Şimdi Ara

Nikon Coolpix ailesinin 83 kat optik yakınlaştırma yapabilen yeni üyesi: P900

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
1
Favori
3.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nikon Coolpix ailesinin 83 kat optik yakınlaştırma yapabilen yeni üyesi: P900

Coolpix fotoğraf makinesi ailesini kompakt ve SLR-Benzeri fotoğraf makineleriyle donatan Nikon, APS-C sensörlü yeni DSLR fotoğraf makinesi D7200 sonrası 83 kat optik yakınlaştırma yapabilen lensiyle dikkat çeken yeni çözümü P900'ü de görücüye çıkarttı.

SLR-Benzeri gövde yapısıyla gelen yeni Nikon Coolpix P900, öncelikle görüntü oluşumunu sağlayan temelden başlamak gerekirse karşımıza 16MP'lik 1/2.3-inç CMOS sensör ile çıkıyor. Esas albenisini 83 kat optik yakınlaştırma sunabilen 24-2000mm F2.8-6.5 lensiyle koyan fotoğraf makinesi, bu sayede büyük bir çekim esnekliği sunabiliyor. Wi-Fi ile NFC kablosuz bağlantı teknolojileriyle çektiği görüntüleri akıllı cihazlara aktarabilen ya da direkt olarak bu cihazlar üzerinden kontrol edilebilen P900, biraz daha detaya inmek gerekirse günücü Expeed C2 işlemci biriminden alıyor, saniyede 7 kare seri çekim yapabiliyor, 3-inçlik 921 nokta LCD ekran ile %100 kapsama alanına sahip 921 nokta elektronik vizör taşıyor, Full HD 60p video çekebiliyor ve yeni geliştirilen "Dual Detect" isimli optik görüntü sabitleme teknolojisiyle elde yapılan çekimler için 5 durak civarında titreşim/sallantı telafisi gerçekleştirebiliyor. EN-EL23 lityum iyon bataryasıyla CIPA standartlarına göre 360 çekimin altından kalkabilen ve 140 x 103 x 137 mm gövdesinin 899 gram ağırlığa sahip olduğu belirtilen Nikon Coolpix P900, yakından netleme mesafesini 1cm seviyesine düşüren moduyla da etkili makro çekimler gerçekleştirebiliyor.

Nikon'un ürün gamına dahil ettiği en yeni SLR-Benzeri fotoğraf makinesi Coolpix P900, 600$ fiyat etiketiyle detaylarına burada yer verdiğimiz D7200 ile beraber Nisan ayında satışa çıkıyor. 

• 24-2000 nedir abi :D görüntü kalitesini nasıl sağlamışlar merak konusu

• Sadece zoom düşünenler alabilir ama sensörü küçük böyle ürünlerin belli bir fiyatın üstünde alınması benim açımdan mantıksız. F/P olarak iyi bir ürün alınabilir fakat Dslr parasına bu cihaz ne kadar tutulur bilemiyorum. Hele ki tripod olmadan o kadar zoomda kullanmak biraz zor olacaktır. Görüntü sabitleme teknolojilerinin o kadar geliştiğini sanmıyorum.
  • İmaj kalitesi , telefonlardan 1-2 tık daha iyi . Dürbün niyetine alınabilir . Eğer güzel bir manzaranız varsa yada istanbul gibi güzel bir şehirde yaşıyorsanız , eğlenceli bir makine olabilir .
  • zoom için alınacak makina
    dürbüne gerek kalmadı ;)

• makineden çok dürbün niyetine kullanır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • önden görünüş çok güzel olmuş. keşke 1 inç sensora 12 mp koyup 10 optik zum yapsalr.
  • bende p500 modeli var. eger isik az oldugu anlarda gercekden bu makinalarin siradan bi makina oldugu ortaya cikiyor. bide nikondaki en buyuk eksik iso degerini degismek icin menu ye girmek zoruundasiniz. ca sikici bi durum.
    madem dslr benzeri makine yapiosunuz bari tam benzetin..! sanirim bu modelde de iso ayari menu icinde. extra bir tus atanmamis.
    olagan supheli arkadasim. o dedigin ozellikle olan makineler var. yalniz :) 1000 € civari fiyati.. :)

• http://www.dpreview.com/products/panasonic/compacts/panasonic_dmcfz1000/specifications
    1" sensör, 20 mp. , 16x optik zum ile 720-750 us$ dolayında fiyatı ile bunu üzer geçer.
    -
    Panasonic FZ1000 - ISO1600 ile fotoyu %50 ufaltarak 5 megapixel bir fotoğraf elde ediyorsunuz ve kaliteye bakın !..

Bu da Nikon D3300 - ISO 1600 , 24 mp. fotoğrafı 2.8 megapixel'e ufalttığımızda...
    Adil karşılaştıralım , aynı çözünürlükte ve iso1600'de Panasonic FZ1000
    Ayrıca bu testte Nikon D3300'de 50mm. F1.4G lens kullanılmış ki o lensin de fiyatı 1.300 TL !.. Tek gövde D3300 alsak 1.600 TL. = 2.900 TL. = 1.160 us$ ki daha zum lens alacağız, geniş açı lens alacağız buna !.. Tabi P900'ün bu kaliteye ulaşması bence görülen özelliklerine göre imkansız. Ayrıca Panasonic FZ10002de 5x yönlü titreşim azaltma sistemi var.

