Şimdi Ara

MWC 2015 : Samsung resmen mobil ödeme pazarında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• MWC 2015 : Samsung resmen mobil ödeme pazarında

Google ve Apple gibi devlerin boy göstermeye başladığı mobil ödeme sistemleri pazarına Samsung da ilgisizi kalamadı ve önemli bir satın alma operasyonu ile pazarda iddialı olmaya çalışacak.

Mobil ödeme sistemleri pazarında aslında en önemli faktör hali hazırdaki POS terminalleri ile çalışacak bir teknoloji geliştirmek veya bu teknolojiyi satın almak. Samsung da Looppay adındaki mobil ödeme sistemleri konusunda uzman bir firmayı satın alarak ikinci yolu tercih etti.

Samsung Pay sistemi ile uyumlu mobil cihazlarınız üzerinde alışveriş yapabileceksiniz. Ayrıca NFC sistemi ile uyumlu terminallerde sistemi kullanabileceksiniz. Ayrıca Magnetic Secure Transmission adı verilen teknoloji ile terminalin slip çekilen manyetik kısmına cihazı tuttuğunuzda yine ödeme yapabileceksiniz. Yani her türlü ödeme şekli mevcut.

Kullanıcı alt çerçeveden yukarı doğru sürükleme yaparak Samsung Pay uygulamasını çalıştıracak. Parmak izi okuyucusu ile tanımlama yaptıktan sonra sistem aynı Apple Pay'daki gibi rastgele bilgiler içeren bir token oluşturarak terminale yollayacak ve ödeme tamamlanacak.

Samsung Pay ilk olarak Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinde kullanılacak. Yaz aylarında ABD ve Güney Kore'de başlayacak olan sistem daha sonra Çin ve Avrupa'ya yayılacak. Samsung ödeme sistemine dünya çapında 30 milyon mağazanın katılacağını tahmin ediyor. Visa, MasterCard ve American Express desteği ile bu tahminin gerçekleştirmesinde fazla bir engelle karşılaşmayabilir.

• ne ödeme yaparim ben bununla biliyomusunuz..

• Resmen "Mobil ödeme öyle olmaz, böyle olur" dediler.
  • İyi güzel bunu yamaları kullanıcılarına ayrı bir güzelik olacakta neden Apple Pay gibi Samsung Pay ismini koyuyorsun daha güzel bir isim koysaydın keşke şimdi ayfoncular özenti özenti diye ağlayacaklar buralarda ki zaten özenti isim olmuş.

• Yavaş yavaş bu teknoloji de standart olmaya başlayacaktır.

• Samsung: Apple ne yaptıysa arkasından gelerek takip etmeye çalışıyoruz.

kimse aksini iddia etmesin. özellikle bu mobil ödeme sisteminde fark bariz bir şekilde ortaya çıkıyor.
  • Bi iside kendiniz dusunerek yapin be samsung, ne ezik firmasin ln...bunlarin tasarim uretim ekipleri napiyor acaba ¿ellerinde sigara apple tv mi izliyolar habire ne taklit yapak diye...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung yaptıysa Lg de kısa zamanda tanıtır, bütün ürünlerini birlikte çıkarıyorlar.
  • Apple'dan sonra adım atmış olabilir ama çok daha güçlü bir sistem ile gelmiş Samsung. Nfc olmayan bir sürü pos cihazı var hala ve Samsung MST teknolojisi ile Appleın aksine dünyadaki tüm posları kapsamış oluyor. Kartların manyetik tarafının okutulduğu yere dokundurarak alışveriş yapmak kesinlikle önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: İsmail Köybaşı

Samsung: Apple ne yaptıysa arkasından gelerek takip etmeye çalışıyoruz.

kimse aksini iddia etmesin. özellikle bu mobil ödeme sisteminde fark bariz bir şekilde ortaya çıkıyor.

Ya gerçekten anlamıyorum sizi. Apple nfc ile ne zaman tanıştı bir araştır. Kim kimin arkasından geliyor anlarsın. 5 sene gerisinden geliyor teknolojinin apple. Az tarafsız olun.

• Kopyacısın Samsung.

• Tasarımda da alt tarafa lightning portunu koymayı unutmuşsun kopyacı Samsung.

• quote:

Orijinalden alıntı: ottorehagel

quote:

Ya gerçekten anlamıyorum sizi. Apple nfc ile ne zaman tanıştı bir araştır. Kim kimin arkasından geliyor anlarsın. 5 sene gerisinden geliyor teknolojinin apple. Az tarafsız olun.

