Şimdi Ara

20.000 Yıllık Türk Mezarına Girildi!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
24
Favori
7.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  20.000 Yıllık Türk Mezarına Girildi!!!!

Yıllar boyunca tartışılan,kimi zaman varlığı bile inkar edilen Çin'in Uygur Bölgesindeki Türk Piramitleri olduğu iddia edilen yapıları bilen bilir.

Bu konuyu benim yıllardır takip ettiğim Araştırmacı Yazar Oktan KELEŞ,28 Şubat 2010 tarihinde tekrar gündeme getirmişti.Hem de o piramitlerin içine girerek!Evet,Oktan KELEŞ o piramitlerin içine girip fotoğraflar çekip yayınlamıştı.O günden sonra bazı Türk,Rus ve Çin'li profesörlerden oluşan bir grup araştırmalara başlamıştı.Bu konuyu açmamdaki amaç,bir elbisenin rengi bile kısa sürede her yerde konuşulup haber bültenlerine çıktığı halde,o zamanlarda böylesine tarihi değiştirecek bir konu ana haber bültenlerinde yer bulmamıştı(ya da buldurulamamıştı!!) ben de kendi çapımda bu bilgiyi yaymak istedim.

2010 yılındaki yazısı bu linktedir.

Onaltıyıldız Türk Piramitleri

Lütfen üşenmeyip önce verdiğim linkteki yazıyı okuyun.

Oktan KELEŞ son yıllarda çoğu belgeyi çizgi roman içinde vermeyi tercih etmişti.

Önce kısa çizgi roman kısmını okuyup daha sonra videoyu izleyin.

ÇİZGİ ROMAN İÇİN TIKLAYIN

VE O VİDEO.LİNKTE DE VAR AMA BELKİ ÖNCE VİDEOYU İZLEMEK İSTEYENLER OLABİLİR.

Videodaki şarkı

BİLGİLENDİRME EDİTİ

Arkadaşlar.

1.si kimse konuyu saçma sapan yerlere saptırmasın kendini zeki sanan arkadaşlar madem çürüttünüz yazın oktan keleşe.

Herkesin aklına nasıl girdi vs. gibi konular gelmiş.

Yahu gördüğünüzedemi inanmıyorsunuz girmiş işte.Oktan KELEŞ çoğu tarihçinin bilmediği bir çok tarihi bilgiyi ortaya çıkarmış bir insan yukarıda da arkadaş bir kaç örneğini vermiş.

Konuyu okudunuz mu bilmiyorum ama bu konulardan genelkurmayın haberdar olduğunu biliyoruz.Emin olun bahsettiğiniz tarihçilerde yakın zamanda beyanlarınıdeğiştirip evet varmış diyecekler.

Konu zaten varlığı,yokluğu tartışması değil.Oranın var olduğu yıllardır biliniyor hatta Oktan KELEŞ katıldığı bir televizyon programında çok eski dergilerden bu konu ileilgili makaleler bile göreceksiniz.

Orada irili ufaklı yüzlerce piramitimsi yapıdan bahsediyoruz.Yani mısırdaki gibi görkemli yapılar değil.Doğal yapılar bunlar.Mesela bir tepenin içini oymuşlar gibi düşünün.

Kimse burada yok öyle bir şey demesin orada böyle yapıların varlığı zaten kesindi sadece bunları Türklerin yapıp yapmadığı tartışılyordu.

Oralara turistik geziler var amasadece dışından.İçine girmek veya arkeoljik araştırmalar yapmak yasaktı.Oktan Keleş gizlice girdi ve kamoyuna sunduktan sonra çin hükümeti 4 profesöre özel izinle araştırma yetkisi verdi.Yani çin hükümeti saklıyor derken hem oraları gündemden uzak tutuyordu hem de bazılarının üzerlerini ağaçlandırma ile normal tepe haline sokmaya çalışıyordu yani askeri dikip kimse giremez demiyordu.

2023 yılına takılmış bazı arkadaşlar.Önceikle şunu söylemeliyimki Oktan Keleş şu anki hükümete muhaliftir.Yani siyasi bir anlamı yok bu yazıda.İsteyen efsane desin isteyen gerçek.Araştırmalarbittiğinde gerçekten 2023 e atıf varmı yokmu göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raz3rs -- 4 Mart 2015; 22:32:40 >

• Arkadaşlar dhtüp deki video sadece bendemi gözükmüyor sizde de sorun varmı?
  • şu çinlilerin kafatasını piramit yapmamıştık uzun zamandır
  • midye mi çıkarıyorlar ne yapıyorlar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Piramitçiyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferrarisini Satan Adam

Piramitçiyim.

hadi abim sen az ötede oyna ciddi konu burası
  • Gereken ilgi gösterilmez bu konuya yazık
  • Sunset Sarsaparilla kullanıcısına yanıt
    Her ne kadar gündeme gelmese de gerekli yerlere mesaj gitmiştir.Oktan Keleşin bu serisinin 17. bölümü 1 milyon tıklandı.Umarım çok daha geniş kitlelere ulaşacak
  • yazının çoğu kısmını okudum gerçekten çok önemli bilgiler tabi bu yazı ne kadar güvenilir emin değilim ama 2023 olayı beni etkiledi güneşin battığı sırada türklerin tekrar eski gücüne kavuşacağına dair söylentiler var okumanızı tavsiye ederim. eski gücümüze kavuşmak bu şartlar altında çok zor gibi görünse ben bunun olabileceğine inanıyorum belki bir kıvılcım inancımızı ateşlendirip birleşmemizi sebep olacaktır ve tekrar türklerin dünya hakimiyeti başlayacaktır. inşallah bu günleri göreceğiz.
  • Okumayın mumya
  • ne cesaret
  • Bu şeyler yalan. Onlar Türk piramidi değil. Göçebe milletler yerleşik şeyler bırakmazlar. Türklere ait en önemli eserler Selçuklu ve Karahanlılar yani Müslüman olup yarı yerleşik yaşama geçtikleri zamana aittir.

