Şimdi Ara

Ankara'da Cambalkon için Sıcak Fırsat (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
435
Cevap
29
Favori
32.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fizyoterapi

Tercih meselesi ama balkon balkondur, bunu oda şekline çevirenleri anlamıyorum.

dışarıdan görünmek istemeyenler olabilir, özellikle 1. 2. katlar, devamlı kesiliyor, özellikle sultangazi gibi yerlerde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

quote:

Orijinalden alıntı: Cambalkoncu

Diger camlar temperli kadar saglam degil temperlenince cam baya saglam oluyor

Sen bu işe yeni başladın galiba temperli camın kullanım alanı farklı insanlar dışarıdaki soğuk - sıcak havayı ve gürültüyü kesmek için takar

cam olayı ayrı bir teknoloji

Cam işinde bayağı eskisin herhalde ancak şimdilerde çok şey değişti :) Daha temperin ne olduğunu bilmiyorsun cam işi yapan adama burada ahkam kesiyorsun.

Temperli cam nedir?http://www.trakyacam.com.tr/C/166/0/TRC-DURACAM

Söylediğin tek şey doğru

Cam olayı ayrı bir teknoloji

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brucelee -- 6 Mart 2015; 15:15:22 >

• Hocam bizim balkonda 3,5 cam var ne kadara yapiyorsunuz. 850liraya yaptirdik 4ay önce

• quote:

Orijinalden alıntı: gepe

Filmli cam balkonda mümkün mü hocam? fiyat fark ediyor mu? Mavi veya hafif siyah filmli taktırmak niyetim var alüminyum fitilli?

Filmli cam mümkün tabi mavi füme felan fiyat farkı var hocam renkli cam pahalı

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

Hocam bizim balkonda 3,5 cam var ne kadara yapiyorsunuz. 850liraya yaptirdik 4ay önce

Net ölçüleri nedir tam olarak

• Sicak firsatlarda bazi tipler var, cam konusunda, peynir konusunda, bal konusunda, bilgisayar konusunda, lastik konusunda, aklina gelebilecek her turlu konuda ahkam kesiyorlar. Yahu birakinda bilenler yazsin, aydinlatsin bizi..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete.

Sicak firsatlarda bazi tipler var, cam konusunda, peynir konusunda, bal konusunda, bilgisayar konusunda, lastik konusunda, aklina gelebilecek her turlu konuda ahkam kesiyorlar. Yahu birakinda bilenler yazsin, aydinlatsin bizi..

haklısınız hocam
    klavyenin vermiiş oldugu ukalalık güvenle
    sallıyorlar işte

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • www.naturalcambalkon.net biz de kayseride yapıyoruz cambalkon işini +5000 müşterimiz var kayseri geneli
  • Cambalkoncu kullanıcısına yanıt
    Mavi cam olduğu takdirde m2 fiyatı nedir acaba?

• quote:

quote:

Hocam bizim balkonda 3,5 cam var ne kadara yapiyorsunuz. 850liraya yaptirdik 4ay önce

1 cam 3 karış gelmekte hocam yarım dediğimde 1bucuk karış.

• quote:

Orijinalden alıntı: brucelee

quote:

quote:

Sen bu işe yeni başladın galiba temperli camın kullanım alanı farklı insanlar dışarıdaki soğuk - sıcak havayı ve gürültüyü kesmek için takar

Cam işinde bayağı eskisin herhalde ancak şimdilerde çok şey değişti :) Daha temperin ne olduğunu bilmiyorsun cam işi yapan adama burada ahkam kesiyorsun.

Söylediğin tek şey doğru

Ben inşaat işindeyim makine mühendisiyim konutlarda konularda ısı kaybı hesabı vardır sen kafana göre hesap yaparsan dairedeki petek miktarı değişir o camcının anası ağlar camcı ne biliyorki ısı iletim katsayısı , ısı kaybı denince hiç bir şey anlamaz anlayanın da işine gelmez 700 dairelik iş var sen temperli cam tak hakediş geldiği zaman size temperli olarak öderim türkiyede sahtekarlık çok onun için bu insanlar her konuda bilgi sahibi oluyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: brucelee

quote:

quote:

Söylediğin tek şey doğru

Ben inşaat işindeyim makine mühendisiyim konutlarda konularda ısı kaybı hesabı vardır sen kafana göre hesap yaparsan dairedeki petek miktarı değişir o camcının anası ağlar camcı ne biliyorki ısı iletim katsayısı , ısı kaybı denince hiç bir şey anlamaz anlayanın da işine gelmez 700 dairelik iş var sen temperli cam tak hakediş geldiği zaman size temperli olarak öderim türkiyede sahtekarlık çok onun için bu insanlar her konuda bilgi sahibi oluyor

