Şimdi Ara

360. Dönem(AĞUSTOS 2015) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları(Form Eklendi) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.955
Cevap
34
Favori
140.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle selamlar. Bende askerliğimi 355. Kısa dönem er olarak Yaptım. Bende hem yedek subayı hem de komandoyu işaretlemiştim askerlik Şubesi'nde. Yedek subay olamadım ama usta birliği olarak 1. Jandarma komando Tugay'ı çakırsöğüt/ Şırnak'a yolladılar beni. Sanırım komandoyu işaretlemenin bir sonucuydu bu .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • omer304 kullanıcısına yanıt
    öncelikle hayırlı olsun kardeşim

aynı işlemi bende yapıcam okulun hiç karışmamasını istiyorum bürokrasi vs. derken belki işlem yetişmez bile.

tecilin sebebi neydi ? lisans sonrası verilen 2 yıllık tecil mi yoksa enstitüye dilekçe vermiş miydin ?
  • Merhaba,
    Ben ağustos dönemi için işlemlerimi tamamladım ama e-devlet'te hiçbir şey görünmüyor sizde de öyle mi acaba? Kontrol edeniniz var mı? Gerçi 3 aydır kaçakmışım ama sorun olmaz dediler 130 lira civarı para cezası var dediler. E-devlette işlemleri tamamladığıma dair bir şeyler görünmesi gerekmiyor mu? Umarım bir sorun çıkmaz zaten yaş 25.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_exorcist -- 16 Mayıs 2015; 21:54:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teresteres

öncelikle hayırlı olsun kardeşim

aynı işlemi bende yapıcam okulun hiç karışmamasını istiyorum bürokrasi vs. derken belki işlem yetişmez bile.

tecilin sebebi neydi ? lisans sonrası verilen 2 yıllık tecil mi yoksa enstitüye dilekçe vermiş miydin ?

Teşekkürler, hepimiz için hayırlısı olsun.
    2 yıllık tecilimi lisans biter bitmez yaptırdım. 2 yıllık tecili doldurduktan sonra ise yüksek lisans eğitimime başladım. Yüksek lisansın 2. senesinde, tamamlamadan askere gitmeye karar verdim ve işlemlerimi daha önceki mesajımda belirttiğim şekilde tamamladım.
    Kolay gelsin şimdiden, selamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • E-Devlet şifremi bile almadım. Alan ya da giriş yapan var mı?
  • Evet trt duyurusuda geldi arkadaşlar beklediğimiz gibi 24 Temmuz da açıklanacak sonuclar. Kısa dönem istiyorum umarm 2. grup çıkmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: dragen

Evet trt duyurusuda geldi arkadaşlar beklediğimiz gibi 24 Temmuz da açıklanacak sonuclar. Kısa dönem istiyorum umarm 2. grup çıkmaz.

evet 2. grubun katılım tarihleri çok kötü, 1. grupta tam aksine çok iyi 3 ağustosta direkt teslim oluruz inşallah.
  • arkadaslar agustos icin tecili bozdurmustum ancak kasımda gitmek istiyorum şimdi bunu icin yeniden subeye gitsem yardımcı olurlarmı?
  • Dreamscape kullanıcısına yanıt
    Tekrar tecil yaptırıp, 31 mayıstan sonra kasım celbi için tecili bozdurabilirsiniz bildiğim kadarıyla ama bu işlere gerek kalmadan direk kasımda gitmek istiyorum diyebilir misiniz bilmiyorum.
  • Bu sene neden böyle oldu. 24 Temmuz'da açıklanacak da, keşke teslim tarihi 12 Ağustos falan olsaydı. Ben öyle bekliyordum. 1 Ağustos'ta Amerika'dan döneceğim. İki üç gün içinde direk askeriyeye teslim olmak koyacak. Ne zaman hazırlık yapacağım bilmiyorum. Umarım bana 2. grup çıkar. Keşke çıksa.
  • Adalet kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam inşallah ilk grup çıkar iş yeriylede Ağustos'ta gidiyorum diye konuştum Temmuz sonu gibi ayrılıcam dedim 2.grup çıkarsa yandık :) Ama tekrar iş yeriyle konuşacağım 24 Temmuz'a kadar beklemem gerektiğini söyleyeceğim ikinci gruba kalırsam Eylül ortasına kadar çalışırım hiç değilse :)

• Merhaba,
    kısa dönem 1. grup 2. grup neye göre belirleniyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_54_54

Merhaba,
    kısa dönem 1. grup 2. grup neye göre belirleniyor

Belirli bir kriteri yok tamamen şans işi zaten herşey otomatik bilgisayar ortamında yapılıyor diye biliyorum şans yani

• dragen kullanıcısına yanıt
    Ben bu hafta başvursam kısa dönem 1. grup çıkma ihtimalim yine de var öyle mi? çünkü 15 mayıstan sonraya kaldım.
  • quote:

Ben bu hafta başvursam kısa dönem 1. grup çıkma ihtimalim yine de var öyle mi? çünkü 15 mayıstan sonraya kaldım.

Evet var tabi ki. Başvurduğun tarih hangi gruba çıkacağını etkilemez. Mesela ben mart ayında başvurdum, benim de 2. gruba kalma ihtimalim var şans işi tamamen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragen -- 18 Mayıs 2015; 19:02:45 >
  • quote:

quote:

Evet var tabi ki. Başvurduğun tarih hangi gruba çıkacağını etkilemez. Mesela ben mart ayında başvurdum, benim de 2. gruba kalma ihtimalim var şans işi tamamen.

eyvallah
  • arkadaşlar ben devra kaybıyım tecilimi bozdugum anda askerim,bende ağustosta gidenlerle denk getireceğim,o zaman ağustosta gidenlerle mi gitmiş olacağım yoksa yine devre kaybı mı olucam
  • Ağustos'ta gidenlerin konusu geçen sene bu zamanlar mobilde 45 sayfa olmuş biz şuan 10 sayfadayız mobilde :) Ya bu foruma gelen giden fazla yok ya da askere gidenlerin sayısı ciddi olarak düştü :)

• quote:

Ağustos'ta gidenlerin konusu geçen sene bu zamanlar mobilde 45 sayfa olmuş biz şuan 10 sayfadayız mobilde :) Ya bu foruma gelen giden fazla yok ya da askere gidenlerin sayısı ciddi olarak düştü :)

Hocam Bedelli Askerlik'ten dolayı askere gidenlerin sayısı azalmış olabilir ;)

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.