Şimdi Ara

MWC 2015 : Microsoft Lumia 640 XL phablet modeli resmiyet kazandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• MWC 2015 : Microsoft Lumia 640 XL phablet modeli resmiyet kazandı

Microsoft'un phablet segmentindeki 6 inçlik orta seviye akıllı telefonu Lumia 1320 modeli ikinci yılına girerken, firma MWC 2015 fuarında farklı bir isim altında devam modeline resmiyet kazandırdı.

Microsoft Lumia 640 XL adındaki model yine Windows 10 işletim sistemine hazır olarak geliyor. Mütevazi bir donanıma sahip olan cihaz kamera çözünürlüğüyle sınıfında öne çıkacak gibi görünüyor.

Modelde 5.7 inçlik 720p çözünürlüğünde IPS bir ekran yer alıyor. Ekran yine Gorilla Glass 3 ile sağlamlaştırılmış. Windows Phone 8.1 işletim sistemi üzerinde çalışan cihazda 1GB RAM, 8GB artırılabilir hafıza ve 3000mAh gücünde batarya yer alıyor. Modele Snapdragon 400 yongaseti gücünü veriyor.

Arka kameranın 13MP çözünürlüğünde ututlduğu modelin ön kamerası da 5MP çözünürlüğünde ve geniş açılı bir lense sahip. Modelin kalınlığı 9mm olarak belirlenmiş. Model Nisan ayında 3G versiyonu 189 Avro, 4G versiyonu 219 Avro olarak satışa sunulacak.

• Anneme babama lumia 1320 almak istedim se sirf kamerasi cok kotu diye alamadim buyuk ekranli bu telefonlar tam anne babalara gore bu defa kamerasi da iyi bir an önce gelsin de bir cift hediye olarak alsam sabirsizlandim vallahi

• Her açıdan oldukça güzel, eksiksiz denebilecek bir telefon. Donanım mütevazı olabilir ama bu donanımın her işin altından kolaylıkla kalktığını 830'un yeni çıkan "Rich capture" gibi kamera özelliklerini almasıyla anlayabiliriz. 2GB ramli ve S4 Plus işlemcili 1020 donanım eksikliğinden ötürü o kamera özelliklerini almadı mesela.

Bu telefon 1330 diye çıkar diyordum aslında. Sayı büyüdükçe insanlar daha olumlu yaklaşıyor bence. Yine de fiyat olarak 1320'den daha düşük olacak gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 2 Mart 2015; 12:48:12 >
  • telefonun pil kapasitesi iyi olmuş 3000mah çok iyi bir değer, darısı diğer telefonlara

• Windows 10 beklediğim gibi çıkarsa bu telefonu almak istiyorum. Özellikleri bana yeterli. Beni cezbetti.

• düz 640 da güzel bu da öyle.640'ın fiyatını merak ediyorum.
  • 640 xl çok iyide bence ekranı çok büyük 5 inç yeterliydi :)

• windows 10 ile microsoft şaha kalkacak gibi geliyor bana biraz kişiselleştirme ve store üzerine çalışmaları lazım bir de uygulamaların karakteristliğini bozmadan modern arayüze entegre edilmeleri gerek bazen sadeliği fazla abartıyorlar örneğin whatsapp uygulaması

• Tasarım anlayışı değişseydi iyiydi cihazlar güzelde hep aynı tasarım

• bir sürü ara model çıkrıyor MS. işletim sistemi 64 bite geçsin. sd610 lu bir model çıkarsın. cihaz fenal değil. ama sd400 artık eskimeye yüz tutmuş. geriden geliyor ms hep. elde kalan son sd400 leri ucuza alıyor sanırım
  • Microsoft Nokia Here'yi terk ediyor herhalde. 640 ve XL versiyonlarında Maps uygulaması var ancak Here yok gibi. Hatta yeni Microsoft Kendi toplantısında Maps uygulamasından bahsetti. Here'ye güle güle mi dediler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aybey

Microsoft Nokia Here'yi terk ediyor herhalde. 640 ve XL versiyonlarında Maps uygulaması var ancak Here yok gibi. Hatta yeni Microsoft Kendi toplantısında Maps uygulamasından bahsetti. Here'ye güle güle mi dediler?

HERE zaten nokia'nın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • S400 bedava galiba mikrosoft vazgeçemedi bi türlü nerden baksan 8-10 modelinde aynı işlemci var...

• 4g olan modeli uygun fiyattan girerse düşünürüm belki. Tam bana göre.
  • parberk9999 kullanıcısına yanıt
    Bende biliyorum Here Nokia'ya ait. Ancak; Windows 10 phone ile Nokyanın Here uygulaması yerine Windows tekrar kendi uygulaması olan bing Maps'e mi dönecek? diye kuşkulandım.
    Çünkü win phone 8.1 (denim) olan L640 incelemelerinde Here var, ama Windows 10 phone yüklü L640 tanıtımda here yok. Bu nedenle merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aybey

Bende biliyorum Here Nokia'ya ait. Ancak; Windows 10 phone ile Nokyanın Here uygulaması yerine Windows tekrar kendi uygulaması olan bing Maps'e mi dönecek? diye kuşkulandım.
    Çünkü win phone 8.1 (denim) olan L640 incelemelerinde Here var, ama Windows 10 phone yüklü L640 tanıtımda here yok. Bu nedenle merak ettim.

Here ın W10 sürümü hazır olmadığı içindir tam sürüm çıkınca gerekli optimize yapılır nokia ile Microsoft'un yazılım konusunda da anlaşmaları var ne kadar onyuklu gelmese bile store üzerinden yüklenir elbet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şeker Hapı -- 2 Mart 2015; 15:51:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1000tl olursa iyi satar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Büyük Amiral

1000tl olursa iyi satar

Bu donanımın ederi 800 den fazla değil 1000 liraya daha iyi alternatifleri var adam gider sd800 işlemcili g2 alır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archimert

quote:

1000tl olursa iyi satar

Bu donanımın ederi 800 den fazla değil 1000 liraya daha iyi alternatifleri var adam gider sd800 işlemcili g2 alır

G2 nin daha ne kadar güncelleme alacağı belli değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archimert

quote:

1000tl olursa iyi satar

Derdin donanımsa G2 alırsın. Stabilite, uzun süre destek istiyorsan 640XL.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.