Şimdi Ara

LG G4 modeli LG G3'den radikal derecede farklı olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
1.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• LG G4 modeli LG G3'den radikal derecede farklı olacak

Samsung ve HTC'nin tabiri yerindeyse eteklerindekileri dökmelerinden sonra gözler LG'ye çevrildi. G2 ve G3 amiral gemi modelleri ile başarılı bir çizgi yakalayan LG, bu çizgiyi G4 ile devam ettirmeye çalışacak. Firmanın bununla ilgili farklı planları mevcut.

Bir röportajda konuşan LG Mobile patronu Cho Juno, LG G4 amiral gemi modelinin LG G3'ten oldukça farklı olacağını söyledi. Ayrıca firma LG UX 4.0 kullanıcı arayüzünün tanıtımını gerçekleştirdikten sonra LG G4 tanıtımını yapacak.

LG G4 ile ilgili ne tür farklılıklar olacağı bilinmiyor ancak 2K ekran ve 3GB RAM değerlerinin sabit kalacağı düşünülüyor. Tahminler ise kasa alaşımı ve yongaseti konusunda radikal adımların atılabileceği yönünde.

LG'nin 64-bitlik bir yongaseti üzerinde çalıştığı daha önce gündeme gelmişti. NUCLUN adlı 32-bitlik ilk işlemci denemesinde hayal kırıklığı yaşayan firmanın yeni yongasetine çok önem verdiği belirtiliyor. LG de aynı Samsung gibi üst seviyede Qualcomm'un hegemonyasından kurtulmak istiyor. Bununla birlikte firma Qualcomm ile yola devam edeceklerini açıklamıştı. Şu an için Snapdragon 810 yongaseti ihtimali yüksek diyebiliriz.

Kasa konusunda ise firmanın yavaş yavaş metal alaşıma yöneleceği düşünülüyor. HTC ve Samsung gibi firmaların metal alaşıma daha fazla önem vermesi LG'yi de harekete geçirmiş durumda. Zira Juno, Galaxy S6 ile hemşehrisinin iyi bir iş çıkardığını belirtiyor. Bu da LG'nin artık metal alaşıma olan ilgiyi fark ettiğini gösteriyor. Bu bakımdan ilk adımı LG G4 ile atacak.

Juno yeni amiral gemi modelleri için büyük bir kaynak ayırdıklarını ve beklentinin de yüksek olduğunu ifade ediyor. Bu bakımdan her anlamda üzerinde yoğun bir şekilde çalışılmış bir cihaz bizi bekliyor olacak. LG G4'ün gelecek ay tanıtılması bekleniyor.

• ''Ancak 2K ekran ve 3GB RAM değerlerinin sabit kalacağı düşünülüyor.'' Tabii ki kalacak, zaten nedir bu 2k ekran hastalığı anlayamadım.

• Çerçeve daha ince olsa yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • normalde pek dert etmem ama cok fazla yazim yanlisi var

• Samsung Qualcomm'undan tut LG'sine kadar herkesi tutuşturdu bir anda. Kimse beklemiyordu demek ki S6 Edge gibi bir telefonu. Lg de büyük ihtimal kavisli ekran olayına girecek.

• performansta zaten samsungu geçemez orası kesin o nedenle lg nin ince çerçeve full metal kasa ve çok iyi kamera koyması lazım başka türlü kurtarmaz.
  • Eufloria kullanıcısına yanıt
    Performans ta samsungu geçemez derken? Bir htc desen anlardım ama samsung biraz iddialı olmuş :)
    Aynı donanıma sahip iki cihazı karşılaştır HTC kendi yazılımı arayüzü dizaynı ile samsungu süründürür.

• tanercskn kullanıcısına yanıt
    ekinos 7420 snapdragon810 dan daha az performanslı diyorsunuz yani
  • 64 bit gelince ramların önündeki engel kalkacak 4 gb ramlı modeller gelecek deniliyordu ama herkes 3 gb ramda kaldı yine. bir model var sanırım 4 gb ramlı olan da adını unuttum. lg nın ihtiyacı adam gibi ön ve arka kamera. işlemci sd810 olur o da yeter zaten.
  • Edge piyasayı baya hareketlendirdi. G4 ve Z4 bakalım nasıl olacak.

• Şimdiki çizgisini bozmasın ve fiyatta da Samsung gibi uçmasın yeter.

• Lg kendini kurtardı HTC'de yavaş yavaş yükseliyor bir Sony geri sayıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: tanercskn

Performans ta samsungu geçemez derken? Bir htc desen anlardım ama samsung biraz iddialı olmuş :)
    Aynı donanıma sahip iki cihazı karşılaştır HTC kendi yazılımı arayüzü dizaynı ile samsungu süründürür.

Ok tmm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çerçevesi dahada incelsin (peynir ekmek)

• Sanal tuş ve arka tuşlar da kalksın bari

• quote:

Orijinalden alıntı: tanercskn

Galiba sen akıllı telefon haberlerinden bi habersin. Son gelişmelerden haberin yok galiba. İstersen arada bir haberlere bak. Ayrıca Samsung kendine HTC bir markayı rakip görmez adamların hedef kitlesi iPhone kullanıcısı HTC kullanıcısı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_kolay -- 5 Mart 2015; 3:18:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

Samsung Qualcomm'undan tut LG'sine kadar herkesi tutuşturdu bir anda. Kimse beklemiyordu demek ki S6 Edge gibi bir telefonu. Lg de büyük ihtimal kavisli ekran olayına girecek.

İki tane panel ustası, biri ips biri amoledde usta, bakalım ne olacak

Nuclun'a standart big.little tasarımını koy mp8 koy 16-14nm ürettir olsun bitsin. Tsmc inşallah o zamana kadar 16ya geçer.

• 2 k dan vazgeçsin 810 un ne kadar performanslı olduğu net belli değil.

Metale yönelicekse hafıza kartı olmayacak ve pil çıkmayacak.

7420 ninde iyi performans verdiği söyleniyor.

Kendi işlemcileriyle uğraşamayacak iseler Samsung la işbirliği yapsınlar.
  • Eufloria kullanıcısına yanıt
    Htc dizaynı daha hızlı diyorum ve tekrar yazıyorum. Aynı donanıma hem htc hemde samsung yazılım giydirmeye yapsın o zaman htc samsungu süründürür ama tabiki de samsung daha iyi donanım giydirirse diyecek birşey.

Exynos 7420 ile 810 performans karşılaştırma testi var sa link verirmisin?

• 2k-4k koymasınlar şu ekranı şarj düşmanı gereksiz. 5.2" üstü de haram yapmasınlar.
    810 mu koyar samsungdan mı alır bilmiyorum ama yapsın bişiler ucuz ucuz yine

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.