Şimdi Ara

Evet Mercedes Haklıymış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
1
Favori
6.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ÖNEMLİ EDİT Sonuç Mercedes Geri Adım Attı:http://forum.donanimhaber.com/m_103896387/f_//tm.htm#103896387

Mercedes gibi bir dünya devinin fabrikasını gezmek istemem büyük hataydı.Sonuçta adamlar dünya devi çoluk çocuk ile işleri ne değil mi?

Sonuçta mühendislik nere? Lise öğrencisi olmak nere?

Hatta Türk mühendisliği nere ? Alman mühendisleri varken bizden anca işçi sınıfı olur onlara.

Burada saygısızlık ettik.Artık anladım 3 sayfa sürdü 10-15 tane bu alanda çok bilgili Mercedes ve piyasadaki tüm otomotiv fabrikalarını gezmiş.Ve fabrika gezmenin

boş bir iş olduğun uanlamışlar.Sonuçta bilgili olmaları normal.Avrupa'nın önünde olan bir ülkeyiz devlette bu işe el atmalı Almanlar gibi küçük yaşta çocukları

alıp fabrika gezdirenler gibi bilgisiz olmamalıyız.Çocukların yeri fabrika değil,ershaneler ve okullardır.

Buradaki çok bilgili mühendis Abilerimizde bize bunu anlattı.Onları kırdık kusura bakmasınlar sonuçta haklılar ressam olmayan birinin bir ressamın sanat atölyesin

gezmeye hakkı olmadığı gibi mühendis olmayan birinin de o fabrikayı gezmeye hakkı yok.

Ben MEB'e yazacağım zaten fabrika gezileri için okullara izin vermesinler.Buradaki Abilerimizden iyi bilecek değiller ya? Değil mi?

Sonuçta bizden sadece işçi olurmuş.Bu amelelikle başak bir şey olmazmış.Sonuçta biz nere ? Mercedes nere?

Biz o fabrikayı gezmek istiyoruz.Adamlar Alman Devi bizi mi takacaklar? Sonuçta eğitime destek veriyoruz tarzı bir reklam da yapmıyorlar.

Böyle de zorunlulukları yok.Zaten bizi bir de orada gezdirmek için koskoca firmanın parası boşa gidecek.

Evet anladım haklıymışsınız,özür dilerim.Mühendislik fakültesinden mezun olunca bile gitmeyeceğim.Sonuçta gereksizmiş.

Bu arada böyle büyük bir hatadan beni döndürdüğünüz için teşekkür ederim.

Öncelikle @Yigit48 'den özür dilerim.Sonra mühendislik okuyan Türkiye'de tüm önemli fabrikaları gezmiş @Dark_23 'den de

özür dilerim.

Not: Bizi Amele olarak görüyor dediğim Mercedes'den de özür dilerim.Kendi ülkesindeki vatandaşları gördüğü için tüm fabrikalarını geziye açmışken,bizi

düşündükleri için yetişecek mühendisleri oralara götürerek vakit kaybetmelerini istemiyorlar.İşte bu nedenle Alman Devi Mercedes'i tebrik ederim.

Yaptığım saygısızlıklar için özür diler.Bana saygısızlık yapanlara da saygı duyarım.Sonuçta oy kullanma hakkı bile olmayan bir liseliyim.Bir birey bile değil

toplumda yeri olmayan ergen atarlı bir liseliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Automobilista -- 18 Mart 2015; 22:59:22 >

• Adamlar işi gücü bıraksın sizi mi gezdirsin her gün? Orada sizi gezdirmesi hem para hem vakit kaybı demek onlar için ayrıca ekstra yük demek sende biraz anlayışlı ol. Ben stajımı Hyundai da yapmıştım orada bile stajyerleri yük olarak görürlerdi istemezlerdi. Sırf zorunlu olduğu için alırlardı
  • Size şunu desem aynı başvuruyu Hyundai firması için yaptık ve olumlu dönüş aldık.

