Şimdi Ara

Park yeri takıntısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Park yeri takıntınız var mı ? Yada yerinizi kaybetmemek için acele edermisiniz ? Ben mesele genel olarak belirlediğim yerlere park ederim( Ev için konuşuyorum ). Evin park alanında 2-3 sevdiğim yer vardır sürekli oraları kullanmaya özen gösteririm. Bir komşumuz var ne zaman çıksam hemen yerime damlar Biraz önce sigara almak için büfeye indim toplasan 5-6 dk sürmüştür pat kapmış yine yerimi Park ettiğim yerinde öyle özel bir avantajı yok aslında ama sürekli pişti oluyoruz. Sizlerinde böyle takıntıları var mı merak ettim açıkcası :)

• Bizde yok hocam sizde bi gariplik var :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maleser babamda ve binadaki 3 komsuda var adamlar araba için resmen köşe kapmaca oynuyorlar uyuz oluyorum

• park yeri yüzünden evimi değiştirdim
  • Heryere koymam arabayı, mesela avm lerde filan gider en sona koyarım. Hafif sıkışık yere yine koymam, kendimden değil diğer arabayı koyacak kişi vurur eder diye. Öyle bir takıntım var.
  • Musbab kullanıcısına yanıt
    Bende de var o durum Ama bunun sebebi de var. Mahalleye zamanında at kafası belediye tarafından dikilen ağaçlar, baharla beraber yapış yapış, çok küçük tanelere sahip bir salgı üretiyor. Bu da olduğu gibi araba boyasına yapışıyor. Bu yüzden, aracımı ağaçlardan uzağa ve gölgeye park etmeye çalışıyorum.

Kışınsa aynı ağaçların üzerindeki kuşlar, aracımı bombalıyor resmen. Bu yüzden benim de mahallede belirli 3-4 yerim vardır, hep oralara park etmeye çalışırım. Ama olur da istediğim yere park edemediysem, sonra da orası boşaldıysa tekrar aşağı inip aracı oraya çekmekle uğraşmam.

• Park yeri önemli .

• Benimde, babamında belirli yeri var arabaları oraya park etmezsek uyuyamıyoruz. Bir tane kıl komşumuz var, yeterki benim çıktığımı görsün hemen vakit kaybetmesizin benim arabamı park ettiğim yere park ediyor. Arabamı başka yere park ediyorum, bu sefer eve gittiğimde camdan bakıyorum çıktı mı acaba hemen arabamı park edeyim diye o derece psikopata bağladım.

• her zaman riskli olmayan en rahat yere koyarım,koyarken de sıfıra sıfır yere asla girmem arkamdaki ve önümdekine cıkması icin yeterli yer bırakabiliyorsam öyle girerim
  • Valla belirli bir park yerini bırakın arabanın sığacağı boşluğu bulduğumda seviniyorum. Bazen 10 dakikalık yoldan gelip 10 dakika yer arıyorum. Yer beğenmemek bolluktan olsa gerek. Bu yüzden ilk fırsata evi değiştireceğim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evde kapalı garajım var bir sorun yaşamıyorum da hastanede klinik şeflerine ait bir otoparkımız var yetmiyor saat 9 dan biraz geç gelen dışarda kalıyor işe erken geliyorum sırf bu yüzden
  • Musbab kullanıcısına yanıt
    Bunu yaşayan tek ben değilmişim sevindim Park yeri önemli her yere bırakmam belli noktalar var ev yakınında oraları kapmak için elimden geleni yaparım. Hatta bu bayram akraba ziyaretlerini aceleye getirmiştim :D Takıntılıyım yapacak bir şey yok

• Park yeri önemli elbet ama, takıntı haline getirmemek lazım.
    Genelde dam ve ağaç altlarına park etmemek lazım, bir de güneşten korumak.
    Aracın boyasını bitiren şey gerçekten güneş ışığı.
  • Bende de vardı bu takıntı mesela mesleğin getirdiği bilgi sayesinde asla geri geri çıkacak şekilde park etmem.
    İşte uzun süre vakit geçirince sitede 4-5 tane park yeri kalıyor mecburen oralara koyuyorum
  • Lanet olsun evin çevresinde park yeri aramak için 40 dakika gezindiğimi bilirim.

Çok iğrenç şu olaydan nefret ediyorum artık.
  • Bende sitede hep ayni yere park etmeye calisiyorum. yerime sulanan olmuyorda bir tane 5.20i var bazen yan yana gelince sigdiramiyoruz bulundugumuz yere, bu yuzden 5.20i caprazima park ediyor. Yillardir aramizda bir anlasma olmamasina ragmen bu sekilde park ediyoruz.

• Bizim de sitenin otoparkı var sözde ama geç saatte gelirsen yer bulamıyorsun. Bir yerim var sürekli oraya koyarım, haftasonu çıktığımda özellikle adam gelip benim yerime giriyor, beyaz bir Tempra.
  • İçime sinmeyen yere koymam aracımı, bir de ara yerlerdeki arsadan bozma bile olmayan otoparklarda anahtar istiyorlar oralara araçta koymam anahtarda vermem.
  • Var hocam olmaz mı.
  • Bizim sitenin içinde benimde aracı sürekli parkettiğim 1,2 yer var .Oraları boş olduğu zaman mümkün mertebe oraya park ediyordum değilsede başka yere .
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.