Şimdi Ara

Upload hızlarımız bu ay içinde artması lazım (artmadı) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
382
Cevap
2
Favori
16.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu cevabı neden yazdın anlayamadım açıkçası o açıklamayı biliyorum vede kendi yazdığımı yine az yukarda düzeltmiştim.

24 mbps hızı dsl üzerinden alanlar 1 mbps upload vdsl2 üzerinden alanlar 2 mbps upload hızı alıyor örnek ben..

Upload hızlarımız bu ay içinde artması lazım (artmadı)
  • tarifeler de değişecek demişti bakan
  • ghostweb kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım firmaların neden adil kullanım koyduklarını öğren önce sen.Gece gece seninle uğraşamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki sebebi var aslında. En önemlisi altyapı yetersiz. İkincisi de ortak kullanımı azaltmak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ghostweb kullanıcısına yanıt
    Cep telefonunda kullanmak için limitsiz almak mantıklı mı sence? Evde wifi, işyerinde wifi, cafede restoranda wifi..
    Benim kastım evde sabit bağlantıların yerine geçebilecek 4G bağlantıları olursa işler değişir. Benim kastım bu yani, 4G modemler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archelot

Arkadaşım sen interneti sadece Facebook'a girmek için kullanıyor olabilirsin ama bu işten ekmek yiyebilecek durumda olup altyapı eksikliğinden dolayı istediklerini gerçekleştiremeyen bir dolu insan var.

Youtube'dan aylık 10.000 TL gelir elde edebilen insanlar an itibariyle zaten var. Buna benzer farklı birsürü proje geliştirilebilir.

- yok vermesin bence....
    - sonra onada adil kullanım kotası çıkar..
    - güvenlik kameraları kotayı doldurur, önemli olan hiç bir güvenlik sistemi veri aktaramaz...
    - internetin eğlence kısmını zaten linç ediyorlar, adil kullanım kotası diye
    - birde işe yarayan, iş kısmını linç etmesinler.....
    istemiyorum, upload hızı falan vermeyin sakın...
    aman ha
    sonra onada para istersiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Cep telefonunda kullanmak için limitsiz almak mantıklı mı sence? Evde wifi, işyerinde wifi, cafede restoranda wifi..
    Benim kastım evde sabit bağlantıların yerine geçebilecek 4G bağlantıları olursa işler değişir. Benim kastım bu yani, 4G modemler

- turkcell de 50 - 70 lira arası bir fiyata 50 gb adil kullanım kotalı bir paket verse, onu kullanırım...
    herkesde onu kullanır, böylece hem eve hem işe ttnet almaktan kurtuluruz...
    akşam giderken 3g modemi eve götürürüz olur biter....
    dediğim fiyat olursa ttnet ile arada fiyat farkıda kalmaz zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onderak -- 14 Mart 2015; 10:17:02 >
  • ehehe bana mı anlatıyorsun ben sadece şunu söyleyim 4gden hiç bir şey beklemeyin.
  • 4G - 50 GB kota - 50 - 60 TL gibi bir fiyat. 4G'de en yüksek kota 20 - 25 GB'tan ileri gitmez o da en iyi ihtimalle 3 - 4 yıla olur. AKN sonrası hız ise hiçbir şekilde 1 Mbps'den yukarı çıkmaz, 1 Mbps'de en iyi ihtimal. Fiyatlar da yeterince el yakıcı olacaktır. 4G'nin TTNet'e zarar vermesine izin verilmez ve sabit internetin yerine geçmesi çok zor henüz AB'de bile 4G sabit internetin önüne geçemedi.
  • TTNET dediki upload yükselticekmiş bizde geldik (!) Siz önce şu AKK saçmalığını, fiber 16MB/sn diyip 8MB/sn veya 6MB/sn vermeyi veya en kötüsü 8MB/sn verip sebepsiz yere 1MB/sn düşürmeyi açıklayın sonra videoları ben upload ederim sıkıntı etmeyin siz !
  • tekil olarak ttnet ile sorun yaşayanların böyle saçmasapan yorumlarına hastayım...

bu haber adsl kullananlar için değil zaten, bir zahmet çıkın dışarı.
  • onderak kullanıcısına yanıt
    İlla aradan çıkacaksınız sen almazsın bize lazım bilader.
  • Bir de sadece adsl abonelerine yapıyorlarmış. Max 3 mbit sınırsız upload, yaptık işte
  • 2x100mb müşterisi olarak bekliyorum
  • TTnet MH'lerinde çalışan arkadaşımdan öğrendiğim kadarıyla uploadlar sınırlı gelicek, tahminimce max 10Mbps yani tekrar sınırlıdayız download'a karşın eşit gelmiyecek.

AKK kalkar ki ne zaman TTnet yatırım yaparsa =) ha artarsa mesela en düşük 100gb en yüksek 300gb ne güzel olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tevez51

TTnet MH'lerinde çalışan arkadaşımdan öğrendiğim kadarıyla uploadlar sınırlı gelicek, tahminimce max 10Mbps yani tekrar sınırlıdayız download'a karşın eşit gelmiyecek.

daha önce de dediğim gibi...

quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

bazı insanlar ne kadar saf arkadaş ya... haberde "sınır kalkıyor" yazıyor diye hemen upload hızları sınırsız olacak sanıyor millet... ortada 2mbit gibi bir sınır varmış demekki daha önceden, kalkan tek şey o. o sınır kalkıyor diye upload'lar sınırsız olacak demek değil bu. 2mbit'in yukarısında verilebilir artık demek. 4 verir 6 verir vs. anca o kadar.
  • Adsl Alt yapısında zaten üst sınırlarında upload hızı verilmektedir. Kimse fazlasını beklemesin :) VDSL ve Fiberde 2 Mbit olan upload hızları tahminimce superonline upload hızına denkleştirilir. Yani 5 Mbit olur oda en fazla, Haa.. bu arada inşAllah kota mota gelmez, yoksa vay halimize :)
  • Ne olacagi belli. Upload i SO gibi kotaya dahil edecekler. 2yi 5 yaparlar. Kotaniz sadece download dan degil upload dan da etkilenmeye baslar. Ve mujdeeee. Kotaniz daha cabuk dolacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

Ne olacagi belli. Upload i SO gibi kotaya dahil edecekler. 2yi 5 yaparlar. Kotaniz sadece download dan degil upload dan da etkilenmeye baslar. Ve mujdeeee. Kotaniz daha cabuk dolacak.

kota daha çabuk falan dolmayacak, dl ile ul kotaları birbirinden ayrı şeyler SOL'de. zaten torrentte paylaşım vs. yapmadığınız sürece upload kotasını doldurmak o kadar kolay değil. maksat bantgenişliği artsın internetin genel kullanımı rahatlasın.
  • olan yine bize olacak desenize. adamlar vermesi gereken hizmetleri bile gram gram veriyor. yazık.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.