Üstelik sadece eğitim değil biraz ilgili iseniz otomobillere sizi fabrikalarında ağırlamaktan onur duyuyorlar.

Bakın bir form kadar uzak size adamlar.Mercedes'ten cevap alana kadar imanımız gevredi.

http://www.hyundai.com/tr/tr/ContactUs/index.html

Fabrika Turu Formu yazıyor.
  • Sen de kur bir firma sen de Almanları alma . Ar-Ge ye mühendis almıyorlarsa bu suç değil ki . Şirket politikası ister alır ister almaz .

Acaba Hacettepe Mercedes ortaklığında durum neydi ? Oradan mezunlar direk Aksaray da işe başladı mı ?
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Ar-ge'ye mühendis almıyor diyen mi var?

Bir fabrika gezisini çok gören bir firma Mercedes.

Geleceğin mühendis adayları olarak nitelendirdiğimiz öğrencileri fabrikada bir teknik gezi için ağırlamaya bile üşenen bir firma.

Ama iş REKLAMA GELİNCE BİZ EĞİTİME DESTEK VERİYORUZ demeyi biliyorlar.
  • Yahu zaten kriz çıkmış

Sen de tam zamanını bulmuşsun

Ayrıca Alman kardeşlerimiz gayet mükemmeliyetçi ve ırkçı insanlardır.

Biz de o yüzden severiz onları.

Mesela çoğu ülke Almanları sevmez.

Böyle güzel arabalar yapan insanları nasıl sevmezler??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Size şunu desem aynı başvuruyu Hyundai firması için yaptık ve olumlu dönüş aldık.

Üstelik sadece eğitim değil biraz ilgili iseniz otomobillere sizi fabrikalarında ağırlamaktan onur duyuyorlar.

Bakın bir form kadar uzak size adamlar.Mercedes'ten cevap alana kadar imanımız gevredi.

http://www.hyundai.com/tr/tr/ContactUs/index.html

Fabrika Turu Formu yazıyor.

Bunu şirketin kendisini sevimli göstermek için yapması gayet doğal. O formun sitede olmasının nedeni ya Kore'den gelen talimat üzerinedir yada Hyundai Türkiye'nin ortak aldığı karar üzerinedir. İnsan kaynaların da çalışan kişide size gayet sevecen bir kabul maili yollayabilir bu işinin gerekliliğidir. Ancak oraya gittiğinizdeki gerçeklerle karşılaştığınızda umarım memnun kalırsınız. Orada sizi gezdirecek olan kişinin işini aksatmış olacağınızı unutmayın.

Bu dediklerimde sadece Hyundai firmasıyla alakalı degildir başka firmalardada aynı şeyler geçerli olabilir. İyi geceler.

• 1-Oradaki işini aksattığınız kişi dediğiniz kişi sadece bu işten sorumlu birisi.

2- Kar nedeni ile bir kez geziyi iptal ettik.Toplam 4 tane revizyon yapmak zorunda kaldık.Ve hepsinde sevecen davrandılar.Ve usluplarını hiç bozmadılar ki unutmayın konuştukları bir lise öğrencisi idi.
  • Tr imalat fabrikaları bile gezmek basit değilken elin almanından ne beklentiniz oluyor ki.

Ha dediğin bi konuda haklısın almanlara göre biz işçi bi milletiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bianconera kullanıcısına yanıt
    İsteğimiz Esenyurt'ta bulunan Otobüs fabrikalarını gezmekti.

Ama kendilerinden bize gelen cevap şu oldu:

Biz sadece meslek liselerini kabul ediyoruz.Anadolu ve Fen Liseleri fabrikamızı ziyaret edemezler.

Ben de bu ayıbı sorguluyorum.

Meslek Liselerine? Tamam var gelsinler.