Ayrıca oraya girmek yasak değil 106 dolara tur düzenliyorlar. Orası Türk piramidi değil, Çinli imparator mezarları.

• quote:

Orijinalden alıntı: Raz3rs

Arkadaşlar dhtüp deki video sadece bendemi gözükmüyor sizde de sorun varmı?

Değerli Hocam paylaşımınız için çok teşekkür ederim

• Hocam paylaşım için teşekkürler acayip ilgimi çekti açıkcası.Bizden çalıp çalıp kullanmış adamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sichern -- 1 Mart 2015; 20:07:05 >
  • Mükemmel tek kelimeyle. Videoyu izlerken bayağı heycanlandım. Çin hükümeti piramitleri saklıyor ve araştırmalara izin vermiyordu. Büyük bir gelişme. Tv kanallarınada yazıklar olsun. Trt'ye mail atıp dikkat çekmelisin bu konuya. En azından trt kayıtsız kalmaz. Dünya çapında önem arz eden bu gelişmeleri batılı biri sahiplenip insanlara duyurursa anca bizim milletin dikkatini çeker. Çok yazık gerçekten...

• konu için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galdan Han

Bu şeyler yalan. Onlar Türk piramidi değil. Göçebe milletler yerleşik şeyler bırakmazlar. Türklere ait en önemli eserler Selçuklu ve Karahanlılar yani Müslüman olup yarı yerleşik yaşama geçtikleri zamana aittir.

Ayrıca oraya girmek yasak değil 106 dolara tur düzenliyorlar. Orası Türk piramidi değil, Çinli imparator mezarları.

Hocam okumadın sanırım.Araştırmanın amacı zaten bu.Türk tarihi kimilerinin dediği gibi sadece karahanlılardan falan ibaret değil.en az 20.000 senelik magaralardan bahsediyoruz bunlarda da kadim Türk simgeleri mevcut.

Ayrıca yine yazıyı okusaydınız anlardınız,turistik geziler belli bölgelerde ve sadece etrafında sulanması şeklinde.Zar zor yerin 50 metre altına inilerek çekilmiş bu video.

Mustafa Kemal Atatürk'ün de kadim Türk tarihine ilgili olduğunu biliyoruz.Onun da dediği gibi Türk evladı ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak icin kendinde güç bulacaktır

• quote:

quote:

Bu şeyler yalan. Onlar Türk piramidi değil. Göçebe milletler yerleşik şeyler bırakmazlar. Türklere ait en önemli eserler Selçuklu ve Karahanlılar yani Müslüman olup yarı yerleşik yaşama geçtikleri zamana aittir.

Hocam okumadın sanırım.Araştırmanın amacı zaten bu.Türk tarihi kimilerinin dediği gibi sadece karahanlılardan falan ibaret değil.en az 20.000 senelik magaralardan bahsediyoruz bunlarda da kadim Türk simgeleri mevcut.

Ayrıca yine yazıyı okusaydınız anlardınız,turistik geziler belli bölgelerde ve sadece etrafında sulanması şeklinde.Zar zor yerin 50 metre altına inilerek çekilmiş bu video.

Mustafa Kemal Atatürk'ün de kadim Türk tarihine ilgili olduğunu biliyoruz.Onun da dediği gibi Türk evladı ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak icin kendinde güç bulacaktır

Sen okumadın galiba. Ben Türk mimarisinde bahsettim Türk tarihinden değil. Bozkırda göçebe olan hiçbir kavim piramit gibi üst seviye mimari bilgi gerektiren bir şey yapamaz.

• quote:

quote:

quote:

Sen okumadın galiba. Ben Türk mimarisinde bahsettim Türk tarihinden değil. Bozkırda göçebe olan hiçbir kavim piramit gibi üst seviye mimari bilgi gerektiren bir şey yapamaz.

Hocam tekrarlıyorum yazıyı okumamışsınız.Mısırdaki piramitler gibi değil bunlar.Doğal yapıların içlerine yapılmış yüzlerce oyuk gibi düşünün.Tabi ki o kadar basit değil.Yazıyı ve videoyu tekrar okuyup izlemenizi öneririm.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam tekrarlıyorum yazıyı okumamışsınız.Mısırdaki piramitler gibi değil bunlar.Doğal yapıların içlerine yapılmış yüzlerce oyuk gibi düşünün.Tabi ki o kadar basit değil.Yazıyı ve videoyu tekrar okuyup izlemenizi öneririm.

Kardeşim ben bu işin içindeyim bizzat biliyorum. Onlar bize ait değil. İstediğinize, istediğiniz kadar inanın. Bulabileceğiniz en büyük kaynak araştırmacı bilmem kimdir. Hiçbir tarihçi buna itibar etmez. Etmiyor da.

İyi geceler.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.