Şimdi Ara

Civic Type-R Nürburgring Rekorunu Kırdı 7:50.63

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önce Seat Leon ve hemen sonrasında Megane RS 275'e ait olan Nürburgring rekoru Civic Type-R tarafından kırıldı. Önceki rekor Megane'ın 7'54"36 lük derecesiydi. Böylelikle Honda rekoru yaklaşık 3.5 saniye geliştirmiş oldu.

Daha da japonlara turbo lafı etmezler heralde.

https://www.youtube.com/watch?v=1lXGmjt1FtQ

• Honda resmen çocukları pistten alalım demiş.
  • Hot hatchler kenara çekilsin. Typer bomba geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • decapita D kullanıcısına yanıt
    Öyle bir cümle oluşturmuşsun ki, okuyan da her honda ya da japon aracı alan piste çıkıp, dip gaz basıyor zannedecek. Araba alan insanlara lazım olan günlük şehir içi kullanımda atiklik, yüksek çekiş ve bunu motoru bağırtmadan, tüketimi uçurmadan yapabilmek. Ve evet bu durumda; yıl olmuş 2015, turbosuz benzinliler artık gerçekten isteneni veremiyor. Japon ya da değil fark etmez, bu çağda turbo faydalı ve aranan bir şey.
  • Bugün kaçıncı honda civic type-r rekor kırdı konusu oldu sayamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: dörtçeker

Honda resmen çocukları pistten alalım demiş.

Ne alakası var çocukları pistden almakla renault bu rekoru 2009 kasası ile ile kırdı, güncel kasa seneye yolda bakalım ne olacak.

Hondayı bende çok severim gerek F1 döneminde , pistlere renk katan takımlardan biriydi ancak orada bile Bar-Honda , Renault kiyaslamasi yapacak olursak fark ortada, F1 den çekilen honda, kaldi ki su anda yeniden katilacakar ancak deneme sürüşleri tam bir rezalet, isterseniz link atabilirim.

Dolayısı ile yorum yaparken altı dolu yazalım. Baştan söylediğim gibi hiçbir takımın fanatiği değilim.

Saygılar.

• yalnız tur süresini tamamlamaya yakın video değişiyor, farkeden oldu mu? başka bir çekimi eklemişler sona
  • Cahillik başa bela, on oldu heralde type-r konusu. Hayır bari biraz okuyun, rekorun kimde olduğunu teyit edin öyle açın konuyu.

• Maju mu kaju mu bi eleman vardı honda f1 antrenmanlarında geride diye honda turbo motor yapamıyor ben dize demiştim bakın haklıyım diye bas bas bağırıyordu nerede bu eleman :-)

• Ne kadar da gülünç :) Megane RS rekorunu kırmak içinn 6 aydır pistte gece gündüz çalışıldı, ve rekor kırıldı diye yayınlanan video bile meçhul eklemeler ve muammalarla dolu, insanlar da burada tutturmuş type-r rekor kırdı havası atıyorlar :D Bu gelen rekor , megane rs'i geçmek için aylardır çalışılmış gerçeğinin yanında, japonyadan özel pilotlar getirme, daha iyi yol tutuş için son 6 ayda en az 2-3 kere süspansyon sistemini yenileme ve motora eklemeler yapma gerçeğini değiştirir mi? ya da bu ayıpları gizler mi :)

Her neyse, rekor kağıt üzerinde kalacak, pistteki başarısızlık silinmeyecek bu işin pirinin Renault SPORT olduğunu değiştirmeyecektir. MEGANE RS'in de honda civic type-r'dan 2 gömlek üstün bir otomobil olduğunu profesyonel değerlendirmeler zaten söylüyor. Yıllar sonra kağıt üzerindeki tek başarısını yeni bir gezegen keşfedilmesi gibi heyecanla yayınlayan arkadaşları ibretle izliyorum

• Megane a bırakmamışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaVu!

Ne kadar da gülünç :) Megane RS rekorunu kırmak içinn 6 aydır pistte gece gündüz çalışıldı, ve rekor kırıldı diye yayınlanan video bile meçhul eklemeler ve muammalarla dolu, insanlar da burada tutturmuş type-r rekor kırdı havası atıyorlar :D Bu gelen rekor , megane rs'i geçmek için aylardır çalışılmış gerçeğinin yanında, japonyadan özel pilotlar getirme, daha iyi yol tutuş için son 6 ayda en az 2-3 kere süspansyon sistemini yenileme ve motora eklemeler yapma gerçeğini değiştirir mi? ya da bu ayıpları gizler mi :)

