Şimdi Ara

MWC 2015 : 'En güvenli telefon' Blackphone 2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• MWC 2015 : 'En güvenli telefon' Blackphone 2

Mobil platformlarda güvenlik oldukça önemli bir hale gelmeye başlıyor. Özellikle ödeme sistemlerinin mobil platformlara taşıması ve kişiler verilerimizin bir çoğunu akıllı telefonlarımızda barındırmamız güvenlik açısından büyük bir risk yaratıyor. Samsung da yeni modellerinde ekstra güvenlik yazılımına yer verildiğini görmüştük. Silent Circle ise güvenlik konusunu bir adım daha ileri götüreceğini iddia ettiği Blackphone 2 modelini tanıttı.

Android tabanlı PrivateOS 1.1 işletim sistemi ile çalışan model Spaces UI adı verilen arayüzü kullanıyor. Blackphone 2 uygulamaları çalıştırmak için sanal bir sistem daha yaratıyor ve uygulamalar bu sanal sistemler üzerinde çalıştırılıyor. Bu şekilde bir uygulamaya iki kez giriş yapmak bile mümkün hale geliyor. Ayrıca telefonda kişisel verileriniz için özel şifrelenmiş bir alan da bulunuyor. "Sessiz boşluk" adı verilen bu alanda özel bilgilerinizi, e-postalarınızı ve erişilmesini istemediğiniz verileri saklayabiliyorsunuz.

Ayrıca cihazda Sessiz arama, Sessiz sms gibi özellikler bulunuyor. Bu özellikler kullanılarak arama yapıldığında veya sms atıldığında şifrelenerek dışarıdan erişilmesi engelleniyor. Bunun dışında Blackphone 2 yalnızca güvenli yazılımların olduğu ve diğer cihazların kullanamadığı güvenli bir uygulama marketini de barındırıyor.

Teknik özelliklere bakacak olursak Blackphone 2 5.5 inç ekrana, Full HD çözünürlükte ve Gorilla Glass 3 ile korunan bir panele sahip. 64 Bit sekiz çekirdekli Qualcomm çipsete sahip cihazın hangi çipseti kullandığı tam olarak belirtilmiyor. 3 GB sistem belleği bulunan Blackphone 2 microSDXC ile arttırılabilir hafızaya destek veriyor. Blackphone 2'nin fiyatı ise 649 dolar olarak açıklandı.

• kaspersky'nin bi iddiası vardı dünya çapında sim kart üreten bi firma ürettiği kartlarda backdoor bırakıp kodları amerikaya sattığı şeklinde eğer bu doğruysa bu telefonun son kullanıcı için amatör hackerlardan koruma harici hiç bi anlamı yok

• Android ve güvenlik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Firmaya göre güvenli olabilir sanal alemde hiçbir şekilde güvenlik yok.

• Androidde bi oyun kursan yyasal olarak klavye bilgileri talep ediyo zaten mail ve sosyal ag sifrelerinide aliyo. Nasil koruyabilirki hersey yasal

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Android ve güvenlik

İosu da gördük googleye bi fappening yaz bakayim

• quote:

Orijinalden alıntı: ardabeyim

kaspersky'nin bi iddiası vardı dünya çapında sim kart üreten bi firma ürettiği kartlarda backdoor bırakıp kodları amerikaya sattığı şeklinde eğer bu doğruysa bu telefonun son kullanıcı için amatör hackerlardan koruma harici hiç bi anlamı yok

Kaspersky değil.Edward Snowden açıkladı o gerçeği

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan78689

quote:

Android ve güvenlik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sercandk -- 3 Mart 2015; 16:47:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan78689

quote:

Android ve güvenlik

MWC 2015 : 'En güvenli telefon' Blackphone 2

• Android'in Ios'tan daha güvenli bir işletim sistemi olduğunu söylemek abesle iştigalden başka bir şey değildir. Dolayısıyla istisnalar kaideyi bozmaz. Araştırma yapın, bununla ilgili bir hayli makalelere rastlayacaksınız zaten.

• hepsi sonuçta işletim sistemi yeter ki güvenlik açığını bulmak isteyen hackerlar olsun...iosmuş androismiş hikaye....sonuçta insanoğlu yapıyor bu sistemleri...
  • Ben gerçek anlamda bir güvenlik verebileceğini düşünmüyorum

• bütün izinleri kapatıp güvenliği kasmıştır işletim sistemi
  • Fappening olayı IOS işletim sisteminin değil, Icloud bulut servisinin hacklenmesi. Sen gidip çıplak fotoğraflarını web sunucusuna yüklersen riski zaten baştan almışsın demektir, internetteki hiçbirşey güvende değil.
    Buna tüm cloud hizmetleri dahil. Ünlülerin hepsi apple kullandığı için saldırı iclouda yapıldı. Bu arada en güvenli akıllı telefonlar blackberryler diye biliyorum.
  • Blackberry boşuna batırılmadı.

BB OS 10 kararlılığıyla gayet tatmin ediyor.

Yakında bir tane almayı düşünüyorum açıkçası.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.