Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ M4 AQUA | ANA KONU | ★ (274. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.884
Cevap
57
Favori
266.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Admalbs

Arkadaşlar merhaba bu telefonu biraz araştırdım forumuda biraz okudum ve telefonu alıp almamakta kararsızım. Şuan gittigidiyorda 750-800 civari fiyata satılıyor. Ben telefonda oyun oynamam sosyal medyada çok takılırım ve kamera önemli benim için.. Bunları yaparken tabiki telefonun takılmaması ve kasmamasını isterim. Şuan motorola moto g kullanıyorum 2 seneyi devircem neredeyse :) ne diyorsunuz almalımıyım?

Alma kesinlikle 2015 çıkışlı bir cihaz o zamanin şartlarına bile özellikleri yetersizken 2016 için hic yeterli degil özellikle 8 gb hafiza.Kamerasi da çekene kadar ilallah ettirecek kadar yavaş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu hafta içinde 6.0.1 güncellemesi alacağı söyleniyor onda sonra alsan daha iyi olur kullanıcı yorumlarına göre degerlendirme yaparsın ama şuan için sosyal medya programlarında herhangibi takılma olmuyor şarj süresi olarak da iyi ama kamera makro çekiminde başarısız kötü çekiyor makro odak alamıyor ama yeterli ışık alıp makro çekim yapmazsan iyi çekiyor tabi durumun varsa birazdaha ekleyip c5 ultra falan bakabilirsin yada yeni gelicek xa modeline tabi fiyatları uygun olursa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caner Coşkun -- 30 Mayıs 2016; 18:08:28 >
  • RavenoLL R kullanıcısına yanıt
    evet olumsuz yorum çok fazla bir kaç gün araştırdım ve almamaya karar verdim. Alcatel Onetouch İdol 3 üzerinde duruyorum şuan galiba bunu alcam..
  • quote:

Arkadaşlar merhaba bu telefonu biraz araştırdım forumuda biraz okudum ve telefonu alıp almamakta kararsızım. Şuan gittigidiyorda 750-800 civari fiyata satılıyor. Ben telefonda oyun oynamam sosyal medyada çok takılırım ve kamera önemli benim için.. Bunları yaparken tabiki telefonun takılmaması ve kasmamasını isterim. Şuan motorola moto g kullanıyorum 2 seneyi devircem neredeyse :) ne diyorsunuz almalımıyım?

Bende 13-14 ay moto g kullandıktan sonra 9 ay önce m4 aldım. Telefonu sadece twitter, whatsapp için kullandığımdan çok memnunum ama hafıza sorun çıkartabilir sizin için. Kamerası bariz daha iyi ama odaklaması sıkıntılı. Arayüz performansı moto g'nin 5.1ine göre çok kötü, moto g babamda arasıra kullanıyorum ondan sonra m4e geçince bariz bi yavaşlama var. Batarya konusunda ikiside bana 2 gün yetiyordu ama M4'ün bataryası bir miktar daha iyi. Bence şu güncelleme geldikten sonraki yorumlara göre hareket et.

• One lan öyle bir marka mı varmış. Uzak dur kardeş sen o markadan sony z3 filan al 2. El. Bu telefondan sonra orta seviye telefon. Almam kesinlikle sende alma.

• Sony arayüzü yavaş mı?

• tunc-rıdvan T kullanıcısına yanıt
    moto g den m4 e geçince yavaşlama oluyo dedin ya dahada almam bu telefonu :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salih445

One lan öyle bir marka mı varmış. Uzak dur kardeş sen o markadan sony z3 filan al 2. El. Bu telefondan sonra orta seviye telefon. Almam kesinlikle sende alma.

Yaşın genç sanırım bilgisizliğini belli etme istersen. Alcatel Nokia'dan bile önce vardı. 99'da Sabah Gazetesi kalem pille çalışan Alcatel telefon veriyordu kuponla.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

moto g den m4 e geçince yavaşlama oluyo dedin ya dahada almam bu telefonu :))

O bence 5.0la alakalı, 6.0 gelene kadar beklemenizi öneririm. Moto g içinde 4.4.4den sonra 5.0 çıkınca neredeyse telefonu bırakacak seviyeye gelmiştim performans düşüşü ve stabilitesinin azalmasından, ama 5.1 gelince telefon tekrardan çok iyi olmuştu.
  • Bakın bir şarkı böyle söyler...