Bakın aslında mesele şu, Samsung ve diğer birçok Android telefon üreticisi telefonlara nfc'yi seneler önce getirdi evet. Peki bu nfc'nin kullanım alanı neydi? İki telefonu tokuşturup fotoğraf transfer etmekten öte bir kullanım alanı sunamadılar son kullanıcıya. NFC akıllı telefonlara ilk geldiğinde telefondan temassız ödeme yapılacak diye çok söylendi ama bunu geniş kitlelere ilk yayabilen yine Apple oldu. Telefona NFC çipini koymakla inovasyon yapılmıyor malesef. Apple senelerce NFC'yi getirmedi evet, ama getirdiğinde de çok sağlam bir altyapıyla getirdi ve şu anda, Apple Pay'in devreye girdiği ülkeler için konuşuyorum, NFC'yi en efektif kullanan cihazlar iphone'lar. Son kullanıcıyı ilgilendiren şey tek başına özellik değil özelliğin günlük kullanımda ne kadar işe yaradığıdır. Bu bakımdan Apple'ı NFC konusunda eleştirmenin mantıksız olduğunu düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: playmaker10

quote:

quote:

Bakın aslında mesele şu, Samsung ve diğer birçok Android telefon üreticisi telefonlara nfc'yi seneler önce getirdi evet. Peki bu nfc'nin kullanım alanı neydi? İki telefonu tokuşturup fotoğraf transfer etmekten öte bir kullanım alanı sunamadılar son kullanıcıya. NFC akıllı telefonlara ilk geldiğinde telefondan temassız ödeme yapılacak diye çok söylendi ama bunu geniş kitlelere ilk yayabilen yine Apple oldu. Telefona NFC çipini koymakla inovasyon yapılmıyor malesef. Apple senelerce NFC'yi getirmedi evet, ama getirdiğinde de çok sağlam bir altyapıyla getirdi ve şu anda, Apple Pay'in devreye girdiği ülkeler için konuşuyorum, NFC'yi en efektif kullanan cihazlar iphone'lar. Son kullanıcıyı ilgilendiren şey tek başına özellik değil özelliğin günlük kullanımda ne kadar işe yaradığıdır. Bu bakımdan Apple'ı NFC konusunda eleştirmenin mantıksız olduğunu düşünüyorum.

Bu defalarca anlatildi ama bazi genc arkadaslar hayatin kendisine dokunan teknolojinin asil onemli oldugu konusunu maalesef hala idrak edemiyorlar.. Guzel aciklama olmus.

• " 5 sene gerisinden geliyor teknolojinin apple" diyen Teknolojinin T'sinden anlamayandır. Tarşımaya girmeyin anlamayan adamlarla

• quote:

Orijinalden alıntı: EinsteininTorunu

" 5 sene gerisinden geliyor teknolojinin apple" diyen Teknolojinin T'sinden anlamayandır. Tarşımaya girmeyin anlamayan adamlarla

• Bende size laf anlatmayı düşünmüyorum gerçekten. Birsey olmuşsa olmuş demeyi de öğrenininiz. Sonuçta herkes herkesten bir şey öğreniyor. Yok apple önce yaptı. Yok tasarımı benziyor. Neyse hadi iyi forumlar herkesin yediği kendine.

• quote:

Orijinalden alıntı: playmaker10

quote:

quote:

Ha bir de şu var. İki telefon tokussun da veri falan geçsin olayı değil. Siz öyle kullanıyor olabilirsiniz ama etiketlerle günlük hayat çok kolay hale geliyor. İDRAK etmek lazım ama tabi.

• Samsung'un Apple'da görüp kendi telefonlarına aktardığı şeyler var. Buna kimse yok diyemez. Ama bu iş tek taraflı değil, bunu da unutmayın. Apple'ı teknoloji ilahı olarak görmeyi bıraktığınızda olaya daha objektif bakabileceksiniz. Şu an Iphone 6 Plus gibi bir telefon varsa o da Samsung sayesindedir. Ipad'de ekranı ikiye bölmeyi konuşuyorlarsa yine Samsung sayesindedir. Ios'taki birçok özellik de Android ve Samsung sayesindedir. Bunları görmeden Samsung kopyacı diyip çıkmak asıl bu işten uzak olduğunuzu kanıtlar. Yukarıda arkadaşın biri Samsung tasarımcıları Apple'ı izlemekten başka ne yapıyor demiş, S6 Edge'i yapıyorlardı... Belki de Iphone 8 de göreceğiniz ekran modelini.

• Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’in fiyat bilgisine gelince;

Galaxy S6 32GB > 699€ (1.957 lira)

Galaxy S6 64GB > 799€ (2.237 lira)

Galaxy S6 128GB > 899€ (2.517 lira)

Galaxy S6 Edge 32GB > 849€ (2.377 lira)

Galaxy S6 Edge 64GB > 949€ (2.657 lira)

Galaxy S6 Edge 128GB > 1049€ (2.937 lira)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.