İnşaat işinde olmak ve makine mühendisi olmak cam hakkında bilgi sahibi olacağın anlamına gelmez. Yaşım 36, 1997 yılından bu yana alüminyum kapı, pencere ve giydirme cephe işi yapıyorum. Senelik cam tüketimim 3500 - 4000 m2 arası. Cam hakkında her şeyi bilmem ama teknik ve uygulama ile ilgili olarak bildiklerim de az değildir. Temperli cam tek başına ısı yalıtım camı değildir. Camda temper, camın ısıtılıp ani soğutulması sonucunda camın dayanıklılığının artırılması işlemidir. Camı temperlemek ısı iletim katsayısını düşürmez. Temperli camlar tek ya da ısıcam olarak kullanılabilir.

Örnek verdiğin ısıcam sinerji (ısı kontrol kaplamalı cam) ve ısıcam konfor (ısı ve güneş kontrol kaplamalı cam) trakyacam tarafından üretilen low-e kaplamalı çok katlı camlarıdır. Binalarda hesap yapılırken pencereler için ısı geçirgenlik kat sayısı 2,1 olarak hesap edilmesine rağmen bunu karşılayacak cam olan ısıcam sinerji yerine daha ucuz olan ısıcam klasik kullanımı yaygındır. Arada ısı yalıtımı açısından hissedilir derecede fark vardır. Anlatmak istediğin bu sanırım terimleri karıştırıyorsun ancak kendinden o kadar eminsin ki hatanın farkında değilsin.

• Ankara'nın adı konulmamış adetlerinden biridir

Bu geleneğe ilk olarak Çukurambar eşrafı önayak oldu diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gepe

Mavi cam olduğu takdirde m2 fiyatı nedir acaba?

160 tl olur hocam

• quote:

quote:

quote:

Herkesin karisi farkli olmakla birlikte 600 700 arasi 2m yükseklik 2.2 m genislik hesabi yaptım

• quote:

quote:

quote:

quote:

Herkesin karisi farkli olmakla birlikte 600 700 arasi 2m yükseklik 2.2 m genislik hesabi yaptım

Anladım peki biz birde sonradan yarım yaptirdik 60cm 190lira para verdik bu fazla baya sanirim? Teşekkür ederim.

• Cam balkonu neyi uzerine sabitliyorsunuz ısı yalıtımı sadece camla da olmuyor mermer dışarıdaki soğuk havayı yada sıcak havayı balkona soktuktan sonra ne anladim o işten fiyat çok uygun yaptığınız bir örnek cam balkonun fotolarini paylasma şansınız var mıdır

• brucelee kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarınızı yazmak için gelmiştim.

Konu sahibi arkadaşa da hayırlı satışlar.
  • Fiyatlar epey düşmüş, ben 2 sene önce füme renkli Albert Genau'nun metrekaresini 200' den yaptirabilmek için 1 saat pazarlik etmistim. Elbette alüminyum fitillisinden...

Poliuretan yaptiranlarinki güneşten sararip parcalandi, 2-3 senede bir yenilemekle uğraşmak yerine bir kere alüminyum yaptırmak kesinlikle daha mantikli.

• Terası cam ile kapattım o kadar kötü bir işçilik yapmışlar ki, her yerden hava alır içeri su alır, kıl fitil araları çok açık. Şuan hocam asıl derdim benim şu küçük ( h ) tipi fitiller onları alüminyum fitil yaptırmak istiyorum. Birde …… marka kıl fitil 3 sıralı kıl fitil. 1.2 lik. Alt bağlantı plastik araları ve üst o aralardan bile su alıyor kanala. Adamlar stor payı koydular ama açık arası arkadan kapatmalarına rağmen. Birde arkadaşlar ucuz silikonla iş yapılacaksa hiç yaptırmayın çok kolay atıyor …… markadan başkasını sıksan da kendisi atıyor. Arkadaşlar teras lambri yaptıracaksanız şayet dış cephenin lambri leri, mutlaka lambri ekstra olsun ve dış cepheye sürülecek vernik iç cephe verniği olmasın. Dış cephe verniği olsun …….. marka Wood+ Wood yada Woodart Ultra olsun. 3 kat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 6 Mart 2015; 23:04:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.