar edemez çünkü hissedar baskısı yaşanır ve borsa değeri çakılır. Bunu toparlamk da çok zor olur. Evdeki bulgura giderken çarşıdaki pirinçten olurlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Doctor Strange

quote:

quote:

iPhone 6'da HTC'nin cakmasi. Eee o zaman ne olacak? Altina hoparlor koydu diye"Aaa,ayni iPhone 6"

İphone 6 htc nin değil meizu mx4 ün çakmasıdır tasarım birebir aynı meizu mx4 iphone 6 dan önce duyuruldu...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.