Şimdi Ara

360. Dönem(AĞUSTOS 2015) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları(Form Eklendi) (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.955
Cevap
34
Favori
141.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba, ağustosta gitmek için tecilimi mayısta bozdurdum. aklıma bir soru takıldı. tecilimi bozdurduktan sonra askerlik şubesine bu dönemlerde tekrardan gitmem gerekiyor mu? herhangi bir işlem yapılması gerekiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragen

quote:

Orijinalden alıntı: aytax

2 Yıl önce tecil ettirmiştim, Celp Dönemi KASIM 2015 yazıyor. Benim Ağustosta gitme ihtimalim hiç yok dimi arkadaşlar ? En erken kasım gözüküyor, ağustos yapabilme ihtimalim varmı, askerlik şubesine gitmeme gerek var mı bu konu için.

Malesef Ağustos için son başvuru Mayıs sonuydu bu tarihten itibaren başvurdaysanız Kasım celbine kalırsınız.

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalxrock

arkadaşlar merhaba, ağustosta gitmek için tecilimi mayısta bozdurdum. aklıma bir soru takıldı. tecilimi bozdurduktan sonra askerlik şubesine bu dönemlerde tekrardan gitmem gerekiyor mu? herhangi bir işlem yapılması gerekiyor mu?

Evraklarını eksiksiz verdiysen gitmene gerek yok zaten bunu sana memur söylemiş olması gerekiyor gelip gelmemen konusunda, sağlık durumunda da herhangi bir değişiklik olmadıysa yine gitmene gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ps3Turk

Merhaba arkadaşlar
    92 Doğumluyum 4 Yıllık lisans mezunu yazılımcıyım..Ağustos ayında askere gitmek için mayıs ayında tecilimi bozdurdum.İşlemleri yaptırdım bir kağıt verdiler tarih olarak 30 temmuz yazıyor.Sanırım bu teslim olma tarihim değil.Yerim ve teslim olma tarihim ne zaman belli olur ? Görevli memur e-devletten bi çıktı alıp gideceğimi söylemişti sanırım başka bir işlem yapmama gerek yok bu saatten sonra.

Yerler 24 Temmuz da e devlet üzerinden açıklanacak. Kısa dönem evet dediysen ilk grup 3-6 Ağustos ikinci grup 30 Eylül-3 Ekim arası teslim oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar tecil bozdurup agustos celbi icin basvurmustum ancak şimdi iyi bir iş cıktı karsıma tecil devam hakkımda 17sinde bitti :( onumzdeki sevk doneminde gitmesem ne olur? :( yoklamaya katılmamıs ve tecili bitmiş biriyle sevk tarihi belli olup bakaya kalan bir kişi arasındaki ceza farkı ne olur?
  • dragen kullanıcısına yanıt
    bu ilk grup 2. grup neye göre belli olacak ben ay sonuna doğru tecili bozdurmuştum 2. gruba kalır mıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: axelfoly

bu ilk grup 2. grup neye göre belli olacak ben ay sonuna doğru tecili bozdurmuştum 2. gruba kalır mıyım ?

Belirli bir kriteri yok tamamen şans işi hangi grup olacağın. Başvuru tarihin etkilemez hangi grupta olacağını.

• arkadaşlar 3 haziranda sevk öncesi hazırlık işlemlerini yaptırdım.sevk öncesi hazırlık formu ve bir kağıt daha verdiler.ilk baştaki kağıdın en altında 15 mayıs 30 haziran arası sevk öncesi hazırlık işlemlerini yaptırması gerekmektedir diye yazıyor.forumda bir kaç kişide de böyle yazıyormuş.bunun için şubeye yeniden uğrayan oldumu.tşk.
  • Vay be. 357/1 gitmiştim. Burda ne sorular soruyorduk üst devrelere ne heyecanlıydık dün gibi aklımda. Merak etmeyin geçiyor.
  • mustafa4461 M kullanıcısına yanıt
    gerk yok uğramana herşey tamam 24 temmuzu bekle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mltfeyzo

gerk yok uğramana herşey tamam 24 temmuzu bekle.

bekleyelim hocam sağolun
  • YEDEK SUBAY hayır demiştim diploma notunu da 0 olarak girdirmiştim.

