Şimdi Ara

Petekten gelen su sesleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yakat odasındaki petekte enterasan bir su sesi mevcut bu kış ,bildiğiniz tısssss diye sabit ses geliyor.Sadece kombi çalışırken geliyor ses , peteğin altında üstünde ısınma problemi yok.

İlk aklıma gelen hava idi.Üsteki valfi gevşettim , gevşettiğim gibi su akmaya başladı hava yok.
    İkinci aklıma gelen sistem basıncı idi , o da normal.

Var mı fikri olan ?

Teşekkürler.

• bde B kullanıcısına yanıt
    Termostatik vana mı kullanıyorsunuz. Aynı ses eca trv de duyuyorum. Vana kapanmaya yakın tısslıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok normal vana , hep acik.

• Duvarlarda nemlenme falan varmı. Bendede buna benzer bir ses vardı. Duvarlarda nemlenme başlamıştı. Peteğe su taşıyan boruda toplu iğne başı kadar bir yerden dışarıya su akıtıyormuş. Petek normalde sıcaktı. Sizdede su taşıyan boruda kaçak falan olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem_uar2

Duvarlarda nemlenme falan varmı. Bendede buna benzer bir ses vardı. Duvarlarda nemlenme başlamıştı. Peteğe su taşıyan boruda toplu iğne başı kadar bir yerden dışarıya su akıtıyormuş. Petek normalde sıcaktı. Sizdede su taşıyan boruda kaçak falan olabilir.

Yok hocam nemlenme vs. yok.

Hava oldugundan supheleniyorum ama cikartamadim bir turlu.

• quote:

Orijinalden alıntı: bde

Merhaba.

Yakat odasındaki petekte enterasan bir su sesi mevcut bu kış ,bildiğiniz tısssss diye sabit ses geliyor.Sadece kombi çalışırken geliyor ses , peteğin altında üstünde ısınma problemi yok.

İlk aklıma gelen hava idi.Üsteki valfi gevşettim , gevşettiğim gibi su akmaya başladı hava yok.

Var mı fikri olan ?

Teşekkürler.

Vana ya da peteğin herhangi bir noktasında orta seviyede bir tıkanıklık var. Pisliktendir muhtemelen. Akış direnci oluşturduğu için basınçtan ses yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carroll

quote:

Orijinalden alıntı: bde

Merhaba.

Var mı fikri olan ?

Teşekkürler.

Vana ya da peteğin herhangi bir noktasında orta seviyede bir tıkanıklık var. Pisliktendir muhtemelen. Akış direnci oluşturduğu için basınçtan ses yapıyor.

Nedir bu işin ilaci abi ?

• Peteğin basınçlı suyla temizlenmesi gerekiyor. Bunu yapan servisler var bildiğim kadarı ile. Vana ve peteği söküp kabaca kendiniz de yapabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.