Şimdi Ara

Satılan PlayStation 4 sayısı 20 milyonu geride bıraktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Satılan PlayStation 4 sayısı 20 milyonu geride bıraktı

Sony'nin son dönemde yeniden yapılanma ve çeşitli bölümleri elden çıkarma söylentileri zirve yapmışken, firmanın yüzünü güldüren ise PlayStation bölümü oluyor. Konsol çıktığı günden bu yana ivmesini hep artırdı.

İlk aylarda ayda 1 milyon ortalama satış ivmesi yakalayan PS4, bu yıl ise ortalamayı ayda 1.5 milyona kadar çekmiş durumda. 1 Mart 2015 itibariyle son kullanıcı eline ulaşan konsol sayısı 20.2 milyon olarak gerçekleşti. Bu Sony'nin beklentisini de aşmış durumda.

Firmanın 31 Mart 2015 beklentisi 18-20 milyon arası PS4 satışıydı. Ancak görülen o ki bu rakam 22-24 milyon şeklinde revize edilecek. Xperia cihazlarının kan kaybetiği bir dönemde konsol satışlarının artması firmanın yüzünü güldürecektir.

• kaç adet vita satıldı bilen var mı ?
  • 20 milyona bide beni ekleyin :D

• her zamanki gibi

Satılan PlayStation 4 sayısı 20 milyonu geride bıraktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi There goes your life -- 4 Mart 2015; 15:48:56 >
  • PS4'te PS3 zevki yok bence
  • Satışların yüksek olması güzel ama online altyapıda hala sıkıntılar var satışlar beklentileri aşmasına rağmen online sıkıntıları çözülemedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony'nin şansı döner inşallah bu haberle yada akıllarını başlarına alıp diğer bölümlerede çözüm bulurlar.

• 8 milyar insan var az değil mi?

• Herşey sorunsuz oturana kadar dx12 gelecek, o zman da iş işten geçme noktasına varacak.

• PS3 Kadar Oyun Yok

• ah şu oyun maliyetleri olmasa :) neyse şimdilik sabrediyorum. parasını biriktirir biriktirmez inşallah alacağım :) taksite karşıyım :))

• Muhtemelen PS2'yi geçecektir.

• Daha almak isteyip alamayan da çok, almaya yaklaşan da ve ileride alacak olan da. Öyle ya da böyle ciddi bir dönem geçti artık konsollar için ve ps2 kadar olmasa da bu da en azından PS3 gibi bir satış oranını sağlayacak zira bu konsolların ben de çok çok uzun ömürlü olmasını beklemiyorum. Büyük ihtimal yeni versiyonla birlikte revize hali devam edecek, o arada buna da oyunlar daha düşük çöz de kalarak çıkacak. Bu beşinci ya da altıncı senede gerçekleşecektir. Tabii yeni konsol özel bir mimari kullanmaz da bilg. mimarisi ile devam ederse. Bu sayede isteyen 900p ya da 1080p oyunlarda devam edecektir bir süre daha ve satışlar da iyi bir şekilde gidecektir ama ömrü bi ps2 kadar olmayacağı için patlama da yapamaz. Xbox One'da öyle ya da böyle güçlenecek ve bazıları ona da yönelmeye devam edecek çünkü.

• kırılsın yarın alayım.
    PS3 aldık da ne oldu ? 5 yıl tozunu aldım durdum 2-3 oyunla ömür geçecekti ta ki kırılana kadar :)

• oyunlar çok pahalı.
  • teknolojisi rakiplerinin çok gerisinde olan ve batmak üzere olan taş devri firması sony nin ağlamaklı fanboycukları pardon pardon ne fanboyu ya düpedüz barni MOLOZTAŞ ve fred Çakmaktaşları yoruma düşerler. teknolojiden anlamazlar. zaten anlasalar sony gibi teknolojisi geri bi firmayı savunmazlar, ama onların zavallı çabalarını görmek çok keyifli, hatta paha biçilmez. sony batsa kime güleriz. işin bide bu yönü var :))

• 20 milyon tane niye konsol aldığını bilmeyen insan : ))

Konsol pahalı 1400 liraya satılıyor
    Oyunlar 150-200 liraya satılıyor
    Online oynamak için her sene psn+ adı altında 150 lira haraç veriyorsunuz.
    Gamepad 150 liradan başlıyor

Bu kadar masrada değer mi bence değmez. Oyunların ve konsolun dahada ucuzlaması gerekiyor. Oyunlar 100 lira ve konsolda 1000 lira civarında olsa ve online oynamakta bedava olsaydı , bende alırdım. Ama bu kadar pahalılıkta almam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belki bi 10 sene sonra.

• diğer ülkelerde ucuz bizde pahalı

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

teknolojisi rakiplerinin çok gerisinde olan ve batmak üzere olan taş devri firması sony nin ağlamaklı fanboycukları pardon pardon ne fanboyu ya düpedüz barni MOLOZTAŞ ve fred Çakmaktaşları yoruma düşerler. teknolojiden anlamazlar. zaten anlasalar sony gibi teknolojisi geri bi firmayı savunmazlar, ama onların zavallı çabalarını görmek çok keyifli, hatta paha biçilmez. sony batsa kime güleriz. işin bide bu yönü var :))

Ne diyor la bu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.