Bu hafta nedense hislerim tercihimi değiştirmemi söyledi.

Hafta içi transkriptle gidip yedek subayı EVET yaptıracağım.

Gıda Mühendisliği

3,49
  • var mı benim gibi evde boş boş aserliği bekleyen? günler geçmiyor ya biran önce ağustos gelse de gitsem kafasındayım. siz neler yapıyosunuz nasıl vakit geçiriyosunuz?
    hele ki ikinci grup çıkarsa hepten sıkıntı işin yoksa iki ay daha boş boş bekle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dorota

önceki celpte çok yedek subay alımı olmadı yanlış hatırlamıyorsam bizim dönemde biraz fazla alım olabilir.
    Ben çok umutlu değilim ortalama 2,11 (Endüstri Mühendisi)

bölümünüz iyi olduğu için alınma şansınız olabilir. 359larda fazla asteğmen alınmadı ve bu celp döneminde başvuru sayısı çok çok az görünüyor.
  • quote:

var mı benim gibi evde boş boş aserliği bekleyen? günler geçmiyor ya biran önce ağustos gelse de gitsem kafasındayım. siz neler yapıyosunuz nasıl vakit geçiriyosunuz?

Aynen hocam.. Yapacak bisey yok bagda bahcede kendime is cikariyorum ama zaman kolay kolay gecmiyo malesef.. Bir an once gidip gelsekte isimize gucumuze baksak

• Bende dun itibariyle agustos celbine yazildim. Y.subay ve komando kismina hayir dedim. İşimi birakip gidiyorum. Hadi hayirlisi bakalim...
    Bolum mak.muh. ort.2.52

• quote:

var mı benim gibi evde boş boş aserliği bekleyen? günler geçmiyor ya biran önce ağustos gelse de gitsem kafasındayım. siz neler yapıyosunuz nasıl vakit geçiriyosunuz?

Ben de ikinci grup istiyorum. Şimdi size ikinci grup bana birinci grup cikar. İkimize de yaramaz :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arabasevdası

quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

359. Dönemden selamlar. Yemin töreni dün oldu. Acemilik bitti. Cuma günü usta birliğe teslim oluyorum.
    Acemilik Ankara mebs'teydi
    Usta birlik Ankara inşaat emlak dairesi başkanlığı

ben emlak yönetimi mezunuyum beni oraya atarlamı acaba

Olabilir belki burda 2 kısa dönem var. Ben inş müh diğer arkadaş jeoloji müh.
    Ama sakın gelmeyin inşaatla alakası yok. Birlikte çok az kişi var. Önceden 60 kişiymiş şimdi 35 kişi. Herkes 3 kişilik iş yapıyor.
    1 haftada bıktım. Acemilik çok rahattı. 1 ay acemilik yaptım 1 gün evi özlemedim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arabasevdası

quote:

359. Dönemden selamlar. Yemin töreni dün oldu. Acemilik bitti. Cuma günü usta birliğe teslim oluyorum.
    Acemilik Ankara mebs'teydi
    Usta birlik Ankara inşaat emlak dairesi başkanlığı

ben emlak yönetimi mezunuyum beni oraya atarlamı acaba

Olabilir belki burda 2 kısa dönem var. Ben inş müh diğer arkadaş jeoloji müh.
    Ama sakın gelmeyin inşaatla alakası yok. Birlikte çok az kişi var. Önceden 60 kişiymiş şimdi 35 kişi. Herkes 3 kişilik iş yapıyor.
    1 haftada bıktım. Acemilik çok rahattı. 1 ay acemilik yaptım 1 gün evi özlemedim.

ben 2 yıllık mezunum

• Kaldı 34 gün. Adrese gelecek belge vs. var mı arkadaşlar? Bilenler ve tecrübeliler cevaplarsa iyi olur. Ayrıca şu ptt kart olayı nedir? Adrese mi gelecek? Biz mi alacağız? Acemiliğe giderken yanımızda ne götürelim konusu da netleşmedi, herkes farklı bir şey söylüyor. Kafam sorularla dolu.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.