Şimdi Ara

fakir insanlar nasıl geçiniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eve azcık para girdiği halde yetmeyen aç kalan ısınamayan insanlar nasıl geçiniyor evi olmayanlar
    aldığı maaşın yarısını kiraya verenler diğer yarısıyla geçinenler mesela

• Gecinemiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kıt kanaat yarı aç yarı tok ısınamadan geçiniyor sayılırsa geçiniyor

• Geçinemiyorlar borca giriyorlar bir çok yolu denemek istiyorlar yapamıyorlar. Ne yazık ki durum bu şekilde acı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçinmek mi?
    Hayatta kalmaya çalışıyor diyelim biz ona.

Her sabah bayat ekmek ve zeytinle kahvaltı yapıp.
    Okula ekmek arası zeytin götürüp.
    Akşam bi tas çorbayla karnını doyurup kapısı dahi olmayan barakadan bozma bi evde soğuktan titreyerek uyumaya çalışarak.

Çok eski değil 13-14 sene önce hiç çıkmaz aklımdan bildiğin yokluk çünkü ne istesen koskocaman bir YOK olurdu çünkü YOKTU bilirdik sustuk,büyüdük,hayatta kaldık çünkü tek yapabildiğimiz şey buydu.
  • Geciniyorlar raad olun siz

• Fakirlik ne demek ki ? İlk kez duyduğum bir kelime.
  • Valla Hocam Şahsen ben fakirliğe inanmıyorum. İnsan fakirliğini kendi yaratır senin doğru düzgün bi işin evin bişeyin olmadan git evlen eşinin sorumluluğunu al üstüne hiç nasıl bakıcam diye düşünmeden çocuk sahibi ol aç ta kalırsın fakirde olursun sokaktada yatarsın

• sabah öğle akşam çorba ve bayat ekmek yiyerek doymaya çalışıyorlar. sıcak suyu kaynatıp çok çok az çorba malzemesi koyuyorlar içine. sadece tadı olsun diye ve bayat 1-2 dilim ekmekle yiyorlar.

• Fakir insanın geçinmesi kolaydır. Asıl bu dünyada geçinemeyen zenginlerdir. Fakir bir kuru ekmek bir bardak su birde başını sokacağı bir ev dışında bişey istemez. Bunlarla yetinir. Gözü toktur. Zengin insanlıktan nasibini almamış gibi her şeye saldırır asla doymaz. Aç bir sırtlandan farkı yoktur. Fakir adam yok ne demek en iyi bilen ve tanımlayandır. Zengin adam hayatından yok kelimesini çıkarandır. İşte bütün fark budur.

• Fakirlik cidden zor bir şey

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TYLER*

Geçinmek mi?
    Hayatta kalmaya çalışıyor diyelim biz ona.

Her sabah bayat ekmek ve zeytinle kahvaltı yapıp.
    Okula ekmek arası zeytin götürüp.
    Akşam bi tas çorbayla karnını doyurup kapısı dahi olmayan barakadan bozma bi evde soğuktan titreyerek uyumaya çalışarak.

Çok eski değil 13-14 sene önce hiç çıkmaz aklımdan bildiğin yokluk çünkü ne istesen koskocaman bir YOK olurdu çünkü YOKTU bilirdik sustuk,büyüdük,hayatta kaldık çünkü tek yapabildiğimiz şey buydu.

Çok güzel anlatmışsınız.
  • Bu devirde helal kazanipta normalin ustu hayati olan ( kredi vs demiyorum ) yok senin 10 liraya aldigin meyveyi bizim ithal ettigimiz ulkenin insanlari 5 liraya yiyebiliyor oyle zamanlar oluyorki tiksiniyorum artik su ulkeden
    Devletin insan icin olmasi gereken yerde insan devlet icin oluyor uniden sonra turkiyede 1 saniye bile durmam nede herhangi bir vergi veririm allah bu ulkeyi buduruma sokanlarin ne belasi varsa versin

• quote:

Orijinalden alıntı: loses

Bu devirde helal kazanipta normalin ustu hayati olan ( kredi vs demiyorum ) yok senin 10 liraya aldigin meyveyi bizim ithal ettigimiz ulkenin insanlari 5 liraya yiyebiliyor oyle zamanlar oluyorki tiksiniyorum artik su ulkeden
    Devletin insan icin olmasi gereken yerde insan devlet icin oluyor uniden sonra turkiyede 1 saniye bile durmam nede herhangi bir vergi veririm allah bu ulkeyi buduruma sokanlarin ne belasi varsa versin

bi de devlet kendine sosyal devlet diyor yani ülkemiz yok böyle birsey, en başta devlet seni mikiyor.. şu ara farketmişsinizdir devlet yeni yeni icatlar vergiler çıkardı, tüketim devleti olduk paramız değer kaybediyor ama halk hala çılgın projelerle kandırılıyor, fabrika açın fabrika ihraç ettiğimiz ürünleri kendimiz üretelim ama tabi bunu show malzemesi yapamayacakları için çılgın proje açıklıyorlar, seçim de oy almak için analarını boyar babalarına satarlar, fakirlik cidden zor, zenginlik ićinde fakirlik ayrı bir koyuyor onu söyliyim

• Dünyada ki fakirligin sebebi aclari doyuramamaktan değil, Zenginleri doyuramamaktan kaynaklanıyor.

• Gecinmek degil yasama tutunma cabasi diyelim ne yapalim duble 8 seritli yolumuz var 2 milyon suriyeli bizden iyi yasiyor

• Anlatılmaz yaşanır derler ya işte o hesap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yokbeolumbe -- 2 Mart 2015; 10:57:06 >
  • TYLER* kullanıcısına yanıt
    Simdi durumun ne

• Ülkedeki orta direğin alım gücü her gün düşüyor.Zor günler bizi bekliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WESTEN

Simdi durumun ne

Aynen bunu soracaktım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.