Şimdi Ara

3. ve 4. Vitesten başkası yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, araç 97 model Boxster viraj alırken ufak çaplı bir kaza yaptım araç refüje paralel çarptı lastiklere vurduğumu anlayınca biraz daha gittim 500m daha gidip hasara baktım. Daha sonra araç geri vitese geçmedi vites kolu çok boşta sağa ve sola yalpalanıyor, 1. vitese alıp rahat kalkamadım yarım debriyaj gaza yüklendim bi 500-600m daha gittim araç 3 ve 4'ten başka vitese geçmediğini anladım yani 1 ve 5'e attığımda 3 , 2 ve R'ye attığımda 4 oluyor. Araçtan indikten sonra çok fazla baskı balata kokuyordu, aynı şey bir arkadaşımın başına gelmiş fakat basit bir işlem yaptırdığını hallolduğunu söyledi fakat yinede yapılan işlemi bilmiyor. Servis veya usta çağırmadan önce bilgi almak amaçlı yazıyorum aracın sorunu ne olabilir şimdiden teşekkür ederim.

• hocam benimde araç 3 e geçmiyordu zor geçiyordu baskı balata bitmiş değiştirdim canavar oldu :)
  • Vites kolunun bişeyi bozulmuştur tam emin değilim ismini bilmiyorum ama pahalı bişey değil.
  • Geçmiş olsun. Baskı balata değişimi olmuştur kesin.
  • vitese bağlı cubuklar var şanjuman hareketlerini ileten kollar oynamıştır genelde amerikan araçlarda olur bu sorun carpınca başına gelmesi aklıma getiriyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.