Anadolu ve Fen Liseleri? Olmaz.
  • Olay mercedesle alakali degil. Bmw de 6 ay calistim. O sure zarfinda arac olarak vw tahsis ettiler. Neymis efenim pozisyonum geregi o araca binmeliymisim. Gayet irkcilik yapiyorlar. Bmw de 5. Sinif insan muamelesi gormustum resmen

• Ne yapmasını bekliyordun ki? Gelin oturalım çay içelim demelerini mi?

Meslek lisesinden stajer ve gezi grubu kabul etmeleri çok normal çünkü adamlar montaj ağırlıklı çalışıyor ve bu birimde insana ihtiyaç var.

Ar-Ge'yi adam zaten kendi merkezinde yapıyor. Yok TR'de de tasarım vs var diyeceğin tutacak, biliyorum. Sence 0 rötuş ile bir Türk tasarımını bu adamlar piyasaya sürer mi?

Hyundai'nin forum falan dağıtmasına gerek yok. Zaten aman aman bir mühendislikleri de yok. Ben farklı bir sektörde mühendisim. Otomotiv ile alakam bindiğim araçların ötesine ve revizyona verilecek ekipmandan öteye geçmez. Ama şunu iyi biliyorum. TR'de mühendislik diye birşey yok. Montaj ve satış mühendisliği iyi para bırakıyor, gerisini sen düşün

• ya bu adamların işi gücü yok birde bir avuç testosteron kokan bağıra çağıra anaa bu neymiş ki lağn diye ayak altında gezen saatli bomba patavatsız liselileri üretim bandınamı sokacak. yerinde karar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yigit48

ya bu adamların işi gücü yok birde bir avuç testosteron kokan bağıra çağıra anaa bu neymiş ki lağn diye ayak altında gezen saatli bomba patavatsız liselileri üretim bandınamı sokacak. yerinde karar.

Harbiden bu yeni jenerasyonların çoğu öyle

• Ne gorcekti bizi??Millet acliktan kirildigi halde hala ac birakani savunuyor koyun bile olamiyorz bence bu muamele az bile...

• Kalavun kullanıcısına yanıt
    Senin ve senin gibi insanlar yüzünden bu ülke geri kalmaya hep mahkum olacaktır ;) o ne demek ya nasıl saçma bi kelimedir kusura bakmayın ama ben de mühendislik öğrencisiyim sadece sabit gelirim olsun iyi para kazanıyım gerisi önemli değilciler yüzünden türkiye de bişeyler üretilmiyor çünkü insanların idealleri yok bu cok yanlış bişey bence kişisel algılamayın lütfen yaşça büyüğümsünüz saygısızlık yapmak istemem

• Armağan_D kullanıcısına yanıt
    Yok önemli değil. Konuyu tecrübesizliğine veriyorum.

Sen okulu bir bitiriver. Sonra özel sektörde 3-5 sene çalış. Dediğimi anlarsın.

Varsın ülke sırf benim gibiler yüzünden geri kalsın.

İyi geceler.
  • Herşeyden bir anlam çıkarmak ömrü azaltır, adamlar gayet normal bir cvp vermiş.
  • Kalavun kullanıcısına yanıt
    Babam 35 senelik mühendis abim de mühendis neyin ne olduğunu az cok biliyorum özel sektörün insanları sömürdüğünü de biliyorum ki ben de mezun olduğum da 2000 tl le köle gibi çalıştırılcam bi süre tabi ki ama yine de belli bi eğitim alıp tecrübe sahibi insanların bişeyler tasarlayıp geliştirebileceğin inanıyorum ki dünyaca ünlü Türk prof. Larımız var kısa lafın özü Türkler salak bi millet değil

• neilblack kullanıcısına yanıt
    Cevap normal zaten uygulama saçma

Meslek Lisesi? Gelsin onlar teknik gezi için.

Anadolu ve Fen Liseleri? Onların ne işi var.

Bu mantıkla bir anlayışı var Mercedes'in.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.