Şimdi Ara

MWC 2015 : Dokunmatik ekranlı BlackBerry Leap resmiyet kazandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• MWC 2015 : Dokunmatik ekranlı BlackBerry Leap resmiyet kazandı

Passport ve Classic modelleri ile başarılı satışlar yapan ve akıllı telefon pazarında gelecek için ümit vaat eden BlackBerry, MWC 2015 fuarında tamamen dokunmatik ekrana sahip yeni bir akıllı telefon daha lanse etti.

BlackBerry Leap adındaki akıllı telefon 5 inçlik 720p bir ekrana sahip. Yazılım optimizasyonuna önem verdiği için en güncel yongasetlerine pek değinmeyen firma bu modelde de çift çekirdekli Snapdragon S4 Plus yongaseti kullanmış. Üretim teknolojileri biraz eski olsa da 2800mAh gücündeki batarya ile cihaz yoğun kullanımda 25 saati çıkarabiliyor. Bu da BlackBerry 10 işletim sistemindeki optimizasyonlar sayesinde oluyor.

Model 2GB RAM ve 16GB depolama kapasitesi ile destekleniyor. Modelin kalınlığı 9.5mm iken ağırlığı da 170gr. Arka kısımda 8MP çözünürlüğünde bir kamera yer alırken, ön tarafta VGA bir kamera mevcut.

Yazılım tarafında BB 10.3.1 güncellemesini de alan model bu sayede BlackBerry Assistant, Amazon Appstore, daha gelişmiş güvenlik seviyeleri ile birlikte geliyor. Donanımı ile BlackBerry Q10 ve Z10 modellerinden çok fazla ayrılmayan BlackBerry Leap, 279$ fiyat etiketi ile satışa sunulmuş durumda.

• hay tipine ...
  • z10 modelini alıp ekranı büyütmüşler sevdigim ve kullandıgım bi marka ama zorla batmak istiyorlar koy şuna güncek bir işlemci hiç yapamıyosan intel işlemci koy...

• 9.5 mm ince demişler :) Bildiğin çağ dışı tasarım olmus

• Vga ön kamera?

At çöpe gitsin.

Ayrıca 25 saat kime göre neye göre??

• Adam hayatında BlackBerry 10 kullanmamış gelmiş eski donanım diyor. Z10 bile s5 le kapışıyordu ki bunda işletim sistemi ile daha uyumlu bir donanım var neler yapar... z30 kullanıyorum 3g açık wifi açık saat 6 da çıkarıyorum şarjdan gece 1 e kadar elimden düşürmediğim halde batarya anca bitiyor. Ön kamera vga ya takılmış bir arkadaş bende 8 mp kameraya takıldım. BlackBerry maalesef şu kamera olayını çok yabana atıyor. Z10 unda z30 unda kamerası 8 mp ve ikisi de çekim kalitesi olarak kötü. Bu da aynıdır... ön kamera çok önemli değil de arka kamerayı insan biraz geliştirir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: malatyaspor

Adam hayatında BlackBerry 10 kullanmamış gelmiş eski donanım diyor. Z10 bile s5 le kapışıyordu ki bunda işletim sistemi ile daha uyumlu bir donanım var neler yapar... z30 kullanıyorum 3g açık wifi açık saat 6 da çıkarıyorum şarjdan gece 1 e kadar elimden düşürmediğim halde batarya anca bitiyor. Ön kamera vga ya takılmış bir arkadaş bende 8 mp kameraya takıldım. BlackBerry maalesef şu kamera olayını çok yabana atıyor. Z10 unda z30 unda kamerası 8 mp ve ikisi de çekim kalitesi olarak kötü. Bu da aynıdır... ön kamera çok önemli değil de arka kamerayı insan biraz geliştirir...