Bitsin artık bu çile..
    Çekemem bile bile...
    Sen ne söylersen söyle.. (Sony)
    Bu hayat geçmez böyle..
    Artık sevmeyeceğim...

Şaka bir yana bugün Xda forumunda güncelleme geldi gibi birşeyler vardı sanki biri ota üzerinden yüklüyordu. Çok dar bi Zaman'da baktım hatırlamıyorum tam.

Umarım bu 1 senelik ceza güzel biter de adam olur şu telefonlar. Yoksa Sony gerçekten başarılı bir firma. Herkese lens satıyor en güzel tasarımlı telefonları yapıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırım Sony'de ülke ülke verecek güncellemeyi. Samsung, LG falan hep böyle yapıyor.

• XDA forumda Uğurcan Sayan isimli bir Türk kullanıcı Sony Türkiye'ye Mart ayında e-posta ile sormuş ve gelen cevap :

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=65640782&postcount=11

quote:

Sizi ayrıca bilgilendirmek isteriz ki, Android 6.0 güncelleştirmesinde cihaza takılan hafıza kartının Android işletim sistemine göre dahili hafıza veya taşınabilir hafıza olarak yapılandırılmasına izin verilecektir. Bilginize sunarız.

• Admalbs A kullanıcısına yanıt
    Bence ciddi bir sorun yoksa moto g ile devam edin.Hala iyi bir cihaz.
    İlla değiştirmek istiyorsan android 6 güncellemesini bekleyin ona göre m4 alırsınız ya da başka tel bakarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

XDA forumda Uğurcan Sayan isimli bir Türk kullanıcı Sony Türkiye'ye Mart ayında e-posta ile sormuş ve gelen cevap :

quote:

Sizi ayrıca bilgilendirmek isteriz ki, Android 6.0 güncelleştirmesinde cihaza takılan hafıza kartının Android işletim sistemine göre dahili hafıza veya taşınabilir hafıza olarak yapılandırılmasına izin verilecektir. Bilginize sunarız.

Aynı firma 1 ay sonra twitter üzerinden bu özelliğin sistemden çıkarıldığını duyuruyor.

★ SONY XPERIA™ M4 AQUA | ANA KONU | ★

çıkarılma sebebi ise bu gösteriliyor;

bu arada rıdvan hocam twitter'ı kapatmış galiba

Adamların sistemden çıkarma sebebleri çok mantıklı geldi bana. Sony'nin yerinde olsam vermezdim. performansı etkileyecek çünki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5B59C177F -- 30 Mayıs 2016; 19:58:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yaniolurbence

quote:

XDA forumda Uğurcan Sayan isimli bir Türk kullanıcı Sony Türkiye'ye Mart ayında e-posta ile sormuş ve gelen cevap :

quote:

Aynı firma 1 ay sonra twitter üzerinden bu özelliğin sistemden çıkarıldığını duyuruyor.

Adamların sistemden çıkarma sebebleri çok mantıklı geldi bana. Sony'nin yerinde olsam vermezdim. performansı etkileyecek çünki.

Soru sormadan sormaya açıp kapatıyorum

Bence isteğe bağlı olması lazım performansı etkiliyorsa bile, sonuçta başka telefonlarda da bu özellik var ve gayet güzel çalışıyor, üstelik dahili hafıza ve sd kart arasında çok aşırı bir farkda yok, biri 45-50mb/s, dahili hafıza da 75-80mb/s arası çalışıyor. Yüzde olarak fark büyük ama şuan ki SD karta taşınan uygulamalarda bile çok büyük bir performans kaybı olmuyor, çok sıkıntı olacağını sanmıyorum o özellik açık olsa bile.

Ayrıca ben Sony twitter sayfalarının daha çoğunun bu özellikten haberi olduğunu bile sanmıyorum çünkü ilk adoptable storage dediğimde o ne demişlerdi, adam bakıyor Z3 sayfasına orada yazmıyor kafadan diyor M4 aqua içinde olmayacak, ya da bakıyor google'a yazıp diyor güncellemede bu olacak vs.vs.