• Valla teknik kısımlara çok girmiycem/giremiycem ama tasarım olarak çok hoşuma gitti be! :)

• jiddi kullanıcısına yanıt
    @jiddi,
    FZ1000 hiç dikkatimi çekmemişti. Taki P900 söz konusu olunca optik zooma bakınca ve sensöre bakınca ilk intibam bu makinaya yazık etmişler,iyice saçmalamışlar dedim.
    FZ 1000 ise kısaca şu an param olsa kafadan alacağım makina. Panasonic konuşturmuş mühendislik kalitelerini yine. 500-1000 ISO fotografları çok başarılı. 3200 ISO kullanılamaz. Optik süper.detaylar mükemmel. Bence tek sıkıntısı motorlu zoom. FZ 50 gibi manuel olsaydı daha iyi olurdu.
    Makina bu haliyle Sony RX10' nuda sollamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 7 Mart 2015; 10:34:04 >
  • @bipekkan
    Lenste focus ve zoom arasında geçiş anahtarı var. Zoom'a ayarlanınca halkayı çevirerek zoom yapabiliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

@jiddi,
    FZ1000 hiç dikkatimi çekmemişti. Taki P900 söz konusu olunca optik zooma bakınca ve sensöre bakınca ilk intibam bu makinaya yazık etmişler,iyice saçmalamışlar dedim.
    FZ 1000 ise kısaca şu an param olsa kafadan alacağım makina. Panasonic konuşturmuş mühendislik kalitelerini yine. 500-1000 ISO fotografları çok başarılı. 3200 ISO kullanılamaz. Optik süper.detaylar mükemmel. Bence tek sıkıntısı motorlu zoom. FZ 50 gibi manuel olsaydı daha iyi olurdu.
    Makina bu haliyle Sony RX10' nuda sollamış.

Ben FZ1000'e mağazada da baktım. Gövde kalitesi olarak da şahane idi. Ben çok beğendim, hatta "Ne uğraşıyorum yahu bu lensler ile falan" diye düşündüm ! Ne ise, benim de 14-150 alabilme ihtimalim var her daim :)

• Bir inceleme gelmiş !..
    Hem de bizden - Baya da detaylı inceleme...

http://www.birkarefotograf.com/nikon-coolpix-p900-incelemesi/
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

Bir inceleme gelmiş !..

İlk defa elinde cihaz olmadan inceleme yapan (yaptığını sanan) birini gördüm. Bu da anca bizde olur zaten. Başan sona kadar ayrıntılı bir inceleme diye okudum ve herhalde görüntü kalitesine sonda gelecek dedim ama en sonda dediği şey "Yüksek zoom değerlerinde başarı ve fotoğraf kalitesini bilmiyoruz. Test edilmesi gerekli". Yani en önemli kısım olan görüntü kalitesi incelenmemiş

Teknik özellikler üzerinden sadece yorum yapılabilir. Buna inceleme denemez.

• Zoom çok sık kullanılacaksa, doğa fotoğraflaması yapılacaksa mantıklı. Zamanında bu tarz yüksek zoomlu makine almıştım(fz18) ama küçük sensör ve lens katmanı fazlalığı dolayısı ile köşe detaylarda %100 boyutta suluboya gibi çekim yapıyordu.
    Geniş açı daha sık kullanılacaksa ve detay isteniyorsa büyük sensörlü başka makinelere yönelmek en doğrusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

Bir inceleme gelmiş !..

İlk defa elinde cihaz olmadan inceleme yapan (yaptığını sanan) birini gördüm. Bu da anca bizde olur zaten. Başan sona kadar ayrıntılı bir inceleme diye okudum ve herhalde görüntü kalitesine sonda gelecek dedim ama en sonda dediği şey "Yüksek zoom değerlerinde başarı ve fotoğraf kalitesini bilmiyoruz. Test edilmesi gerekli". Yani en önemli kısım olan görüntü kalitesi incelenmemiş

Teknik özellikler üzerinden sadece yorum yapılabilir. Buna inceleme denemez.

hiç yoktan iyidir hocam idare etcen gari. napcan. :) böyle arkadaşlara destek olalım ki ilerde daha iyi incelemeler gelsin. Nikon fabrikasımı gitsin adam napsın :)

• Ben gayretini ve emeğini takdir ediyorum ama ne güzel ayrıntılı bir inceleme diye hiç sonuna bakmadan satır satır okudum ve en sonda hayalkırıklığı oldu. İnceleme demek yerine "ayrıntılı ön inceleme" denebilirdi bence. Yine de görüntü kalitesi hariç her açıdan güzel bilgiler vermiş sağolsun :)
  • Eksiği olan bir inceleme. Önemli bir eksiği olan inceleme denebilir. Evet, foto makinası ama yaptığı işe dair örnek yok. Aynen dediğiniz gibi "Ön inceleme" tanımı daha uygun olur. Sonra örnek fotoğraflar eklenir ise "inceleme"leşebilir. Şu durumda çok yeni bir ürün için böyle detaylı bilgiyi dilimizde vermesi de başarı bence. Böyle girişimleri destekler isek belki ileride üreticinin de dikkatici çeker ve inceleme için ürünü yollayabilir de. Bence destekler isek tüketici olarak bize faydası olur sonucunda. Ben baya emek gördüm. Oturup o içeriği kaçımız derleyip o şekilde yayınlayabiliriz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

P900 ile çekilmiş bir fotoğraf.

Oldukça güzel !..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.