Ah bile Z30 bulsam sıfır,temiz varya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pablo Escobar

quote:

Orijinalden alıntı: malatyaspor

Adam hayatında BlackBerry 10 kullanmamış gelmiş eski donanım diyor. Z10 bile s5 le kapışıyordu ki bunda işletim sistemi ile daha uyumlu bir donanım var neler yapar... z30 kullanıyorum 3g açık wifi açık saat 6 da çıkarıyorum şarjdan gece 1 e kadar elimden düşürmediğim halde batarya anca bitiyor. Ön kamera vga ya takılmış bir arkadaş bende 8 mp kameraya takıldım. BlackBerry maalesef şu kamera olayını çok yabana atıyor. Z10 unda z30 unda kamerası 8 mp ve ikisi de çekim kalitesi olarak kötü. Bu da aynıdır... ön kamera çok önemli değil de arka kamerayı insan biraz geliştirir...

Ah bile Z30 bulsam sıfır,temiz varya.

Var, gittigidiyorda 2 yıl garantili sıfır 1099 tl artı 100 tl de wordkart kampanyası var

• Blackberry den anlamayan adamlar gelmiş burda yorum yapıyor. Yok kalınmış yok ön kamera vga falan. Telefon zaten ucuz olması için yapılmış. Bu fiyat segmentinde gayet güzel ürün. Şahsi kanaatim klavyesiz blackberry kullanmam ama tam dokunmatik sevenlere yönelik gayet mütevazi ve alınabilir bir telefon. Tasarım fena değil ve arka kapak elden kaymayı önlemek adına yumuşak dokulu yapılmış. Ben sevdim.
  • Şu donanımhaberde ne kadar boş beleş insan var yahu , bb os10 kullanmadan yorum yapıyorlar. Bu telefon yoğun çalışan iş adamları için yapılmış bu adamlar oturup oyun oynamayacak ve öz çekim yapmayacaklar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanan var mı hala bunu
  • Blackberry z10 kullandım. Bence çok güzel telefondu fakat şarjı az gidiyor ve ekran boyutu küçük diye sattım. Üst segment bir telefon bekliyordum açıkçası almak için. z30 alıcam galiba. Blackberry os 10 mükemmel bir işletim sistemi. Android ve ios kullanmış biri olarak Android sorunlu bence. Ios çok stabil ve güzel ama os 10 çok farklı bir deneyim. Uygulama bakımındanda Amazon app geldiğinden beri pek bir eksiği kalmadı. Şu kamera olayını düzeltseler harika olacak. Leap güzel bir model bence ama ekranın altında üstünde kasa çok geniş. kamerasını iyi yapsalar, şu kasayıda inceltseler ben şahsen kaçırılmayacak cihaz diye düşünüyorum. z30 veya Leap. Bunlardan birini alacam ama bakalım hala düşünme aşamasındayım.
  • Olması gerekenden pahalı olmasaydı satardı. Bu hali ile Lumia 830 çok daha iyi bir alternatif.

• Front camera

2 megapixel fixed-focus camera
    720p HD video recording
    3x digital zoom
  • Çok tipsiz olmuş. Z30 daha şekil duruyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tasarımı yapamamışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: zdniz

z10 modelini alıp ekranı büyütmüşler sevdigim ve kullandıgım bi marka ama zorla batmak istiyorlar koy şuna güncek bir işlemci hiç yapamıyosan intel işlemci koy...

BB OS 10 gayet iyi çalışıyor zaten.

Oyun konsolu değil bu.
  • Android alıp bellek temizlemeye, antivirüs kurmaya razı olmaya devam eden etsin yani.
  • 25 saat çokmuş gibi oraya koymuşlar bir de
  • umut_baris kullanıcısına yanıt
    Son güncelleme ile iyice yavaşladı cihaz bende eski sürümüne döndüm z10 kullanıyorum. Oyun konsulu demişşin ama ASUS markasıda oyun konsolu intel işlemçi kullanıyor veya tapletler. S400 işlemci koyuyor içerisine 8 mp kamera bunu satmaya kalkıyor...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.