Şimdi Ara

Upload hızlarımız bu ay içinde artması lazım (artmadı) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
382
Cevap
2
Favori
16.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eskiden 64kbps kablo internet kullanırken minik bir modem ayar değişikliği ile hızımızı sınırsız yapardık. Yani teknoloji ne kadara izin verirse o kadar hızla indirip yüklerdik dosyaları. Upload için hızların yükseltileceğinden değil, limitin kaldırılacağından bahsediliyor. Dikkatinizi çekerim. Belki gelecekte internet paketleri sadece download hızlarına göre satılırlar. Upload hızları sınırsız olur.
  • bu haber zaten adsl kullanıcıları için değil hipernet ve fibernet için.
  • hipernet dediğin de bakır kablo kullanmıyomu ? vdsl yani?
  • kickboxer_18 kullanıcısına yanıt
    evet ama sinyali farklı birde heryerde yok santral ile alakalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

işin içinde bakır kabla varsa pek bi anlamı yok :(
  • Su an 380mbit daha kac olur acep

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kickboxer_18

quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

işin içinde bakır kabla varsa pek bi anlamı yok :(

konu hakkında 0 bilgi sahibi olup böyle lüzumsuz yorumlar yapmayınız lütfen...

ttnet'in kullandığı vdsl2 profili ile 100/50 mbit hız almak mümkün. ping vs. hız olarak da fiberden pek bir farkı yok. adsl ile kıyaslamayın. düz mantık bakır kablo deyip geçmek için kara cahil olmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiesTorN -- 5 Mart 2015; 11:58:54 >
  • TiesTorN kullanıcısına yanıt
    Bakır ve en az 20 yıllık alt yapı ile (benim bildiğim. Daha eskidir muhtemelen) 52Mbps/19 Mbps destekliyor hat. Fiberden tek ve önemli bir farkı Turbo kullanamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Bakır ve en az 20 yıllık alt yapı ile (benim bildiğim. Daha eskidir muhtemelen) 52Mbps/19 Mbps destekliyor hat. Fiberden tek ve önemli bir farkı Turbo kullanamıyorum

benim vdsl2 hattım 116/41 destekliyor, şansına küs...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

sokaktaki kablolar 20 senelik değildir.
    evinizdeki kablolar 20 senelik olabilir ama.

türktelekom çoğu yere fiber çekmese bile boru çekiyor.çünkü belediyeler kazı için izin vermiyor.
    çanakkalede tüm sokaklar yenilenirken telekomda gelip boru döşedi.

benim hattımda 39mbit dl / 20mbit ul destekliyor. 24/2 kullanıyorum.
    uploadı 10mbit e çıkarsalar çok iyi olacak.

akn de 150gb-200gb olsa yeterli olur.

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    Bizim bölgede son 20 yılda tek çivi çakılmadı, bunu söyleyen müdür. 52Mbps olduğundan da tam emin değilim ama fazlası varsa bile pek bir şey olmaz.

• Dışardan yerin altından geçen bakır kablolar 30 yıllık bile olabilir. Çünkü telefon hizmeti bu bakır kablo üzerinden veriliyordu, interneti de aynı kablo üzerinden veriyorlar. Tabii bakır kablolar eğer 5 - 10 Mbps destekliyorsa neden 10 yıl önce biz 256 kullanıyorduk, yani bir yenileme yapıldı. Ya da santrallere kadar fiber çekildi, aksi halde 10 yıl önce 256'yı zor destekleyen hat şimdi 5 Mbps alıyorsa mahalle bazlı olmasa da bişeyler yapılmıştır. Bizim burada ki bakır kablolar artık renklerini filan kaybetmiş paslı çamurlu tuhaf bir halde.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    hızın sadece kablolardan olduğunu sanıyorsunuz galiba eskiden bantgenişliği ve teknolojinin imkanıyla 256 veriyorlardı.
  • ghostweb kullanıcısına yanıt
    Tabii ki sadece kablolardan ibaret değil işin içinde sunucu, yurtdışı - yurt içi çıkışları gibi etkenlerde var. Ama kablolar kötü olduğu için biz bunların ne kadar iyi olduğunu bilemiyoruz. Bunca yıldır ADSL kullanıcısıyım bir kere bile pingimin 15'te aşağı görmedim. Ama iyi bir kablo ile bu ping'in 1'lere kadar düştüğünü biliyorum. Yani sağlıklı bir internet için hepsinin iyi olması lazım.
  • kabloda kullanılan frekans aralığı vs önemli, olay sadece sunucu yurtdışı çıkışı vs. gibi yüzeysel değil. biraz daha teknik bilgi edinmenizi öneririm...
  • akk bu dakikadan sonra kalkmaz en fazla "sus payı" adı altında adsl kullanıcıları için 50 gb sınır 100 gb çekilir.Bir 5 yıl dahada öyle gider
    Adsl kullanıcıları upload konusunda hiç umutlanmasınlar dsl için konusuyorum bir gıdım yukarıya oynama bile zaten çok kötü olan alt yapıyı felç eder anlık kopmalar sitelerde erişimlerde problemler vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PARS BİLİŞİM

dsl için konusuyorum bir gıdım yukarıya oynama bile zaten çok kötü olan alt yapıyı felç eder anlık kopmalar sitelerde erişimlerde problemler vs.

dsl için konuşamazsın sadece adsl için konuşabilirsin...
  • Sizde durum nedir bilmiyorum arkadaşlar benim saat 09 itibari ile upload hızım 1.98 mb olmuş. 0650 kB idi :) herhangi talebim olmadı :) hızım 16mb den 24'e çıkmış :) eskiden hattımın kaldırdığı 27 mb idi oda 100 mb upload ise 50 mb olmuş.. Yer İstanbul Bahçelievler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • seyrusefer kullanıcısına yanıt
    Modeme bakın hattınızı vdslle almışlardır tarifenizde fibernet.
  • emo5313 kullanıcısına yanıt
    @emo5313 zaten vdsl idi. Ama dediğim gibi hat kopması olur diye vermiyorlardı 24 mb. Ki 27 mb hattımın kaldırdığı hiç olmasına rağmen. Şimdi verilmiş. Limitlere bakınca onlar 100 mb olmuş. Eskiden bu yoktu.. Alt yapı hızlandırılmış. Belki geneldir diye düşündüm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.