Her neyse, rekor kağıt üzerinde kalacak, pistteki başarısızlık silinmeyecek bu işin pirinin Renault SPORT olduğunu değiştirmeyecektir. MEGANE RS'in de honda civic type-r'dan 2 gömlek üstün bir otomobil olduğunu profesyonel değerlendirmeler zaten söylüyor. Yıllar sonra kağıt üzerindeki tek başarısını yeni bir gezegen keşfedilmesi gibi heyecanla yayınlayan arkadaşları ibretle izliyorum

İsterse 10 yılda hazırlanır bunda yanlış olan bir şey yok ki. Ayrıca sorunların düzeltilmesi, daha iyi parça kullanılmasının neresi ayıp ? Rekoru kırmaları sizi baya rahatsız etmiş sanırım. Pisteki başarısızlık demişsiniz hangi başarısızlık ? Denemelerde başarısız olması kadar doğal bir şey yoktur. Megane RS 1 günde mi hazırlandı ?

Bu kadar kuyruk acısı olmaz bir insanda. VW'ciler bile tebrik edip saygı duyuyorlar sizin gibilere ne oluyor anlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaVu!

Ne kadar da gülünç :) Megane RS rekorunu kırmak içinn 6 aydır pistte gece gündüz çalışıldı, ve rekor kırıldı diye yayınlanan video bile meçhul eklemeler ve muammalarla dolu, insanlar da burada tutturmuş type-r rekor kırdı havası atıyorlar :D Bu gelen rekor , megane rs'i geçmek için aylardır çalışılmış gerçeğinin yanında, japonyadan özel pilotlar getirme, daha iyi yol tutuş için son 6 ayda en az 2-3 kere süspansyon sistemini yenileme ve motora eklemeler yapma gerçeğini değiştirir mi? ya da bu ayıpları gizler mi :)

Megane RS icin hic calisilmadi ya da ne kadar calisildi? Yani araba dizayn ediliyor gece gunduz de calisilir 6 ayda calisilir 1 yilda calisir. Suspansiyon da degisir, motorda degisir. Bunda bir sorun yokki. Araba gelistirmek kagit uzerinde bir gece de yapilabilen bir sey degil zaten. Megane RS`in de oyle olmadigina emin olabilirsiniz.

• Japon denmesi bile birilerine batıyor anlaşılan. He canım megane RS zaten bir günde imal edildi o rekor kırıldı değil mi? Haticeye değil neticeye bakalım.

• dörtçeker kullanıcısına yanıt
    Hep yanlış anlıyorsunuz :) Megane rs 2004'den beri bu sınıfta turbo gelişimi yapıyor civic type-r fn2 201 hp atmosferik güce sahipken , megane 2 hb rs versiyonu 2.0 220 beygir turbo destekledi. 2008'den beri söylüyorum, o gün atmosferik candır turbonun yararı yok çığırtkanlığı yapanlara ; ''bakın honda bugün atmosferik yapıyorsa turbo motorlara yabancı oluşudur'' dedim, inanmadılar, bu hondanın tercihidfir dediler, yaklaşık 5-6 sene sonra honda da turbo motorlara geçince neredeyse ağlamaklı hale geldiler. Seat leon cupra ve megane rs bu rekorları kırdığında kimse bu kadar yaygara koparmadı, bu honda fanboylarının başarıya aç olmasının bir tesiri. Yani bu rekoru kırmak için en büyük harcamayı yapmış firma hondadır ve tekrar ekliyorum 7.58 dakikadaki copy-pastenin de izahı yok.. inanıyorum ki bu durumu diğer firmalar araştırıyorlar :)
  • Megane 4 rs gelince ne olacak bakalım.Renault sport harıl harıl çalışıyodur şimdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir Honda Kullanicisi olarak Rekor henuz teyit edilmis degil bir kere...

Seri uretime gecer,tut atar bilirkisi huzurun da,o zaman eyvallah...

Ama 2009 yilin da Megane Rs'in kirdigi rekoru 6 sene sonra Type'R kirabilir,kiracaktir da..Bunda Vaaaaay,Offfff diyecek bir durum goremiyorum...Her sene teknoloji gelisiyor kirsin rekoru bir zahmet...

Yeni Megane Rs'de cikana kadar Honda ekmegini yer diye dusunuyorum...

Renault Sport gercekten basarili isler yapiyor...Honda'ya birakmaz bu isleri bence..

Sezarin Hakki Sezara...

• Bugün biri kırar yarın başkası burda Fun boyluk yapmanızdan kimse yarar sağlamıyor ki . Helal olsun adamlara çalışmışlar kırmışlar eğere Ncap gibi testlerde de başarılı olursa gerçekten kutlamak lazım . Bu kadar heyecana kapılmayın .
  • Bu rekor henüz teyit edilmiş değil ancak eminim ki honda kıracak bu rekoru rahatlıkla, fakat bu tür hothatclerde reno sport tartışmasız lider benim için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.