Şimdi Ara

18 yaşını dolduranlar mutlaka baksın (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
4
Favori
1.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Babasi memur olanlari ilgilendirmiyor bu konu. Ben de borcum var saniyordum 3-4 defa gittim herseferinde borc yok 25 yasina kadar okusanda okumasanda babanin sigortasindan yararlanabiliyorsun dediler. Babamin sigortasida emekli sandigina bagli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dj batuhan D kullanıcısına yanıt
    Şaka gibi bi olay ya. Hocam o zaman lise diplomanizi gösterin halledin işinizi. Okula da dav açabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: india_ipekyolu

Babasi memur olanlari ilgilendirmiyor bu konu. Ben de borcum var saniyordum 3-4 defa gittim herseferinde borc yok 25 yasina kadar okusanda okumasanda babanin sigortasindan yararlanabiliyorsun dediler. Babamin sigortasida emekli sandigina bagli.

Kız isen eski sisteme dahilsindir yani 2008 den önce doğan kızlar babaları üzerine devam ediyor evlenincede kocasının sigortasına geçer. Boşanınca tekrar babasının sigortasına geçebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Creative BLack

quote:

Babasi memur olanlari ilgilendirmiyor bu konu. Ben de borcum var saniyordum 3-4 defa gittim herseferinde borc yok 25 yasina kadar okusanda okumasanda babanin sigortasindan yararlanabiliyorsun dediler. Babamin sigortasida emekli sandigina bagli.

Kız isen eski sisteme dahilsindir yani 2008 den önce doğan kızlar babaları üzerine devam ediyor evlenincede kocasının sigortasına geçer. Boşanınca tekrar babasının sigortasına geçebilir.

Yok erkek olmama ragmen 25 yasina kadar devam ediyor dedi gelir testi yaptirmaya gittigim yerdeki memur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Creative BLack

quote:

Yok erkek olmama ragmen 25 yasina kadar devam ediyor dedi gelir testi yaptirmaya gittigim yerdeki memur.

Sgk hizmet dökümü diye google yaz ilk gelen sayfadan 5 dk bakabilirsin durumuna :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dj batuhan

Hazır konusu açılmışken yazayım.

Bende gittim SGK'ya 1247 lira borcum görünüyor. Öğrenci misin dediler evet dedim. Ama sistemde öğrenci gözükmüyorsun dediler nasıl gözükmüyorum üniversite okuyorum falan. Üniversite görünüyor ama lise mezunu olarak görünmüyorsun dediler. Gittim mezun olduğum liseye belge istedim işte şu şu dönemlerde bu lisede okuduğuma dair. Lisede benim adıma kayıtlı hiç bir belge yok. O kadar geçmiş klasörleri falan açtılar benim o okulda geçmişte okumuş olduğuma dair hiç bir resmi kanıt yok. E okuldan geçmiş dönemlere baktılar benim hakkımda yine hiç bir kayıt çıkmıyor. Daha geçen sene mezun oldum ben anlamadım valla bu işi 4 sene ben boşuna mı okudum? Lise mezunu gözükmüyorum ama şuan üniversite okuyorum ben böyle iş ne gördüm, ne duydum. Pazartesi yani yarın liseye tekrar gidicem iyice bi baktırıcam. Resmi evrakı nasıl kaybediyorlar yada resmi bir kağıda nasıl dökmüyorlar ben anlamadım. Şuan lise mezunu olmayan üniversiteli gibi bişeyim resmen. Liseden mezun olmadan üniversite nasıl okuyabiliyorsam..

Bu devletin işi belli olmuyor. Bence üniversite sınavı giriş belgelerine falan bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: melihcskn

quote:

Orijinalden alıntı: sipriyalli defter

quote:

Orijinalden alıntı: melihcskn

Karşılamıyor arkadaşım fiyat düşüyor sadece , niye inatla savunuyorsun anlamadım.Ayrıca sorduğum soruda şu ben devletten hizmet almadıysam neyin parasını ödemeye mecbur ediliyorum ?

birincisi 45 tl'lik fiyatı emekli sandığında 3 tl'ye düşürüyor. ssk bağkurda da 20 tl gibi bir şey olması lazım ( ssk bağkuru tam bilmiyorum). sen devlete alacağın hizmetlerin parasını ödüyorsun. sen para yatırma acil hastalığın çıkınca devletin karşılamaması lazım. ama paranı öde acil hastalığın çıkınca devlet karşılamazsa o zaman haklısın. özel sigorta şirketlerine gidip şey diyor musun? beni sigortalı yap hastalanırsam o zaman para veririm. hastalanmadan size niye para vereyim diyor musun?