Mesela Motorola ne güzel bilgilendirmiş, uyarısını yapmış düşük hızlı kart kullanırsan düzgün çalışmaz diye.https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/prod_answer_detail/a_id/109134/p/1449,9582

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc-rıdvan -- 30 Mayıs 2016; 20:07:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yaniolurbence

quote:

quote:

Hele bi gelsinde açarız onu
    Sıkıntı yapmayın

• Dostum yanlis dusunuyorsun

Hadi 32 gb lik telefondan cikartirlar anlarim ama 8 gblik telefondan o ozellik cikartilmaz

Simdi bu konudaki M4 Aqua kullanicilarina sor bakalim;uygulamalarin 2-3 saniye gec acilmasini mi tercih ederler(hafiza kartina uygulama tasinabilir halde)yoksa hizimiza dokunmayin ama uygulama yuklemek sikinti olsun?

Hangisini tercih ederler sence?

Asus yeni Zenfone 3 Deluxe u duyurdu.

Telefon Android 6 ile gelecek,telefonda Ufs 2.0 yerlesik hafiza(telefonlar icin ssd diyebiliriz hiz bakimindan)var 32 gb,ayni zamanda 128 gb a kadar sd kart destegi var ve hafiza kartina uygulama kurulmasina izin veriyor.Snapdrogon 820 li,6 gb ramli cihaz bu.

Simdi bu adamlar performans dusmesi vs tatavasi yapmiyorlar bu donanimla ama Sony cok guzel kiviriyor.

Ki o performans dusmesi olur dedigi Sony nin,gidip class10 altinda sd takarsan olur.M4 Aqua nin icindeki depolama zaten o kadar ust duzey degil.Class 10 ile gayet uyumlu calisir

Sony hicbir sekilde hakli degil

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Dostum yanlis dusunuyorsun

Hadi 32 gb lik telefondan cikartirlar anlarim ama 8 gblik telefondan o ozellik cikartilmaz

Simdi bu konudaki M4 Aqua kullanicilarina sor bakalim;uygulamalarin 2-3 saniye gec acilmasini mi tercih ederler(hafiza kartina uygulama tasinabilir halde)yoksa hizimiza dokunmayin ama uygulama yuklemek sikinti olsun?

Telefon Android 6 ile gelecek,telefonda Ufs 2.0 yerlesik hafiza(telefonlar icin ssd diyebiliriz hiz bakimindan)var 32 gb,ayni zamanda 128 gb a kadar sd kart destegi var ve hafiza kartina uygulama kurulmasina izin veriyor.Snapdrogon 820 li,6 gb ramli cihaz bu.

Simdi bu adamlar performans dusmesi vs tatavasi yapmiyorlar bu donanimla ama Sony cok guzel kiviriyor.

Ki o performans dusmesi olur dedigi Sony nin,gidip class10 altinda sd takarsan olur.M4 Aqua nin icindeki depolama zaten o kadar ust duzey degil.Class 10 ile gayet uyumlu calisir

Hocam sorun bence uygulamaların geç açılması değilde çökme sorunları olabilir. Mesela atıyorum facebook'u sd card'a kurdun farzedelimki 2 dakikada bir uygulama kendi kendine kapanıyor, böyle olursa çok saçma olur.

Bence Sony bu yüzden acele etmedi, ama son duyumlara göre 6.0 olmasada 6.0.1 ile kesin olarak hafıza kartına uygulama kurma gelicek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5B59C177F -- 30 Mayıs 2016; 20:26:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Dostum yanlis dusunuyorsun

Dahili hafıza
    Okuma hızı 96 mb/s
    Yazma hızı 38 mb/s
    Samsung evo+
    Okuma hızı 80mb/s
    Yazma hızı 24mb/s
    Uygulamalar yüklenirken 3-4 saniye geç yükleniyor
    Açılma ve menü geçiş hızları aynı performansta hemen hemen

• Gscarbon G kullanıcısına yanıt
    Aynen oyle

Acikcasi cogu kisi bunu onemsemez bile

Cunku hafiza olmayisi telefonu kullanmani engelliyor ama hiz azalmasi kullanima engel olacak duzeyde degil(tabiki hizli kart kullanmak kaydiyla)

• 
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.