Şimdi Ara

iPhone 6S ve 6S Plus modelleri 2 GB RAM'e sahip olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
1
Favori
2.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iPhone 6S ve 6S Plus modelleri 2 GB RAM'e sahip olabilir

Apple'ın geçmiş dönem politikalarına bakılırsa şirketin 2015 yılı içerisinde iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerini çıkaracağı öngörülüyor. Ayrıca çıkışlarına uzun bir zaman olsa da ilk söylentiler gün yüzüne çıkmaya başlamış durumda.

Söylentilere göre Apple'ın gelecek ürünlerine aşina ve daha önce bu ürünler hakkında sızıntılar yapmış bir isim yeni iPhone modellerinin 2 GB sistem belleğine sahip olacağını iddia ediyor. Geçmişe bakılırsa Apple en son RAM miktarını 2012 yılında iPhone 5 ile yükseltmişti. Yeni cihazlar tanıtılacağı zaman aradan yaklaşık 3 sene geçmiş olacak ki bu süre de RAM miktarının yükseltilmesi için normal karşılanıyor.

Diğer yandan iPad Air 2 modelinin 2 GB sistem belleği ile gelmesi de şirketin bu konuda adım atacağının bir göstergesi olarak görülüyor. Ayrıca 2 GB RAM'in çoklu uygulama konusunda mobil cihazları oldukça rahatlattığı belirtilse de pil tüketimine olumsuz bir etki sunacağı su götürmez bir gerçek.

Ayrıca iddialar bununla da sınırlı değil. Apple'ın iPad Air 2 ve iPad mini 3 ile başlattığı Apple SIM uygulamasını yeni iPhone modellerine taşımak istediği konuşuluyor. Apple SIM'in ne olduğundan bahsetmek gerekirse kullanıcılar yeni cihazlarını aldıklarında içerisine takılır bir sim kart ile karşılaşıyorlar. Daha sonra akıllı cihazı açtıklarında uygun gördükleri operatörü seçerek o operatörün ödeme planlarına göre cihazlarını kullanabiliyorlar. Ancak mobil operatörlerin kontratlı satışlara daha sıcak bakması bu konuda Apple'ın önünü kapayabilir.

Yeni iPhone modellerinin bir Apple klasiği olarak Eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

• radikal ve farklı bir değişiklik yapmazlarsa i6s in işi çok zor olacak 2015 te.

galaxy s6 ve s6 edge apple ın bütün planlarını alt üst etti.
  • ram kullanımı pil tüketimine + yönde fayda sağlar sürekli uygulamaları ve internet sayfalarını yenilemek zorunda kalmıyor cihaz

• 2gb ram şu anki 6 ve 6+ satışlarını baltalar. Ben Apple olsam rami ip7'de yükseltirim.
    Ayrıca 2-3 bin lira verip 1 gb ramli iphone alan kullanıcı da hemen 1 yıl sonra 2gb modeli çıktığında tepki gösterir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uçan tekme

radikal ve farklı bir değişiklik yapmazlarsa i6s in işi çok zor olacak 2015 te.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Edge biraz tedirgin etmiş olabilir. O da biraz

• quote:

Orijinalden alıntı: cabriolet1981

2gb ram şu anki 6 ve 6+ satışlarını baltalar. Ben Apple olsam rami ip7'de yükseltirim.
    Ayrıca 2-3 bin lira verip 1 gb ramli iphone alan kullanıcı da hemen 1 yıl sonra 2gb modeli çıktığında tepki gösterir.

Apple kullanıcısının pek fazla tepki vermiyecegini düşünüyorum hocam millet 6 tıyı satıp 6s alır gibi geliyor

• Muhtemelen ipad air 2 de oldugu gibi 3 çekirdekli işlemciyle de gelebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu devirde 1 GB ram. İlginç doğrusu... Geç bile kalınmış.
  • Benim bildigim apple tak diye 2gb ram koymaz 1,5 yapar 7 ye 2 koyar umarım yanılırım.

• quote:

Yazmayın böyle şeyler ya. Apple en kötü gidişatla bile Galaxy serisinin hezimetine uğramaz.
  • 4 inc e geri dön apple.

• İşte samsung'u bu Yüzden seviyorum. Samsung yeni model tanıttığında iPhone sızıntıları başlıyor.

• beter.böcek kullanıcısına yanıt
    4 ya da bilemedin 4,3'lük bir model lazım...
  • iPhone 6'nın performans anlamında daha iyi olduğu birçok testte ortaya çıktı, çünkü 5.5" Full HD daha yüksek piksel oranına sahip değerler iPhone 6 Plus modelini performans anlamında küçük kardeşine göre geride bırakıyor. Donanım arttıkça Ram yetersiz kalıyor demekki.

Şu bir gerçek Galaxy S6'dan sonra Apple bu telefonların donanımını arttırmak zorunda ve bununla beraber Ram ve işlemci de iyileştirmek zorunda.

Bence 2GB Ram için erken, çünkü hali hazırda olan değerler iPhone kullanıcısı için yeterli, gelecek iPhone 7'de 2GB Ram, 13MP OIS kamera, 5MP özçekim kamera, Quad HD Retina ekran vs vs gibi özelliklerle gelmesi en doğrusu olur.

• Yillardir iPhone takipcisiyim, ara modelde 2 Gb Ram imkansiz gibi geliyor bana.
    Hem iPhone 6 ve Plus, hem de iPhone 7 goz onune alindiginda mantiksiz duruyor.

• Asıl ara modellerde Apple hep fazlasıyla donanım farkı koydu. Ana serilerdeki kusurları fazlasıyla düzeltti bunu 4S ve 5S modellerinde birebir yaşadık. 1GB RAM de aslında tarayıcılar için sıkıntıydı asıl 6'da bunu artırması gerekirken bir sonrakine sakladı ve 6S'te Samsung'tan temin edeceği düşük nm üretim süreçli işlemciler ve artırılmış RAM ler kaçınılmaz bence. Ha, şu olur Apple bu 2 yapmaz 1,5 verir bunu da bekliyorum açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: XPerience

Asıl ara modellerde Apple hep fazlasıyla donanım farkı koydu. Ana serilerdeki kusurları fazlasıyla düzeltti bunu 4S ve 5S modellerinde birebir yaşadık. 1GB RAM de aslında tarayıcılar için sıkıntıydı asıl 6'da bunu artırması gerekirken bir sonrakine sakladı ve 6S'te Samsung'tan temin edeceği düşük nm üretim süreçli işlemciler ve artırılmış RAM ler kaçınılmaz bence. Ha, şu olur Apple bu 2 yapmaz 1,5 verir bunu da bekliyorum açıkçası.

1.5 GB gelmez, 2 GB gelir. Artislar hep 2 kat oldu su ana kadar.

• Ben performansa ve stabiliteye bakarım.Donanım çokta önemli değil.

• 2gb ram ile gelecek olursa çıktığında almak isterim umarım o zamana kadar ek vergiler gelmez

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.