Şimdi Ara

Samsung ve MediaTek işbirliği yapabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung ve MediaTek işbirliği yapabilir

Amiral gemi seviyesinde Qualcomm ile bağlarını koparan Samsung, bununla birlikte alt seviye pazarda firma ile sıkı işbirliğine devam ediyor ve Tizen cihazlarının rekabet etmesi açısından daha da ucuz yongasetlerine ihtiyacı var. Bu açıdan MediaTek akla ilk gelen firma.

Daha önce Samsung'un Tizen cihazları için MediaTek ile işbirliğine gideceği iddia edilmişti. MediaTek yöneticisi Zhu Shan-gzu sorular üzerine isim vermeden bir işbirliği için küçük adımlar attıklarını belirtti. Bu da Samsung ile muhtemel bir işbirliğinin işaretlerini veriyor.

MediaTek işlemcileri özellikle alt seviye için vazgeçilmez hale geldi. Halen daha çift Cortex-A9 veya Cortex-A7 çekirdekli işlemcileri rağbet görüyor. Televizyonlarda reklamları dönen 100 liralık IXPERIA telefonlarında bile MediaTek işlemciler mevcut.

Bu bakımdan modellerin fiyatı ile rekabet etmek isteyen üreticiler de MediaTek'in kapısını çalıyor. MediaTek bu sayede alt seviye pazarda yüzde 50'den fazla bir paya sahip durumda. Şimdilik firmanın yeni projeleri bilinmiyor ancak yaz aylarına doğru daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

• editörün yorumu :)

• Yanlış konusani eksilerim. Akıllı olun :D

• Ixperia :))

• Samsung akıllıca bir hamlede bulundu,bu aralar Çin hükumeti Amerikan şirketlerine resmen ''kıl'' kapmış durumda.Rusya'ya kaçan Snowden tarafından sızdırılan istihbari belgeler yüzünden bazı Amerikan şirketleri Çin topraklarında kepenkleri indirirken Samsung MediaTek ile sıkı anlaşma içerisinde olması Çin'e karşı ''Bende çakallık yok'' havası vermekte.
  • Quallcomm'u Tekelcilikten silme hamlesi yapıyor samsung, hayırlısı bakalım nolcak merakla bekliyorum ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Quallcomm Samsung'a ne yapmış bilmiyorum ama görünen o ki fena sinirlendirmiş...

Bu arada + - gelmiş, alırım bir dal

• Replika alırım daha iyi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan tv deki 100 tl lik diye algı oluşturma ne be ekrem efendi?

Edepsiz yazar.Adamlar cortex a72 peşinde bu meymenetsiz öyle bi yazmışki sanırsın armv11 de kaldı mediatek.yazıklar olsun.forumdaki artan reklam seviyesine birşey demiyordum(sırf mesut-ender-erdi-talha abi için) ama son zamanlardaki taraflı haberlerden ötürü ad block hakettiniz siz.kazanmayın siz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 6 Mart 2015; 0:52:13 >
  • Alternatif olması her zaman iyidir.

Mediatek alternatif işlemci üretmede ve uygun fiyata satmada önde.

Sonuçta tizen içinse bu ortaklık meselesi samsung google dan da uzaklaşmak istiyor diye düşünüyorum.

Kısa vadede olmasa bile uzun vadede bekleyip görmek lazım.

• Mediatekin işlemcileri çok dandik yahu 100 liralık çakma telefonlarda mediatek var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung bile Meiatek'in önlenemez yükselişinin farkında.
    Hele ki uygun fiyata şahane performans veren 6595 serisinden sonra.
    Tıpkı Intel'in Rockchip ile işbirliğine gitmesi gibi..

• Samsung qualcom'a hem alttan hem üstten vuracak gibi :)

• ulabuneya U kullanıcısına yanıt
    bi mediatek in 6595 ine bak sonrada 6795 ine .

http://www.mediatek.com/en/products/mobile-communications/smartphone1/mt6795/

6795 henuz piyasada yok ama mediatek 6595 ile güclendiginin sinyallerini verdi... 6595 32 bitlik cpu su ile galaxy note 4 deki 64 bitlik exynosdan daha iyi performans veriyor.. note 4 grafik tarafinda üstün sadece lütfen biraz araştırın..

• crazy585858 kullanıcısına yanıt
    mediateklere güncelleme gelmiyor ayrıca custom romda düzgün yüklenemiyor. ben ne yapayım öyle işlemciyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Neyinkafasi

Ulan tv deki 100 tl lik diye algı oluşturma ne be ekrem efendi?

Edepsiz yazar.Adamlar cortex a72 peşinde bu meymenetsiz öyle bi yazmışki sanırsın armv11 de kaldı mediatek.yazıklar olsun.forumdaki artan reklam seviyesine birşey demiyordum(sırf mesut-ender-erdi-talha abi için) ama son zamanlardaki taraflı haberlerden ötürü ad block hakettiniz siz.kazanmayın siz.

• quote:

Orijinalden alıntı: crazy585858

bi mediatek in 6595 ine bak sonrada 6795 ine .

http://www.mediatek.com/en/products/mobile-communications/smartphone1/mt6795/

6795 henuz piyasada yok ama mediatek 6595 ile güclendiginin sinyallerini verdi... 6595 32 bitlik cpu su ile galaxy note 4 deki 64 bitlik exynosdan daha iyi performans veriyor.. note 4 grafik tarafinda üstün sadece lütfen biraz araştırın..

Cortex A17 nin Cortex A57 den daha performanslı olduğunu söyleyebilmek için ağır fan olmak lazım.

Düşükten yükseğe çekirdek performans sıralaması

A15
    A17
    A57
    A72

Bu sıralamayı ben yapmıyorum ARM yapıyor.

Kolay gelsin

• crazy585858 kullanıcısına yanıt
    Destekli yazarsak biraz. 6595 ve exynos 5433 un geekbench sonuclari

Samsung ve MediaTek işbirliği yapabilirSamsung ve MediaTek işbirliği yapabilir

• Düşmanınız mı var? Ona IXPERIA hediye edin. Kanser olsun.

• aydink_1903 A kullanıcısına yanıt
    psyshock P kullanıcısına yanıt
    alın size destek ben antutu sonucuna göre konuştum
    Samsung ve MediaTek işbirliği yapabilirSamsung ve MediaTek işbirliği yapabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy585858 -- 6 Mart 2015; 18:08:12 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.