Şimdi Ara

5G ile kablosuz hız sınırları zorlanıyor saniyede 1GB veri transferi video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
1.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mobil Dünya Kongresindeki gelişmeleri aktarmaya devam ediyoruz. 5G'nin ön gösteriminin yapıldığı alanda 5G nedir, ne işimize yarayacak ve ne zaman gelecek sorularına cevap aldık.

• Saniyede 1700 mb gibi okuma-yazma hızı olan ssd'ler şu an bir Şahin fiyatına satılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu depolamayada bir el atsinlar. Daha 16 yi 32gb ti asamadik

• teknolojiyi üretmeden ucuza satınalmak imkansız

• Operatorlerin verdigi 2 gb lik net paketi 2 saniyede biter yani.

• Bizde daha 300kb ile 20 saatte oyun indirelim

• İstanbul sancaktepe'de oturuyorum, fiber bağlatmak istedim eve, buraya da o hizmetleri yokmuş, 500t ile tuzla piyade okuluna giderken otobüste spotify'dan müzik dinliyeyim dedim, müzik takılarak ilerliyor. Demek istediğim o ki bunlar bizim için masal arkadaşlar. Maalesef son yıllarda ülkemizde her alanda bir çökmüşlük bir boş vermişlik var.(Hangi firma veya sağlayıcı olursa olsun) İnşallah düzelir demekten başka bir şey gelmiyor insanın elinden.

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Operatorlerin verdigi 2 gb lik net paketi 2 saniyede biter yani.

Tam olarak öyle değil hesap şu şekilde
    1 gbit = 1024 mbit
    1024x1024=1048576
    1048576/8=131072 yani saniyede 131 MB lık bir doyayı 1 saniye indirirsin demek.
  • Hep aynı şeyleri yazıyor gibiyim hatta yazıyorum.Rekabet gelmediği sürece bizim bu memlekete isterlerse 7G çıksın .

Bizim tartışacağımız yegane konular belli adil kota düşük upload yüksek geçikme fahiş fiyat .
  • Speed-Step kullanıcısına yanıt
    2023 te gelirmi memleketimize 5g

• Tekno moomce kullanıcısına yanıt
    Yazdiklarina imzami atarim forumdas.

• Daha evlerde 25 mb/s zar zor bulunuyor.

10 yılı var daha Türkiye için. Gelirsede aylık 500-600 TL ye sunarlar artık.

• 2030'da o teknoloji geldiğinde o verileri indirdiği gibi yazabilecek depolama birimleride alınabilir olur inşAllah.
  • Güzel video elinize sağlık.

Ama her videoda "hoş çakalın"ı tamamlamadan bitiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hunnkaar

2023 te gelirmi memleketimize 5g

Gelmez mii 2048 bile gelir:)

• Daha 4g yok ne 5g si

• FightForBeer kullanıcısına yanıt
    1gbps için doğru ama 5G için videoda 7Gbps hızdan bahsediliyor. buda ortalama saniyede 1GB eder.
  • hunnkaar kullanıcısına yanıt
    2023 de 4G gelirse öpte başına koy tabi 4GB kotayla ne işimize yarayacaksa o da ayrı konu
  • 10 yıl sonra buraya gelir

• gidip şu adamlarla konuşalım. 4g olayına girip masraf etmesinler. bant genişliğini artırıp istasyon sayısını artırsınlar. tarife fiyatlarını düşürüp şimdikinin 3/1 oranına düşürsünlee. 42 mpbs 3G ile 5 yıl daha giderim ben şikayet etmeden.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.