Şimdi Ara

4G ne zaman gelecek ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Link :http://www.kanalahaber.com/haber/bilim-teknoloji/iste-4gye-gecilecek-tarih-220155/

Arkadaşlar önümüzdeki dönem lafından bir tarih çıkartamadım. Ne zaman gelecek. Ayrıca bu konuda sizinde görüşlerinizi almak istiyorum.

Bence gelse bile zaten 2 GB telefondan internet ile en fazla bir günde biter 4G ile. Şahsen ben o hızla bitiririm. Sizin de yorumlarınızı merak ediyorum.

Operatörler 4G gelmesi ile yeni kampanyalar yapar mı ?

Korktuğum diğer bir husus ise operatörlerin 4G yi bize fazla bir ücret ile satması durumu söz konusu mu ?

Avea kullanıcısıyım. Umarım avea hoş sürprizler yapar bu konuda.

• Ulaştırma bakanı müsteşarı benim akrabam. Onun dediğine göre 2016 son çeyrekte gelecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam yarın burda.

Şaka maka 2015 in sonunu bulur.

• Redese kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum banada öyle geliyor
  • Seçimlerden önce ihale yapılacak. Ben Nisan ayı gibi yapılır diye düşünüyorum. 2015'in sonuna doğruda kullanırız 4G'yi.
  • Mayıs ayında ihale yapılacak yıl sonunda kullanıma hazır olacaktır. fiyat hakkında bilgilendirme yapılmadı.
  • 4g demek fiber demektir. Daha istanbulun her yerinde fiber yokken 4g gelmesi imkansız. Aynı hipernet gibi 4g yaparlar. 4gyi 2020den aşağı beklememk lazım

• player2974 kullanıcısına yanıt
    Radyolink mecburen kullanılacak. Merkezi yerlerde belli kulelere fiber verecekler, diğer kulelere yine buradan radyolink ile ulaşacaklar. Yoksa 4G yalan olur...
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi hipernet tarzı olacak. Eve kadar fiber evden sonra normal kabloyla bağlanıyosun bunlarada böyle. Yemişim öyle 4gyi

• Bursa Çiftehavuzlar mahallesinde ttnet kabinden baz istasyonlarına yeni Kablolar çekmek için kazi çalışmasi başladı. 3g ile 10mbps alınıyor. Sanırım fiber çekiyorlar. Hemde varoş bir mahalle :) hayırlısı bakalım yeni kabloyla hiz ne olacak

• 4GSİZ TELEFON ALMAYIN ALDIRTMAYIN

• quote:

Orijinalden alıntı: turkeytv

4GSİZ TELEFON ALMAYIN ALDIRTMAYIN

Tamam.

• player2974 kullanıcısına yanıt
    Amerika'da da kolay ulaşılamayan yerlerde böyle. Yıllardır çekilmiş fiber belli, kısa sürede tüm istasyonlara fiber çekemezler ki, her istasyonda 3G olmayacak zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anaaaa adamın Ulaştırma bakanı müsteşarı akrabasıymış herifi banlamışlar valla bunu banlayan admin yürek mi yedin

İşin şakası bir yana benim tahmini öngörüm bu yıl mayısta ihale yapılır. Temmuzun sonu veya Ağustosun sonunda 4G başlar..
  • Operatörler sizce ekstra ücret koyar mı ? Yani örneğin 3G için ücret kampanya veya internet paketleri aynı. Telefonda 4G kullanmak istersen ücret daha fazla. Hatta 4G fiyat yüksekliği nedeni ile tercih sebebi olmayabilir diye düşünüyorum. Şahsen ekstra internet ücreti koyarlarsa ben 3G de devam ederim. Ekstralar her daim bozmuştu beni. Gerek yoksa tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fırat6

Operatörler sizce ekstra ücret koyar mı ? Yani örneğin 3G için ücret kampanya veya internet paketleri aynı. Telefonda 4G kullanmak istersen ücret daha fazla. Hatta 4G fiyat yüksekliği nedeni ile tercih sebebi olmayabilir diye düşünüyorum. Şahsen ekstra internet ücreti koyarlarsa ben 3G de devam ederim. Ekstralar her daim bozmuştu beni. Gerek yoksa tabi.

Zannetmiyorum fiyatlar aynı olur yoksa kaybeden operatörler olur bunu kendileri de çok iyi biliyor. Hatta akk bile kaldırılabilir çünkü 100 - 300 Mbps hizlar olacak akk saçmalık olur Avrupa'da bi bizde var herhalde. Bir de tabi internet paketlerinin yükselmesi lazım 100 Mbps ile 2gb internet paketi bir günde biter.

• quote:

Orijinalden alıntı: sssss5

Bursa Çiftehavuzlar mahallesinde ttnet kabinden baz istasyonlarına yeni Kablolar çekmek için kazi çalışmasi başladı. 3g ile 10mbps alınıyor. Sanırım fiber çekiyorlar. Hemde varoş bir mahalle :) hayırlısı bakalım yeni kabloyla hiz ne olacak

Bağdat caddesindeki çifte havuzlardan bahsetmiyosun dimi

• Once 3g yi adam akilli versinler

• 1 ocak 2016 diye düşünüyorum. Neden olmasın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yamyamix

quote:

Orijinalden alıntı: Fırat6

Operatörler sizce ekstra ücret koyar mı ? Yani örneğin 3G için ücret kampanya veya internet paketleri aynı. Telefonda 4G kullanmak istersen ücret daha fazla. Hatta 4G fiyat yüksekliği nedeni ile tercih sebebi olmayabilir diye düşünüyorum. Şahsen ekstra internet ücreti koyarlarsa ben 3G de devam ederim. Ekstralar her daim bozmuştu beni. Gerek yoksa tabi.

Zannetmiyorum fiyatlar aynı olur yoksa kaybeden operatörler olur bunu kendileri de çok iyi biliyor. Hatta akk bile kaldırılabilir çünkü 100 - 300 Mbps hizlar olacak akk saçmalık olur Avrupa'da bi bizde var herhalde. Bir de tabi internet paketlerinin yükselmesi lazım 100 Mbps ile 2gb internet paketi bir günde biter.

Akk bircok ulkede kullaniliyor. Ama daha mantikli kotalarla

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.