Şimdi Ara

MWC 2015 : Microsoft Lumia 640 resmiyet kazandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• MWC 2015 : Microsoft Lumia 640 resmiyet kazandı

Microsoft'un kısa bir süre önce internete sızdırılan iki orta seviye modelinden birisi olan Lumia 640, MWC 2015 fuarında resmiyet kazandı. Model Windows 10 güncelleme garantisi ile geliyor.

5 inçlik IPS LCD ekranında 720p çözünürlük sunan model Windows Phone 8.1 işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Ekran Gorilla Glass 3 ile kaplanmış. 1.2GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 400 yongasetinden gücünü alan cihaz 1GB RAM ile sistemi desteklerken 8GB artırılabilir kapasiteye sahip.

Arka kısımda 1/4 inçlik 8MP çözünürlüğünde bir sensör ve f/2.2 diyafram aralıklı lens yer alırken ön kısımda da 0.9MP çözünürlüğünde geniş açılı bir kamera mevcut. Modelde 2500mAh gücünde bir batarya yer alıyor.

Microsoft model ile birlikte 1 yılllık Office 365 aboneliği ve 1TB OneDrive depolama alanını da hediye edecek. Nisan ayında satışa çıkacak modelin 3G versiyonu 139 Avro, LTE versiyonu ise 159 Avro olarak fiyatlandırılmış.

• Bu telefonun bataryası Galaxy s6 dan 50 mah daha azmış..

Kimse kalkıp vay efendim işlemci bilmem dram çok az batarya harcıyor.Bunlar bir yere kadardır..benim bildiğim bataryayı en fazla sömüren EKRANdir.Ayrıca arka plandaki android uygulamalarını da unutmamak gerekir.Üstüne de EKRAN 2K yapılmış...

not: 3-4 yıllık bir sadık samsung kullanıcısı olark konuşuyorum...
    dip not:samsung kullanıcısı olmamın en büyük 2 nedeni vardı.Çıkarılabilir pil, micro sd kart girişi. artık bunlar olmadığına göre samsungu bırakmanın vakti gelmiştir...,,

• L820'nin üst versiyonu gibi olmuş uygun fiyata gelirse bence çok cazip bir cihaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 535 e 5 mp ön kamera 640 a 0.9 mp ... Garip bir anlayışları var.
  • 720p ekran ve batarya guzel olmus

• Amoled ekranlarda işler değişiyor kardeş. Buyur bu note 3 ün ekran süresi. Şuan tarayıcı ekrandan daha çok batarya yiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi addidas_85 -- 2 Mart 2015; 11:51:59 >
  • Güzel bir telefon olmuş. Tek problem olarak kamera sensörünün 1/4" inç ile piyasadaki en küçüklerden olmasını gösterebiliriz. Lumia 520 veya 1320 gibi bütçe telefonları da 1/4 inç kullanıyor ve kameraları pek de iyi değil. Hele ki onların çözünürlüğü 5mp. Bu kamerayı bir de 8mp yapınca kalite iyice düşecek. Pixel büyüklüğü 1µm ve bu da ışığın biraz azalmasıyla bile büyük performans düşüşü demek. Gerçi kaç kişinin kamerayı o kadar önemseyeceğini bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 2 Mart 2015; 12:33:38 >
  • 1/4 inç kamerayı hangi müzeden bulmuşlar acaba :/

• quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

Bu telefonun bataryası Galaxy s6 dan 50 mah daha azmış..

Kimse kalkıp vay efendim işlemci bilmem dram çok az batarya harcıyor.Bunlar bir yere kadardır..benim bildiğim bataryayı en fazla sömüren EKRANdir.Ayrıca arka plandaki android uygulamalarını da unutmamak gerekir.Üstüne de EKRAN 2K yapılmış...

not: 3-4 yıllık bir sadık samsung kullanıcısı olark konuşuyorum...
    dip not:samsung kullanıcısı olmamın en büyük 2 nedeni vardı.Çıkarılabilir pil, micro sd kart girişi. artık bunlar olmadığına göre samsungu bırakmanın vakti gelmiştir...,,

Bunca yıl sorunlu touchwiz kullan,tam samsung şaha kalkar sen bırakırsın,kadere bak be kardeş
    Micro sd yeni depolama birimine oranla çok yavaş kaldığı için perofrmans kaybını engellemek amacıyla kaldırdılar. En baz modelde 32gb.

640 kamera dışında tam tadında olmuş. Kamera koysa orta seviyeyi süpürür microsoft

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi | OMG! | -- 2 Mart 2015; 12:32:06 >

• 640xl'ta kullandıkları kameraları buna da koysalardı iş yapardı düşük fiyatlı olsun kasmasın bir de güncelleme ile gelecek windows 10 u merak edenler için iyi telefon 599 dan girse yok satar tabi 535 in fiyatını kırmaları lazım onun ederi de 449 tl bana göre

• quote:

Orijinalden alıntı: addidas_85

Amoled ekranlarda işler değişiyor kardeş. Buyur bu note 3 ün ekran süresi. Şuan tarayıcı ekrandan daha çok batarya yiyor

parlaklık ve kullanım durumu nasıl 3g WiFi vs 8 saat muazzam bir süre.Lollipop güncellemesi sayesinde mi yoksa

• quote:

Amoled ekranlarda işler değişiyor kardeş. Buyur bu note 3 ün ekran süresi. Şuan tarayıcı ekrandan daha çok batarya yiyor

Pil kullanım grafiğini de alalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Masquerade89

quote:

parlaklık ve kullanım durumu nasıl 3g WiFi vs 8 saat muazzam bir süre.Lollipop güncellemesi sayesinde mi yoksa

Parlaklık genelde otomatik ama en düşükte, 3 saat kadar internet, bir kaç saat pdf kitap okuma ve aynı zamanda müzik dinleme, 9gag da 1 2 saat takıldım, 3g ve wifi ise karışık ama ikisi aynı anda açık kalmadı. N9005 Audax_L rom yüklü. Extra hiçbir mod kurulu değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Elsa kullanıcısına yanıt
    Hocam buyrun;
    MWC 2015 : Microsoft Lumia 640 resmiyet kazandıMWC 2015 : Microsoft Lumia 640 resmiyet kazandıMWC 2015 : Microsoft Lumia 640 resmiyet kazandı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi addidas_85 -- 2 Mart 2015; 12:54:40 >

• bu telefon alt segmentte bir telefon kalkıpta 56 ile kıyaslayanlar var. 550 6600 lira civarına satılır bu telefon ve o fiyat segmentinde kral olabilir

• Çok çok çok iyi.Çok beğendim.
  • Yıl oldu 2015 hala snapdragon 400 işlemci koyuyorlar insan 64 bitlik 410 koyar bari

• quote:

Orijinalden alıntı: Grkwnxs

Yıl oldu 2015 hala snapdragon 400 işlemci koyuyorlar insan 64 bitlik 410 koyar bari

"Microsoft model ile birlikte 1 yılllık Office 365 aboneliği ve 1TB OneDrive depolama alanını da hediye edecek. Nisan ayında satışa çıkacak modelin 3G versiyonu 139 Avro, LTE versiyonu ise 159 Avro olarak fiyatlandırılmış."

• Cihazlarda düz Windows Phone 8.1 yok Update 2 ön yüklü olarak geliyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

535 e 5 mp ön kamera 640 a 0.9 mp ... Garip bir anlayışları var.

Adamlar belli amaca göre uretiyor telefonu. Demekki 535 i giriş seviyesi selfie telefonu olarak düşünmüşler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.