Şimdi Ara

MWC 2015 : Freescale sürücüsüz araçlara yönelik 4 çekirdekli bir işlemci geliştiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• MWC 2015 : Freescale sürücüsüz araçlara yönelik 4 çekirdekli bir işlemci geliştiriyor

Google, Volvo gibi firmaların sürücüsüz araç konusundaki çalışmaları hızlanarak devam ederken, bu araçlara güç verecek bileşenler konusunda da önemli gelişmeler yaşanıyor. Yonga tasarımcısı Freescale, sürücüsüz araçlara yönelik bir işlemci geliştirdiğini duyurdu.

S32V Vision Processor adındaki işlemci sürücüsüz araçlarda öne çıkan güvenlik, güvenilirlik ve emniyet konularında çeşitli özellikler sunuyor. ARM tabanlı 4 adet çekirdek barındıran işlemci pek çok sensörerden gelen verileri işlerken, ön kameradan gelen yaya görüntülerini de yeni nesil CogniVue görüntü işlemcisi yardımıyla işliyor. Böylece aracın sürüş halinde önüne çıkan yayaları algılaması ve tanımlaması da hızlı bir şekilde yapılıyor.

Kablosuz bağlantılar esnasında da herhangi bir saldırı girişimine karşı çeşitli güvenlik katmanları sunan S32V Vision Processor, Temmuz ayında deneme sürecine başlayacak. Ancak piyasaya çıkmasının 2017 yılına kadar sarkabileceği ifade ediliyor.

Freescale önemli yatırımlar yapsa da sektörde Nvidia gibi ciddi rakipler yer alıyor. Bu bakımdan işlemcilerin sürüş güvenliğine yönelik sunduğu fonksiyonlar ve hız rekabette belirleyici olacaktır.

• Benim arabam 8 çekirdekli 4 cigolayt ram muhabbetleri başlar artık ??

• yıllar önce bilimkurgu filmlerinde görüp hadi lan dediğimiz teknolojiler şimdi kullanılıyor. yıldızlararasıda gerçek olurmu acaba

• aslında çok fazla yer sıkıntıları da yok, ben olsam donanımın kralını koyup arabada profesyonel işler yapmaya olanak tanırdım (4k oyun, render falan soğutmayı da radyatörden yapardım ha ne gerek var derseniz hiç gerek yok bence, ama farklı olurdu yani )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HTCquietlyBrilliant

Benim arabam 8 çekirdekli 4 cigolayt ram muhabbetleri başlar artık ??

Cigolayt ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: OnLiNe MaNaGeR

quote:

Orijinalden alıntı: HTCquietlyBrilliant

Benim arabam 8 çekirdekli 4 cigolayt ram muhabbetleri başlar artık ??

Cigolayt ne?

Ooo yeğenim sen yenimisin buralarda

4 cigolayt ramli pcm var her oyunu açar muhabbetine yetişememişsin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.