Şimdi Ara

ADSL modemde band genişliği yönetimi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • D-link 524T ve 624T modemlerde band genişliği yönetimi varmış , ben uzun zamandır merak ediyordum hattı kullanıcılara paylaştırırken yönetilebilecek bir modem var mı diye , ilk defa bunda gördüm başka markalar da var da ben mi görmedim bilemiyorum
    gigatekhttp://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1719
    hepsiburada da 624T var wireless li
    524T
     ADSL modemde band genişliği yönetimi ?

ADSL2+ DESTEKLİ
    QOS (QUALITY OF SERVICE) ÖZELLIĞI: DEĞIŞIK TIPLERDE TANIMLANAN PAKETLEREFARKLI ÖNCELIKLER VEREREK SES GIBI KRITIK DATA LARINIZA ÖNCELIK VERIR.
    BANT GENİŞLİĞİ YÖNETİMİ:
    İSTEDIĞINIZ KULLANICIYA ISTEDIĞINIZ KADAR BANT GENIŞLIĞI TANIMLAYIN. ÇOKKULLANICILI ORTAMLARDA GEREKSIZ BANT GENIŞLIĞI KULLANIMLARINIENGELLEYEBILIR, ISTEDIĞINIZ KULLANICILARA DAHA YÜKSEK BAND GENIŞLIĞI TANIMLAYABILIRSINIZ.

ADSL2/2+ ILE KAZANDIKLARINIZ : 25 MBIT/SANIYE HIZINA ULAŞABILIR,SANTRALLE ILGILI YAŞANAN UZAKLIK PROBLEMLERINI DE BU TEKNOLOJININSAĞLADIĞI MESAFE ARTIMI SAYESINDE ÇÖZEBILIRISINIZ.
    ADSL2+ HATLARINIZIDA BIR ARAYA GETIREREK DAHA YÜKSEK BANDGENIŞLIĞISAĞLAMA IMKANI VERIR.
    ADSL MODEM VE ROUTER ÖZELLIĞI ILE TÜMLEŞIK ÇÖZÜM
    INTERNET BAĞLANTISINI PAYLAŞTIRMAK IÇIN 4 ADET ETHERNET PORTU
    25 MBIT DOWNSTREAM, 2 MBIT UPSTREAM DESTEĞI, DIAL-UP MODEME GÖRE 150 KATDAHA HIZLI INTERNET BAĞLANTISI
    BIRLEŞTIRILMIŞ FIREWALL ÖZELLIĞI SAYESINDE LOKAL NETWORKÜNÜZÜ KORUMAIMKANI
    TFTP SERVER ILE FIRMWARE GÜNCELLEME
    QOS KONTROL, LAN TO WAN TRAFIC ÖNCELIKLENDIRME YÖNETIMI,802.1P TRAFIK ÖNCELIKLENDIRME (4 PORTDA)
    IP PROTOKOL TABANLI PORT NUMARASI, MAC ADRESINE GÖRE BAND GENIŞLIĞIYÖNETIMI
    KOLAY WEB TABANLI KURULUM VE YÖNETIM
    RIP V1 / V2 DESTEĞI, STATIK ROUTING TANIMLAMA, DINAMIK ROUTING, PAP /CHAP DESTEĞI
    DAHILI ADSL ARABIRIMI ILE EN GENIŞ DSLAM UYUMLULUK DESTEĞI (G.DMT ANNEXA, G.LITE ANNEX A, ANSI T1.413 ISSUE 2 UYUMLU)
    PPPOA VE PPPOE DESTEĞI (MUX, LLC)
    IPSEC VE PPTP DESTEĞI ( VPN PASS THROUGH)
    TÜRK TELEKOM ONAYLI
    2 YIL GARANTI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azimkar -- 10 Kasım 2006; 14:42:26 >

• öncelikle ağdaki tüm PClere sabit ipler vermen gerekiyor..

daha sonra iplere göre qos ayarlarını yapabilirsin.. o modemi hiç kullanmadım böyle bişey de daha önce denemedim fazla detay bilmiyorum ama teorik olarak bu şekilde işler..
  • QoS ' sanırım sadece bazı paketlere öncelik tanıyor , ama bu band genişliği paylaşımı farklı bişey yani router larda olan kb cinsinden paylaşım yapan adsl modemi ben ilk defa bu modem de gördüm , bende kullanmadım yani , gigatek de gezerken gördüm , mesela bundan daha pahalı US robotics lerde falan bu özellik yazmıyor , mesela benim 1024 ü 512 bana 256 bir komşuya ,256 diğer bir komşuya falan diye paylaştırsam süper olur yani ,

quote:

Orjinalden alıntı: mus_efe

öncelikle ağdaki tüm PClere sabit ipler vermen gerekiyor..

daha sonra iplere göre qos ayarlarını yapabilirsin.. o modemi hiç kullanmadım böyle bişey de daha önce denemedim fazla detay bilmiyorum ama teorik olarak bu şekilde işler..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.