Şimdi Ara

0 km B segmentimi 2. el C segmentimi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Nisan-Mayıs ayı gibi aracımı değiştirmeyi düşünüyorum. Bütçem en fazla 42.000TL. Aklımda Fiesta 1.25 trendx var şu an için. Yeni Fabia çıkacağı için beklemekteyim. Zaten halihazırda bi araç var. 2015 fabia yı yabancı sitelerden inceledim biraz gayet şık duruyo. Fiestaya göre en büyük avantajı yüzünün yeni olması ve 1.2 tsi umudum.
    - Araç manuel, benzinli olacak
    - Bütce 42.000tl
    - Tüp taktırmayı düşünmüyorum ama 2. el c segmenti olursa tüp olabilir.
    - En az 4 airbag olmasını istiyorum. 40 bin verip 2 airbagli araba almak mantıklı gelmiyor.
    - Şu an ilçede yaşadığım için; genelde uzun yolda kullanacam aracı. En fazla hızım 120 oluyor genelde. Ona göre ekonomik araç hangisi olur sizce ?

Asıl sorum şu ki sizce; 2. el c segmentimi alıyım, yoksa sıfır b segmentimi. 2 kişiyiz zaten küçük bi araçda işimizi görür, ama dediğim gibi uzun yolda kullanacaz genelde. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Hocam ben butcenize uygun yeni i20 yi incelemenizi tavsiye ederim arac cok iyi olmus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 kişi ve çocuk yoksa c sınıfına gerek olmayabilir, ama c sınıfı bir araçla b sınıfı bir araç arasında çok farklar var önemli olan onlar sizin için ne kadar önemli. Yeni Fabiayı mutlaka beklemenizi tavsiye ederim.

• Bahsettiğiniz koşullarda sıfır B daha mantıklı gibi. Ayrıca ben de yukarıdaki arkadaş gibi yeni i20'ye de bir gözatmanızı öneririm.
  • Hocam dün Saffet Üçüncü'nün programını izledim .Skoda Fabia'nın tanıtımını yaptı. Beklemeye değer gibi duruyor.
  • Şahsen 2. el C sınıfı araç alırdım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun yolda B sınıfı pişman edebilir, C sınıfı her yönden daha mantıklı...
  • 2. el c sınıfı tercih ederdim o bütçeye, benzinli olduktan sonra çok seçenek olur
  • C sinfi almak icin illa uc bes kisilik aile olmaya gerek yok. Sonucta arabaya bindiginde ferah ve rahat hissedeceksin kendini. Ben olsam c sinifi alirdim. Alacagin b sinifina gore her halukarda daha iyidir

• B segmenti hiç kullanmadım daha önce çok mu konforsuz olur

• -konuyu okumadım-

İkinci el D sınıfı mı, sıfır C sınıfı mı? diye sorulsaydı birçok durum için sıfır derdim.

İkinci el C sınıfı mı, sıfır B sınıfı mı? sorusuna genel olarak çok dikkatli olmak ve düzgün bir araç bulmak kaydıyla ikinci el diyorum.
  • Temizse 2.el C

• Öneriniz varmı peki fransız grubu hariç.

• Ben alacak olsam listem su sekilde. Lancer, civic, 308, cruze veya focus 2.5 olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 2 Mart 2015; 20:10:28 >
  • CyberBot kullanıcısına yanıt
    2010 focus hb titanium
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyberBot

Öneriniz varmı peki fransız grubu hariç.

Daha önce kullanıp memnun kaldığım ve sizin bütçenizle alınabilecek 2012 model Auris (elegant) ya da 2013 model daha az donanımlı Auris (life, touch gibi) tavsiye edebilirim. LPG ile tam uyumludur.

• 2010 focus ile 2.5 focus dediğiniz aynı araçlarmı hocam. Focuslarla pek aram yok.

• Bide şu mantıktan bakmak lazım,alacağın c segmenti araba civic gibi mi olucak yoksa golf,octavia falan gibi bir araba mı olacak.

Eger civic için ise boşuna alma çünkü fabia 2 bile civicden daha sessiz ve konforlu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bulunduğum yerde çok iyi ustalar yok. Ondan dolayı ikinci ele sıcak bakmadım pek. Söylemeyi unutmuştum bu konuyu. Herhangi bi arıza vermesi durumunda rezillik çekmek istemiyorum

• CyberBot kullanıcısına yanıt
    evet 2,5 kasa (2009-2011)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.