Yav kardeşim sigortalıysam 600 tl olacaktı sigortasızdım 1000 oldu devlet beni ameliyat edemedi , kendi paramla ameliyat oldum (ilaçlar dahil) yani ben sigortalı olsaydım bile bayılacaktım parayı.Ayrıca ben demiyorumki devletin suçu benim sigortasız olmam ama madem hastayken ihtiyaçlarımı karşılamadın şimdi rahat bırak hala neyin borcunu takıyorsun ?

kardeşim hiç 1000 iken 600 falan olmuyor çok daha fazlasını karşılıyor devlet. para ödemenin sebebi tekrar hastalanırsan hizmet alabilmen için. eskiden ödeseydin 1000 lira ödemek zorunda değildin. ilaç masraflarını karşılamak zorunda değilsin anlamıyorsun olayı veya anlamak istemiyorsun

• Hocam şimdi ben 18 yaşıma gireli 1 ay oldu kimlik üzerinde, geçenlerde hastaneye gittiğimde sigortamın görünmediğini söylediler bende babama sordum. Açık öğretim lisesi okuduğum için 2 sene daha babam karşılayabiliyormuş onu gittim dilekçe verdim falan hallettim. Şimdi benim öyle bir sorunum var mı bi yardımcı olur musun ?
  • sipriyalli defter kullanıcısına yanıt
    Ya sigortanız varsa fiyat 600 tl diyen özel hastanenin çalışanları , şimdi daha neyi ispatlamaya çalışıyorsun ? Benden iyimi bileceksin adamların ne dediğini anlamıyorumki inatla ödemezdin diyorsun

• sistemimiz budur malesef 18'ini doldurup okumayan, çalışmaya mecbur yoksa sigortası çalışmıyor, her ay para birikiyor ve ücretsiz sağlık hizmetlerinden faydalanamıyor.

ne derseniz diyin bu konu siyasete bağlanacaktır, diyeceğim tek şey oy verdiğiniz partiye gidin burası bunun yeri değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türk Adam

25 yaşına kadar 1 gün bile olsa işe girip sigorta gösterilmediyse aileden bakılıyorsun diye biliyorum ??

o kızlara

ayrıca bunu gidipte ödeyen varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B46CB32A -- 2 Mart 2015; 16:33:45 >
  • Beyler ben suan askerdeyim, internetten baktiginda borc cikmiyor, gelir testise yaptirnadim, simdi askerden sonra gelir testi icin gidrcegimde 18 yasindan sonra gecen zaman icin borc cikarmasinlar?

• Üniversiteye kayıt olduktan sonra babamın üzerinden sigorta yapmak için sgk ya gittim. 850-900 civarı şuan net rakamı hatırlamıyorum borcum olduğunu o yüzden faydalanamayacağımı söylediler. Sebebi liseyi bitirdiğimi bildirmem gerekiyomuş. Lise bittikten 5 ay sonra işe başladım üniversiteyi kazanınca bu durum ortaya çıktı. Resmen saçmalık senin kayıtların devlette var. Bunun hakkında çoğu kişi bilgi sahibi değil. bilgi sahibi olanlarda o parayı ödemiş kişiler.
  • 25 yaşına kadar okulunuz varsa hiç bir şey alamazlar. Ben 25 'i geçtim 1200 tl borç gelmiş hemen gelir testini yaptırmaya gittim. Saçma devletin saçma sapan işleri gelirim yok bir de benden para almaya çalışacaklar hastaneye de gitmiyorum o parayı da zor veririm. Seneye işe başlayana kadar babama para falan ödetmem. Yemin ediyorum şu devletin saçma sapan işlerinden nefret ediyorum.
  • öğrenciyseniz ve 25 yaşını doldurduysanız yinede ödüyosunuz. Öğrenciyim diye şey yapmayın
  • 18 yaşını doldurunca derken 18 e girdiğin ilk günden itibaren geçerlimi yoksa 18i doldurup 19 olduğunda mı başlıyor?
  • kaymakamliktan gelir testi yaptırdım daha sonra sgk ya gittim ve bana da yaklaşık aylık 45 lira borç çıkarttılar ama ödemedim bir sorun olurmu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.